Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem tudom betartani mind a...

Ha nem tudom betartani mind a 200 törvényt mert rossz a memóriám akkor értelmetlen élnem?(biblia)

Figyelt kérdés

2020. júl. 16. 11:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom honnan jön a 200, mert emlékeim szerint 613 előírás van benne (de lehet még több). Viszont ezek ószövetségi előírások, Krisztus pedig egy új szövetséget kötött saját vére által, ezek nyilván nem vonatkoznak ránk. Szóval elég, ha megjegyzed a tízparancsot, illetve a fő parancsot, mely Isten és embertársaink iránti szeretetre vonatkozik.
2020. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Ömmm... Mi az a 200 törvény amiről beszélsz?

Krisztus törvénye 2 pontból áll, amit keresztényként be kell tartanod. A Biblia pedig kiképzi a lelkiismeretedet ezeknek a betartására. Tehát érzékelni fogod, hogy mi helyes és mi helytelen Isten szemében. Nem pedig törvényeket kell lelketlenül bemagolnod.

2020. júl. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tóra
2020. júl. 16. 11:45
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Erről beszélnek az egyik apostoli levélben, amikor azt mondják, hogy nem kőbe vésett parancsolatokat kell követni, hanem szívbe vésett parancsolatokat. Nagyjából ezt a 200-at senki nem tudja megjegyezni.

Viszont milyen parancsolatokra gondolsz? Ne szedj uzsorát meg ne tanúsodj hamisan meg ilyesmik? Ha valaki a szívét és a józan eszét követi, akkor máris betartja ezeket.


A Bűntető törvénykönyvet sem sem jegyzi meg kívülről senki sem, mégis az emberek nagy része be tudja tartani. Biztos van olyan része, amiket nem tartanak be az emberek (például a torrentezés), de ezek olyan kis kihágások, amiért még nem fognak megbűntetni meg megbélyegezni bűnözőként. Nyilván az lenne jó, ha az egészet betartanánk, de remélem érted mire gondolok.


Viszont ha valaki elbizonytalanodik akkor megnézi a BTK-t, hogy valóban lopás-e az amit elkövet vagy nem. Ugyanígy vannak egyes bibliai szabályok, amiket embereknek akkor kéne nézni, ha elbizonytalanodnak, de nyilván senki sem emlékszik mindenre.

2020. júl. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%
ha egy tobbezer eves konyvhoz kotod a sajat ertekedet, akkor meg is erdemled hogy szarul erezd magad
2020. júl. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ortodox zsidónak készülsz, értelmetlen a kérdésfelvetés.
2020. júl. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A tóra nem csak zsidóknak szól hanem mindenkinek (mózesi törvények) de javítsatok ki ha nem jól tudom.
2020. júl. 16. 17:56
 8/14 anonim ***** válasza:
Alapvetően az izraelitáknak íródott. Ma már mindenkinek szól, viszont fontos tudni, hogy ránk már az új szövetség érvényes. Ennek fényében érdemes olvasni a törvényt és a prófétákat.
2020. júl. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 KZitus ***** válasza:
61%

Szia

#7

Valóban a zsidóknak szól a mózesi törvény, de mi már nem vagyunk a hatálya alatt. Viszont nem csak a mózesi törvényről, de az egész Héber iratokról(vagy Ószövetségről) azt írta Pál apostol az 1Korinthus 10:11-ben: „Mindezek pedig példaképen estek rajtok; megírattak pedig a mi tanulságunkra, a kikhez az időknek vége elérkezett.”

Rengeteg mindent tanulhatunk ezekből az írásokból Istenről, a tulajdonságairól, gondolkodásáról..... De élnünk Krisztus törvényei és alapelvei szerint kell.

Érdekes dolgot írt Pál apostol arról, mire volt jó a Törvény: Isten azért adta, hogy megvédje a népét, és hogy tisztában legyenek a magas irányadó mértékeivel.

Róma 7:7–14

"Mit mondjunk tehát? A törvény bűn? Semmiképpen sem! Valójában nem ismertem volna meg a bűnt, ha nem lett volna a törvény. Például nem ismertem volna meg a mohóságot, ha a törvény nem mondta volna: „Ne kívánj mohón!” De a bűnnek a parancs miatt lehetősége volt arra, hogy mindenféle mohóságot munkáljon ki bennem, mert törvény nélkül a bűn halott volt. A törvény nélkül egykor valójában élő voltam, de amikor a parancs megérkezett, a bűn életre kelt, én viszont meghaltam. És a parancs, amelynek az élethez kellett volna vezetnie, úgy láttam, halálhoz vezet. A bűnnek ugyanis a parancs miatt lehetősége volt arra, hogy tévútra vezessen engem, és így megölt a parancs által. A törvény tehát önmagában szent, a parancs pedig szent, igazságos és jó.

Akkor hát valami jó okozta a halálomat? Semmiképpen sem! A bűn okozta. A bűn a halálomat okozta valami jó által, hogy lelepleződjön, mi a bűn, és a parancs által a bűn sokkal nagyobb lett. Mert tudjuk, hogy a törvény szellemi, de én testi vagyok, eladva a bűnnek."

Galácia 3:13

Krisztus megvásárolt bennünket, és ezzel megszabadított+ minket a törvény átkától úgy, hogy átokká lett helyettünk, mert meg van írva: „Átkozott mindenki, aki oszlopra van akasztva.”

2020. júl. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Galata 3:10 Mert a kik törvény cselekedeteiből vannak, átok alatt vannak; minthogy meg van írva: Átkozott minden, a ki meg nem marad mindazokban, a mik megirattak a törvény könyvében, hogy azokat cselekedje.


Galata 3:12 A törvény pedig nincs hitből, hanem a mely ember cselekeszi azokat, élni fog azok által.

2020. júl. 17. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!