Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Világ nagyrésze már elolvasta...

Világ nagyrésze már elolvasta a bibliát?

Figyelt kérdés

2020. júl. 3. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Nem. Mert ha bele is kezdenek, képtelenek folytatni. Vagy állandóan ásítoznak, vagy jobb esetben elalszanak:D vagy nem értik, nem tudják felfogni. Tengernyi az akadályoztatás.

Ezért van az, hogy elsőre a Biblián kívül ajánlunk nekik olyan könyvet, ami tartalmazza az Igét, viszont az első lépés megtételéhez lápásként funkcionál. Magyarul, segít elindulni.


Ha nagyon erős az akadályoztatás, akkor Dereck Prince régi tanításai fent vannak a neten, és hallgassa az illető.

2020. júl. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*lámpásként funkcionál.
2020. júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Nem valószinű.

A szolgálatom során, nem egy emberrel beszélgettem, akinek Fogalma sem volt, hogy a Bibliában milyen dolgok vannak benne. sőt olyannal is találkoztam, aki hallott némely Biblia versről, de nem tudja, hogy a Bibliának mi a Tartalma, és milyen mély gondolatokat tartalmaz az emberről, a gondolkodás módról, magatartásról.

Egy alkalommal valakinek felolvastam a 1János 4:18-at, és azt meglepődőtt, hogy ilyen gondolatok is vannak benne.

2020. júl. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1

Te szerelmes vagy Derek Princebe? Szinte napi szinten ajánlgatod akkor is, ha semmi köze a kérdéshez. Egyébként egy híres tévtanító, legfeljebb ellenpéldaként érdemes mutogatni.


De hogy a kérdésre is válaszoljak...

"Nagyrésznek" vegyük az 50%+1 főt, bár a kereszténység a legnagyobb vallás a világon, de a teljes népességnek kevesebb, mint fele keresztény. A keresztények többsége se olvasta el teljesen a Bibliát, szóval a válasz egyértelműen, hogy nem.

2020. júl. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A világon szinte mindenütt van Biblia. Így elvileg olvassák is.

2020. júl. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%

Ti elolvastátok az Avesztát, a Védákat, a Tao Te Kinget vagy az Irk Bitiget? Nem? Talán ha ti is kicsit nyitottabbak lennétek a világra, lehet, a világ is befogadóbb lenne rátok.


Feltételezem, az emberek több, mint 99%-a nem olvas olyan könyveket, ami nem az ő vallása, kultúrája. Minden bizonnyal ez a másik kultúrban élőkre is igaz. Szóval kiszámolhatod, hány milliárd ember nem találkozott még a Bibliával. De amúgy abban is biztos vagyok, hogy a magyar lakosság 90%-a se olvasta, nem kell innen Ázsiába menni.

2020. júl. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!