Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem tudom betartani mind a...

Ha nem tudom betartani mind a 200 törvényt mert rossz a memóriám akkor értelmetlen élnem?(biblia)

Figyelt kérdés

2020. júl. 16. 11:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kérdező. Mit akartál a Galata idézeteiddel mondani? Nem tudom mire gondolsz. Az egész Galata 3 azt bizonyítja, a hogy a törvény nem vonatkozik már a keresztényekre, mert az üdvösség nem a törvény betartásából van. A Galata 2:15-ben kezdi el ezt a témát fejtegetni.

"Íme, én, Pál mondom nektek, hogy ha körülmetélkedtek, Krisztus semmit sem használ nektek. De ismét bizonyságot teszek minden embernek, hogy aki körülmetélkedik, köteles az egész törvényt megtartani. Ha törvény által akartok megigazulni, elszakadtatok Krisztustól, a kegyelemből pedig kiestetek. Mi ugyanis a Lélek által, hitből várjuk az igazság reménységét. Mert Krisztus Jézusban nem számít sem a körülmetélkedés, sem a körülmetéletlenség, csak a szeretet által munkálkodó hit." Gal 5:2-6


De persze ez nem azt jelenti, hogy a keresztényekre már nem vonatkozik a törvény, ezért azt tehetnek, amit csak akarnak.

"Mert ti, testvéreim, szabadságra vagytok elhívva; csak a szabadság nehogy ürügy legyen a testnek, hanem szeretetben szolgáljatok egymásnak. Mert az egész törvény ebben az egy igében teljesedik be: „Szeresd felebarátodat, mint magadat.” Gal 5:13-14

"Intelek titeket: a Lélek szerint éljetek, és a test kívánságát ne teljesítsétek. Mert a test kívánsága a Lélek ellen tör, a Léleké pedig a test ellen, ezek viaskodnak egymással, hogy ne azt tegyétek, amit szeretnétek. Ha pedig a Lélek vezet titeket, nem vagytok a törvény uralma alatt. A test cselekedetei azonban nyilvánvalók, mégpedig ezek: házasságtörés, paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás, bálványimádás, varázslás, ellenségeskedés, viszálykodás, féltékenység, harag, önzés, széthúzás, pártoskodás, irigység, gyilkosság, részegeskedés, tobzódás és ezekhez hasonlók. Ezekről előre megmondom nektek, amint már korábban is mondtam, akik ilyeneket cselekszenek, nem öröklik Isten országát. A Lélek gyümölcse pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség, szelídség, önmegtartóztatás. Az ilyenek ellen nincs törvény. Akik pedig Krisztus Jézuséi, a testet megfeszítették szenvedélyeivel és kívánságaival együtt. Ha a Lélek által élünk, akkor éljünk is a Lélek szerint." Gal 5:16-25

Mivel, a Galatát idéztétek én is abból idéztem most. Érdemes elolvasni, az egész levelet.

2020. júl. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

29 Avagy Isten egyedül a zsidóké? Nem a pogányoké is? Bizony a pogányoké is.


30 Mert egy az Isten, aki megigazítja a körülmetéltet hitből és a körülmetéletlent hit által.


31 Érvénytelenné tesszük tehát a törvényt a hit által? Semmiképpen! Sőt inkább megerősítjük a törvényt.


31 mit jelent?

2020. júl. 19. 23:04
 13/14 KZitus ***** válasza:
37%

#12

Ez az idézet honnan van? Leírnád?

2020. júl. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 KZitus ***** válasza:
60%

Szia

már látom a Róma 3:29-31 amit idéztél. Mit jelent "megerősíteni a törvényt"?

Krisztus és Pál apostol ezeket mondták erről:

Máté 5:17

"Ne gondoljátok, hogy megsemmisíteni jöttem a Törvényt vagy a Prófétákat. Nem megsemmisíteni jöttem, hanem beteljesíteni." - hogyan teljesítette Krisztus a törvényt? Úgy, hogy minden rá próféciát beteljesített, amikor itt volt a földön. Ezt mondta:"Akkor így szólt hozzájuk: „Ma teljesedett be ez az írás, amelyet az imént hallottatok.” Lukács 4:21

Róma 8:3, 4

"Amire a törvény képtelen volt, mert gyenge volt a test miatt, azt Isten megtette azáltal, hogy elküldte a saját Fiát bűnös testhez hasonló formában, hogy eltörölje a bűnt, és elítélje a testben lévő bűnt, hogy teljesítsük a törvény igazságos követelményeit azáltal, hogy nem a testi vágyakat követjük, hanem a szellem vezetését."

Róma 13:10

"A szeretet nem tesz rosszat a másik emberrel. Aki tehát szeret másokat, valóban megtartja a törvényt."

2020. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!