Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Az természetes, hogy...

Hívők! Az természetes, hogy hívő létemre nem szeretem ha mások káromkodnak? Csak azt nem szeretem, hogyha valaki kimondja: úristen, édesjóistenem és társaikat.

Figyelt kérdés

2020. júl. 7. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ez természetes, hiszen már tudod ez nem helyes és ezért amikor ilyet hallasz az bántja a füled. Engem is szokott zavarni.
2020. júl. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:) most ez nem zavar. Inkább ha hallanám. Akkor zavar.
2020. júl. 7. 13:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a normális, ha valaki nem szereti a káromkodást. Egyébként én sem, sokszor szólok is érte, hogy zavaró. Persze van akihez "hozzá nőtt" a trágár beszéd, de azért közel se mindegy, hogy káromkodik, vagy csak csúnya szavakat használ.
2020. júl. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A káromkodás, trágárság, teljesen mást foglal magában mint amit irtál.

Az általad emlitett szavak akkor nevezhetők "káromlásnak", ami nem összeegyeztethető a káromkodással, ha helytelen okokból használja, vagy gúny tárgyát képezi.

2020. júl. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem, "az úristen, édesjóistenem" nem feltétlenül számít káromkodásnak. Az emberek meglepettségükben is szokták mondani, hogy pl. "Úristen, mi történt?". Igen, talán túlhasználják, de alapvetően egy felkiáltás, így engem annyira nem zavar. A konkrét káromkodások viszont már igen. Bántja a fülemet.

A Biblia egyébként többször int arra, hogy a hívők vigyázzanak a beszédükre és törekedjenek arra, hogy ne káromkodjanak.

2020. júl. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én már mostanában mást mondok Isten és Társai helyett. Az már nem bűn ha azt mondom, qúrva élet? Tehát vallási szavak nincsenek benne.
2020. júl. 7. 17:45
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Az általad emlitett kifejezés, már az egyik formája a káromkodásnak.

Ráadásul az életet ajándékba kaptuk, és azt ilyennek minősiteni, hát....


Érdekes, hogy az bosszant ha valaki azt mondja, hogy "Istenem", de ha káromkodik az nem.

2020. júl. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Isten nevét hiába ne vedd.Engem is zavar az ilyesmi.
2020. júl. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8.

Istennek nem az a személyes neve, hogy "Isten".

Az Isten kifejezést Sátánra is alkalmazza a szentirás, vagy más hamis istenekre is.

Az Isten egy olyan kifejezés, ami egy magasabbb rendű szellemi életformát jelől.

2020. júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!