Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem ellenem vétkeztek...

Ha nem ellenem vétkeztek hanem más ellen azt is meg kell bocsájtani?

Figyelt kérdés

2020. júl. 6. 13:01
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
11 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Követem a válaszokat.
2020. júl. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%

Szia,

Először is azt kell tisztázni, hogy a megbocsátásra kinek van szüksége. Sokan azt gondolják, hogy a károkozónak, azonban ez csak részben igaz. A megbocsátásra ugyanis elsősorban a kárvallottnak van szüksége, benne kell helyreállnia az egyensúlynak, különben a lelkében kárt vall, és a felborult egyensúly akár testi betegségeket is okozhat. Nekem pl. az apósom képtelen volt a megbocsátásra, az elengedésre, és hiába voltak kiváló génjei, hiába nem találkozott egész életében orvossal, ez az egyensúlyvesztés rákot okozott a szervezetében és igen gyorsan elvitte.

Ennek alapján a válasz: ha valaki más ellen vétkezett és ez benned egyensúlytalanságot okoz, akkor neked is meg kell tudni bocsátani és el kell tudni engedni ezt a rosszat, hogy egészséges maradj mind lelki mind testi értelemben.


Üdv. Péter

2020. júl. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
És az orvosok is megerősítették, hogy a meg nem bocsátás okozta apósod rákját?
2020. júl. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

Szia,

Igen. A kezelőorvosa rögtön észrevette, hogy milyen a természete és kérte, hogy változtasson, de sajnos az apósom képtelen volt erre.


Üdv. Péter

2020. júl. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Tehát akkor a te véleményed szerint a beteg ember saját maga tehet a betegségéről? Mondjuk egy két hónapos rákos kisgyerek nem tud megbocsátani és rossz a természete?
2020. júl. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Utolsó,

Nem feltétlenül. Értelemszerűen az ember öröklött betegségre való hajlamot hordoz a szervezetében, ami az immunrendszer gyengülésével aktivizálódik. Nyilván egy két hónapos gyeremk nem saját maga tehet a betegségéről. De az tény, hogy a betegségek jelentős részének lelki okai vannak, általában meg nem bocsátott el nem engedett dologok tudnak olyan immungyenge állapotot előidézni, amitől az ember beteggé válik.


Üdv. Péter

2020. júl. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

[link]


Ezeknek embereknek meg kell bocsájtanom?

2020. júl. 6. 14:15
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem néztem meg, elég csak a cím.

Azon gondolkodom, hogy egy ilyen gyereknek milyen szülei, milyen élete lehet? Én eddig azt tapasztaltam, hogy ahol a gyerek biztonságos, szeretettel teli légkörben nevelkedik, ott nem csinálnak ilyet. Itt nem csak az a csöpp kicsi jószág az áldozat. De mondom, nem néztem meg a videót, nem tudom mekkora gyerekekről van szó.

Ugyanakkor nekem is van gyenge pontom, ahol nem tudom megérteni az elkövető lelkivilágát.

2020. júl. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
Ahol nincs bűnbánat, ott Isten sem bocsát meg.
2020. júl. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Sziasztok,

Én sem néztem meg a videót, de úgy gondolom a kismacska - hacsak nem a tied - agyonrugdalása neked nem okozhatott különösebb kárt, így neked nincs is miért megbocsátanod ezeknek az embereknek. Nyilván az ember elítéli ezeket a cselekedeteket, de nem kerülsz olyan helyeztbe - hacsak nem vagy rendőr vagy bíró - hogy magukat az elkövetőket elítéld. Így viszonylag könnyen el tudod engedni ezt a dolgot, nem fog lelki sérülést okozni neked. Ezen felül ha esetleg mégis neked kell ítéletet mondanod az emberek felett nyilván olyan ítéletet hozol, amivel jóvátehetik az adott cselekedetüket.


Üdv. Péter

2020. júl. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!