Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus miért böjtölt?

Jézus Krisztus miért böjtölt?

Figyelt kérdés

2020. júl. 11. 04:33
1 2 3 4
 31/35 qkker1 ***** válasza:
69%

"Egyébként az első hozzászólásodnak, ennek: "Ide nem mered kiírni? Félsz, hogy Vidripi megint szétszedi a hazugságaidat, kedves tabú?!" - semmi, de semmi köze nem volt a kérdésemhez!'


Nehezedre esik felfogni, hogy az nem neked szólt!

2020. júl. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

Már akkor elkezdtél kötözködni!

Egy olyan dolgot hoztál fel, aminek semmi köze a kérdéshez!

Már akkor elkezdtél rágalmazni másokat, beszólni, aljaskodni, kötözködni. Az, hogy nekem vagy másnak, ugyanaz!

Ugyanazt csinálod mindenkivel.


És nem én nem fogom fel, hogy mit csinálsz vagy hogy mi kinek szólt. Én felfogom. Nagyon is.


Te vagy, aki értelmes dolgot még nem bírt írni!


Lehet, hogy az neked meg nem esett le, hogy a hazugságaidnak semmi köze a kérdéshez és egyik hozzászóláshoz sem.


Nem jött Vidiripi a védelmedre. Ő sem áll egy olyan alak mellé, mint te.


Hiába erőlködsz, a hazugságaid nem válnak igazsággá.

2020. júl. 13. 03:27
 33/35 anonim ***** válasza:
44%

Jézus azért böjtölt, hogy megtisztuljon a végső tanítási időszaka előtt.


Erre pedig azért volt szükség, hogy magát a tanítást is minél tisztábban tudja ÁTADNI.


Kérdezhetnénk: miért kellene Isten fiának tiszulni?

Szerintem az emerré születés lényege, hogy az emberi gyarlóságot is magára veszi. Ez benne a próbatétel, aminek kiállásával példát mutathat.

A megtisztulás maga a gyarlóság levetése. A vágyak, melyek a gyarlóságot szülik leginkább a testből fakadnak, így a testi vágyak uralásának gyakorlata, az azokon való felülkerekedés nem más mint emberi gyarlóságunk legyőzése.


Aki böjtölt tudja, hogy mind szellemileg, mind testileg milyen tisztító hatása van.

Tualjdonképpen hiába magyarázom itt írásban kérdező! A igazi választ a kérdésedre csak saját tapasztalásból kapod meg. Böjtölj!

2020. júl. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem hiába magyarázod, hasznos, amit írtál!
2020. júl. 13. 09:27
 35/35 A kérdező kommentje:

Igen szomorú, hogy akik értelmesen válaszolnak, az ő hozzászólásaikat leértékelik, akik pedig itt kötekednek, őket nem.

Bár értem, hogy miért van így.

2020. júl. 13. 11:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!