Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan fogadná a keresztény...

Hogyan fogadná a keresztény világ, ha Isten nőként ábrázolnák?

Figyelt kérdés

Tudom, néhány film már kijátszotta ezt a dolgot, de én komolyabb formában képzelem el. Ugyebár sokan mondják, hogy valójában még a biblia sem állítja, hogy Isten férfi lenne, hanem nemtelennek tartja, ennek ellenére a biblia istene abszolút férfiként él az emberek tudatában.


De mit szólnának hozzá a hívők, a Vatikán, az egyház, ja mostantól nőként jelenne meg a festményeken, könyvekben, zenedarabokban?

Például egy képen a keresztre feszített Jézus látható, ahogy egy égbeli asszony nyúl felé...


2010. aug. 2. 14:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hát őket az sem zavarta, hogy Istenük megszületett, mag az sem hogy fiú!
2010. aug. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%

Már nem azért de a Kereszténység és a Zsidóság előtt a nagyobb vallásokban Anyaistennőket tiszteltek.


Szóval szerintem csak a fanatikusoknak szúrná a szemét.

2010. aug. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%
...vagy ha nullákból és egyesekből álló felhőként...
2010. aug. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Isten valódi lénye a szentháromságban mutatkozik meg. A teremtő szellemet Atyának nevezik,hiszen teremt. A Szent Szellem (héberül ruah) nőnemű. Jézus a testté lett ige, férfiként jött el, abban a korban nőként meg sem hallgatták volna.

Nem vaskalaposság, de egyértelmű, hogy a teremtő hímnemű princípium.

Freya

2010. aug. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Már nem vaskalaposságból, de egynemű principium nem tud teremteni:)

Magot, erőt, lelket adhat, de életet csak nőnemű princípium képes adni - természetesen hímnemmel együtt működve.


Épp ezért volt az, hogy a régebbi időkben sokkal nagyobb tiszteletnek örvendett a ni istenség képe, mint a férfiistenségek, és nem nagyon léteztek vallások istennők nélkül...

Itt van rá példaképp a Jing és Jang: hiába a férfira vetítik a teremtő erőt, a nőé marad a befogadás, ami nélkül továbbra sincs élet.

Csak akkor lesz teljes, ha egy női és férfi princípium "nászából", a két ellentétből vagy éppen egymást kiegészítő dologból születik meg...


Éppígy, egy férfi sem tud gyermeket világra hozni... hiába ő az erős, teremtő lény, kell hozzá a másik fél:)

2010. aug. 4. 08:15
 6/18 anonim ***** válasza:

És mi van akkor, ha két istenség van? :)


Lehetne Isten az Atya, a hím nemű istenség, aki a Lelkek Ura. és lehetne az Istennő, a Természetanya, aki a Fizikai dolgok úrnője.

A testünket így Természetanyától kaptuk és a lelküket pedig az Úristentől. Vagyis lényegében a Jin és a Jang, csak épp egy kicsit európai formában.

Szóval Természetanya = Jin és Isten = Jang.


Természetanya megtesteít mindent ami fizikai: szivárvány, eső, orkán, fák, füvek, árvizek stb...

és Isten megtestesít mindet, ami lelki: boldogság, gyűlölt, szeretet, hazugság stb... stb...

Így a világot is ez a két erő teremtette, így az Univerzumnak is megvan az Anyja és az Apja.

2010. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%

A teremtő Isten nemtelen és egységes, a száma a számmisztikában az egy. A kettő a teremtett dolgok száma. Az első teremtett dolgok szellemi lényegűek, de innen ered a férfi és női princípium is. A kettősség nemcsak a teremtett világ száma, hanem a káosz, a vita, a megosztás és az ördög száma is. A kettő feszültségét oldja fel a hármas szám jegyében az isteni tökéletesség. A hármas szám a káosz feloldása.

Az isteni egyesnek természetesen nincs neme, nem atyaként hanem létforrásként teremt. A kettes jegyében álló nemiség, férfi-nő, jing-jang már teremtett dolgok. Ha a mindenség teremtését férfi és női istenekre bíznád, az az egyes megkerülése lenne, azaz dualizmus.

Az egyes teremtő erőt nem azért nevezzük férfinek, mert nővel teremt,hanem mert kezdeményező, feltaláló, megalkotó. Ezt a számmisztikát minden vallásra alkalmazhatod, a kereszténységre és a judaizmusra éppúgy, mint a hinduizmusra.

Freya

2010. aug. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

14:27


Épp azért ötlött fel bennem a kérdés, mert én az Istennőben és az Istenben hiszek, pontosan azért, amit leírtam.


Kedves Freya!

Az Isten és Istennő felfogással nem kerülöm ki az Egyet, csak annyira, mint a Szentháromság tana.

Akár mondhatnánk, hogy Isten nem Atya, Fiú és Szentlélek, hanem női princípium és férfi princípium :)

2010. aug. 4. 19:42
 9/18 anonim ***** válasza:

A szentháromság nem a megtagadása az egységnek,

Istent egy és nemtelen szellemnek látja ugyanúgy. A teremtés maga kettősség, és szükségessé tette a hármasságot. De az eredeti egy. Jézus ezt mondta: Én és az Atya EGYEK vagyunk. A hím és nő szellem sosem egy, mindig kettő.

A számmisztikában a kettő kevesebb, mint az egy, kettéhasadást, két kisebb rendű, tökéletlen részt jelent. Férfi és női princípium azért keletkezett, hogy az elveszett egységet pótolja. Hiába, a hármas szám hozza a beteljesedést, a kettő örök megoszlottság. Végül csak egy marad, nem a férfi, nem a nő, hanem az örökkévaló nemtelen szellem.

freya

2010. aug. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem helyes Istent képen ábrázolni, akár férfiként, akár nőként.....ha jól tudom ezt a Biblia is tiltja valahol (pontosan most nem tudok idézni)......az olyan képek, amiken Isten egy idős bácsi személyében jelenik meg szerintem egyszerűen giccsesek....
2010. aug. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!