Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus miért böjtölt?

Jézus Krisztus miért böjtölt?

Figyelt kérdés

2020. júl. 11. 04:33
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
FEJEZZÉTEK már be az offolást!!!
2020. júl. 11. 10:00
 12/35 A kérdező kommentje:

Ne egymással kötözködjetek, hanem a kérdésre válaszoljatok!


Különben ide ne írj!

2020. júl. 11. 10:01
 13/35 anonim ***** válasza:
94%

először is mit jelent az Isten szerinti bőjt?

Önmegtartóztatást. Ami nem kizárólag az étel megvonására utal. Ez nem büntetésként volt, hanem az alázatot fejezte ki Isten iránt.

Jézus böjtölése azért volt, hogy felkészitse magát az előtte álló szolgálatra, ami a keresztelkedése után történt azonnal. Tette ezt azért, hogy még az étel se akadályozza meg, hogy elmélkedjen, és tudatositsa magát a feladat elvégzésére.


A kereszténység egyes felekezetei ugyan előírják a tagjaiknak a böjtölést, de maga a Biblia nem ad parancsot erre a keresztényeknek.

A Máté 17:21-ben lévő szöveg a böjtölésről – amely a Károli-fordításban olvasható – nincs benne a legfontosabb ókori kéziratok némelyikében.

Egyesek úgy értelmezik a Máté 9:15-öt, hogy a keresztényeknek böjtölniük kell. Az igazság azonban az, hogy Jézus itt csupán elmondta, hogy mi fog történni, miután meghal. Amíg Jézus a földön volt a tanítványaival, nem volt helyénvaló, hogy böjtöljenek. Amikor viszont meghalt, akkor keseregtek és böjtöltek.

Jézus feltámadt, és különösen a szent szellem csodálatos módon való kitöltetése után már nem volt okuk a tanítványainak arra, hogy gyászosan böjtöljenek.

A böjtölésbe pedig nem csak az ételtől való önmegtartózkoztatást foglalja magában, hanem minden mást is, ami testi kivánság, vagy szükségletek voltak, mint pl, a házas élet, munkavégzés, stb.

2020. júl. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
42%
Hogy segítsen a szüleinek.
2020. júl. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat.
2020. júl. 11. 13:43
 16/35 A kérdező kommentje:
Aki privát üzenetben őrjöngött és trágárkodott, letiltottam.
2020. júl. 11. 13:46
 17/35 A kérdező kommentje:

Az egyik hozzászóló írta hozzászólásában, hogy "kedves tabú".


Udvariasan írtam neki üzenetet, mivel nem tudom, hogy mi az, hogy "tabú".

Ezt kérdezem meg tőle.


Erre persze nem válaszolt, de trágárkodott, ezerrel.


Tessék, itt válaszolhatsz: "mi az, hogy "kedves tabú"?

2020. júl. 11. 13:50
 18/35 A kérdező kommentje:

"8/17 qkker1 válasza:

23%

7, Ide nem mered kiírni?

Félsz, hogy Vidripi megint szétszedi a hazugságaidat, kedves tabú?!"


Sejtettem, hogy csak privát üzenetben vagy kemény. Vagy legalábbis szerinted. Tehát csak idézőjelben "kemény".

2020. júl. 11. 16:33
 19/35 qkker1 ***** válasza:
27%
Nem, mert csak ti hazudoztok össze-vissza! Az én állításaimat soha nem cáfolta, mivel az igazat írom mindig!
2020. júl. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 qkker1 ***** válasza:
27%

"Félsz, hogy Vidripi megint szétszedi a hazugságaidat, kedves tabú?!"'



Válaszolok itt is:


Senki nem kérte , hogy priváttal zaklass!

Tabú-tanú, néha én is hibázok, mea culpa!

Az, hogy letiltottál pont nem érdekel, csak neked szokásod kéretlen privátot küldözgetni!

2020. júl. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!