Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a velemenyetek arrol,...

Mi a velemenyetek arrol, hogy: nincs olyan ember, aki nem hibazik? -miutan a kovetkezo par sort elolvastatok? Fejtsetek ki gondolatmenetetek.

Figyelt kérdés

..es ha mar eljutottam arra a szintre, hogy belassam azt, hogy minden ami velem tortenik


elore elrendelt, es oka van, es barmi amit teszek befolyasolja ezt a vegkimenetelt,


igazan konnyeden rajohetek arra, hogy nem vetek el hibakat tetteimmel, hiszen az egy


tokeletes kovetkezmenyt von magautan, egy tokeletes kovetkezmenyt mivel mindez bennevan


a mindenhato, orok es tokeletes Isten terveben.

(reszlet)


2011. márc. 4. 10:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az elet iskolaja!
2011. márc. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
en azt mondom, hogy mi van akkor ha a hibakat nem hibakkent fognank fel? hanem aszerint gondolnank ra, ahogyan fentebb leirtam?
2011. márc. 4. 10:19
 3/18 anonim ***** válasza:

akkor kiderül, hogy valójában minden tökéletes...és körülbelül a tökéletlenséget az ember tudatának gyengécske állapota kreálja meg tévedésből. :)

de ehhez sem árt némi belátás, és legfőképpen rálátás a dolgokra. :P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Amíg ebben a világban vagy az a hiba ami a többség(környezeted) számára elfogadhatatlan.

Pl:

Nem magyarázod ki azt a bírónak,hogy véletlenül mentél 100 -al(50-es tábla mellett) és kaszáltál el egy embert autóval.Hibáztál lesznek következményei.

Lehet,hogy a pap pár száz ima elregélése után feloldoz,de attól még az emberek szemében hibás vagy.

Mindenki hibázik,de nem mindegy,hogy mekkorát és annak milyen következményei vannak a társadalmi normák tekintetében.


Lehet,hogy te nem hibaként értelmezed a lelki nyugalmad érdekében,de ez a többieket nem vigasztalja.

2011. márc. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Csak Isten nem hibázik! Ebből kifolyólag mindenki más ,igen.

S ahogy itt már írta valaki,nem mindegy hogy mekkorát.

S ha valaki ugy gondolja h minden előre elrendeltetett és mindegy hogy mit tesz az csak felelősséghárítás és nem ment fel a következmények alól.

De a legnagyobb hiba amit valaki elkövethet az az hogy ott hagyja Istent ,hátat fordít neki amit mi már mindannyian megtettünk valamikor és az egyetlen cél,a igazi cél hogy vissza kerüljünk Őhozzá...

2011. márc. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"en azt mondom, hogy mi van akkor ha a hibakat nem hibakkent fognank fel? hanem aszerint gondolnank ra, ahogyan fentebb leirtam?"


Ha e szerint gondolnánk, akkor igaz lenne az az állítás, hogy nincs olyan ember, aki hibázik. Nézőpont kérdése.


Viszont: ha soha nem hibáznánk, tehát nem tekintenénk hibának azt, amit most hibának nevezünk, akkor nem is tanulnánk belőle, nemigaz?


Megerőszakoltam egy nőt, hibáztam Istenem, bocsáss meg! --> megjavulok, mert felismertem hogy hibáztam. --> nem is hiba volt, hogy megerőszakoltam, hiszen ez segített hozzá ahhoz, hogy jobb ember legyek --> akkor ha nem hibáztam, akkor megerőszakolok mégegy nőt, hátha mégjobb emberré válok! :D

2011. márc. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Ez egy komoly filozófiai kérdés. Determinizmusnak hívják. Ez az egyik nagy filozófiai probléma: Szabad akarat vagy előre meghatározottság? Nekem az jut eszembe, hogy a büntető jog alapból elveti. Nem foglalkozhat azzal a gondolattal, hogy előre meghatározott mondjuk az ember sorsa és a bűn elkövető nem dönthet szabadon.
2011. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Nekem az jut eszembe, hogy a büntető jog alapból elveti. Nem foglalkozhat azzal a gondolattal, hogy előre meghatározott mondjuk az ember sorsa és a bűn elkövető nem dönthet szabadon."


Deha, az a sorsa hogy elköveti a bűnt, aztán elkapják, akkor az a sorsa hogy megkapja érte a büntetését. A többi embernek meg az a sorsa, hogy elgondolkozzon a másik bűnén, és ha nemis a lelkiismeret miatt, de a büntetéstől való félelem miatt legalább, ne kövessenek el bűnt, ha nem muszály!

2011. márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
a 11:34-as valaszolo mar kezdi kapisgalni amire celozni szeretnek, es meg van a valaszolok kozott nehany.. a tobbiek viszont csak nyersen gondoltak arra amit a kerdes utan irtam, nem gondoltak tovabb azt, legalabbis az en velemenyem szerint. Ha vegiggondoltak volna akkor vilagos lett volna szamukra hogy az az ember aki igy gondolkodik, es aki Isten utjat jarja az PL. NEM lenne keppes megeroszakolni senkit, es nem szaguldana 100-al, hogy elcsapjon jonehany embert.. kerdem akkor en: egy Isten utjat jaro es az O igejet vallo embernek mi lehet a legnagyobb "hibaja"? es hogy az valoban Bun e vagy csak Hiba... a 2 nem keverendo ossze. Ti mar bunoket is emlitettetek.
2011. márc. 4. 12:25
 10/18 A kérdező kommentje:

"Megerőszakoltam egy nőt, hibáztam Istenem, bocsáss meg!"


ez mar nem hibanak szamit, hanem buncselekmenynek, amit egy eros hitu ember nemhogy nem kovetne el, hanem meg gondolni se nagyon gondolna ra.

2011. márc. 4. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!