Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek azokról...

Mi a véleményetek azokról akik paródiát csinálnak Istenből és a vallásos emberekből?

Figyelt kérdés

Elítélitek megvetitek a olyan embereket akik ki viccelik Istent vagy a vallásos embereket?


Engem is csúfoltak gyerekkoromban a iskolában amiért vallásos voltam.


[link]



2020. júl. 8. 14:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Miért kellene elítéli vagy megvetni? Azért mert neked nem tetszik, vagy mert téged csúfoltak gyerekkorodban? Az elég kevés.


Nekem csak az alpári illetve a morbid humorral van bajom. Pl a Brian élete c. keresztényekenviccelődős film szerintem tényleg humoros.

2020. júl. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

"ki viccelik" - Ez jó! :-D


Bocsi, de ezt a hulladékot másfél percig bírtam nézni, úgyhogy nem tudom miért linkelted ide, mi köze a kérdésedhez.

A kérdésedre: a véleményem attól függ, hogy a "ki viccelésük" szellemes-e. Nem gondolom hogy Istenből vagy a vallásból ne lehetne viccet csinálni. Egy normális hívő ezen nem sértődik meg, és valószínűleg ha lenne Isten, ő is tudna rajta nevetni.

2020. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem semminek sem szabadna tabunak lenni, főleg nem a humor számára. Amiről már viccelni se lehet, arról komolyan se lehet beszélni, dogmává vállik.


A csúfolást/zaklatást kár összekeverni a humorral. Bár a gyerekekre ez amúgy is jellemző, ha kipécéznek valakit, azt csúfolni fogják, hogy mivel az már mindegy nekik, ha nem a vallása akkor a neve, kinézete, beszéde etc. miatt.

2020. júl. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Na a #1 már ki is lett moderálva...
2020. júl. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Engem nem zavarnak. Majd Isten intézi.
2020. júl. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, a #1 mit mondott, de ha más vallásról lenne szó, vagy ateistákat gúnyolnának itt, akkor lehet, hogy nem törölték volna.

Úgyhogy a kérdező kivételezett helyzetben van - és még ez sem elég neki, még többet akar.

2020. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Na, megtudtam, hogy mit írt az első.

Hát... hogy mennyire van igaza, az kérdés. A kategóriához sem illik.

De ezt kitörölni az meg nem volt igazán szerencsés.

Hasonló esetben, amikor hívő írt ennél sokkal meredekebb dolgot, azt bezzeg nem törölték! Az még most is ott van!

Akkor azt írták, azért nem törlik, mert ez egy vélemény, azt pedig szabad leírni.

Hát, úgy látszik, hogy általában szabad, csak épp pont a keresztények istenéről nem szabad.

2020. júl. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem nagyon izgat, de legyen vér a pucájukban, s próbálják ugyanezt Mohamedről és Allahról. Várom majd videójukat ezen témában is.
2020. júl. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2020. júl. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

a #3-as választ is kimoderáltatták, csak mert nem illett bele a világképe.


Hagy fogalmazzam meg újra: a keresztények javarészben magukat teszik nevetségessé.

2020. júl. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!