Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan fogadná a keresztény...

Hogyan fogadná a keresztény világ, ha Isten nőként ábrázolnák?

Figyelt kérdés

Tudom, néhány film már kijátszotta ezt a dolgot, de én komolyabb formában képzelem el. Ugyebár sokan mondják, hogy valójában még a biblia sem állítja, hogy Isten férfi lenne, hanem nemtelennek tartja, ennek ellenére a biblia istene abszolút férfiként él az emberek tudatában.


De mit szólnának hozzá a hívők, a Vatikán, az egyház, ja mostantól nőként jelenne meg a festményeken, könyvekben, zenedarabokban?

Például egy képen a keresztre feszített Jézus látható, ahogy egy égbeli asszony nyúl felé...


2010. aug. 2. 14:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Pontosan. A második parancsolat tiltja, de nem a művészi ábrázolást, hanem a bálványimádást. Mégis Atyaként utalunk Istenre, de ez nem az ő nemisége, hanem az analógiás gondolkodásmódban elfoglalt helye szerint.

Freya

2010. aug. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Ha elolvasod a Visko cimu mostani sikerkonyvet, ami ugyan sok kritikat kap, de tobbekkozt errol is ir. Ott Istent 3 ember szemelyesiti meg, az Atya egy idos neger asszony, a Fiu egy zsido ferfi, a Szentlelek pedig egy azsiai fiatal lany. Igy lehet, hogy hulyen hangzik de a konyvbe megmagyarazza azzal, hogy pont azert jelenik meg ez az Istenkep egy ateista ferfiban, hogy ne keltsen berogzodott megszemelyesiteseket. Ez nem konkretan igy van allitva, csak a konyvben szereplo embernek igy jelenik meg. Mindenesetre erdekes. Szemelyfuggo.
2010. aug. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Isten nem test, hanem egy világmindenséget betöltő szellem. Szerintem, helytelen bármiként is beskatulyázni. Jézus azért nevezi őt Atyának, mert férfiként funkcionált Mária esetében.
2010. aug. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
37%

Az egy isten hitet a kereszténység vezette be! A mai napig sem tudjuk, hogy miért, de úgy gondolom, hogy a hívők sem tudják.


Az ókori népek, akik közelebb voltak a teremtéshez, mind több istenben hittek és volt köztük női is. Tehát jól gondolod, volt istennő is, csak a kereszténység megtagadta.


A világ kétpólusú, én szerintem a teremtéshez is két különnemű lény szükséges (az Ó-testamentumban egyébként van utalás több istenre, csak a hívők ezt nem akarják tudomásul venni, értelmezni meg pláne nem).

2010. aug. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Az egyistenhitet a zsidók vezették be. Pontosabban Ábrahám volt a Biblia szerint az első.
2010. aug. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"De az eredeti egy. Jézus ezt mondta: Én és az Atya EGYEK vagyunk."


Sajnálatos, hogy ezt a bibliai verset annyiszor idézik a háromszemélyű istenség igazolására, de csakúgy, mint az összes többi ilyen célú érv, cáfolható - méghozzá javarészt a bibliából.

Jézus világossá tette, hogyan érti az "egységet", amikor ugyanazzal a szóval (hen) azt mondja, hogy a tanítványival is éppolyan "egységben" kell lennie, mint amilyennel neki Istennel!

De máshol is előfordul e görög szó, ami megerősíti, hogy az a fajta egység, melyről abban a bizonyos versben van szó, teljesen természetes, szándékbeli, szellemi egység!


Isten (művészi) ábrázolását pedig ténylegesen nem érdemes forszírozni, mert Jézusban, vagy Jézus által nem maga a Mindenható Isten járt a földön.

Nem hinném, hogy Isten "nemén" kellene törnie bárkinek is a fejét, hiszen ettől sokkal fontosabb dolgunk is akadna.

A mi szintünkön erről gondolkozni, hát bizony...!

2010. aug. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szeritnem egyébként is nő, vagy legalábbis sok mindenre magyarázatot adna...
2010. aug. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem fölösleges ezen gondolkodni.Az embert az Istent a saját képmására teremtette a nőt csak úgy mint a férfit is.
2010. aug. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!