Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit válaszoljak ha egy ateista...

Mit válaszoljak ha egy ateista azt kérdezi, hogy "Ki teremtette Istent?" És ha az ateista nem akarja hallani a van, volt, lesz örökkévaló dolgot?

Figyelt kérdés

2020. júl. 19. 00:13
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
*amit nem tapasztalt, mert nem vette a fáradságot, hogy saját bőrős tapasztalata legyen
2020. júl. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
10%

Semmit.

Illetve esetleg még a törvényszerűségekre világithatnál rá. Ahol Törvény van, ott törvényt hozó is. Az élet törvényeken alapszik. ezeket valakinek megkellett határoznia, hogy működő képes legyen. PL: "a Föld dőlés szöge, a garvitáció, a nap megfelelő távolsága a Földtől,, stb.


Vitatkozni pedig felesleges.

2020. júl. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

:)

Gravitációt, és a törvényeket mi hozta létre? Mert ahogyan én tudom az univerzum nem tudja létrehozni önmagát. És mi lesz ha erre a kijelentésre kérdezni fog, hogy akkor "Istennel mivan? Ő sem tudja létrehozni önmagát"

2020. júl. 19. 07:30
 14/42 anonim ***** válasza:
Pedig vannak más ilyen dolgok is, pl. az idő.
2020. júl. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 Demion ***** válasza:
83%
Az univerzumban nincsenek törvények. Az anyagnak vannak tulajdonságai, amiket mi jobb híján "törvényeknek" nevezünk. Ez olyan mint, hogy én jobbkezes vagyok, ezért mondhatnánk, hogy az én "törvényem", hogy jobb kézzel írok. De közben értjük, hogy a jobbkezesség az én tulajdonságom, egy genetikai variáció, és nem egy törvény, amit valaki hozott.
2020. júl. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
0%

13 Mit kér Isten az embertől? ha az megakarja ismerni

Őt?


Gyermeki lelkülettel közelítsen hozzá.


Mi a gyermeki lelkület: mindent hisz, semmit nem kételkedvén, és aki így tesz annak megnyílik az ajtó, ahol megtalálja a valóságot a legnagyobb meglepetésére. Olyat amiről álmában nem gondolta, hogy valóban létezik.

De ehhez, hogy megtapasztalja az ember-vissza kell mennie gyerekszintre-arra a szintre ami egykor volt ő maga is, csak a világ, és az erőltetett tanok elnyomták ezt benne.

2020. júl. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%

Most ateistaként írok.

Ugye Isten létezését a világ összetettségével indokolják, hiszen ilyen magától nem jöhetne létre. De ezzel a logikával élve Istent se jöhetett volna magától létre. És ekkor szokták mondani, hogy Isten mindig is volt, nem volt kezdete és nem lesz vége és senki sem teremtette stb. De ennyi erővel az Univerzumra is rá lehet mondani, hogy azt sem teremtette senki magától létezik..


Na ezen tessél elgondolkodni!

2020. júl. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
*tessék
2020. júl. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
Az univerzumra van bizonyíték, hogy volt egy kezdete.
2020. júl. 19. 09:30
 20/42 anonim ***** válasza:
0%

17 Min kéne gondolkodnom még amikor megtapasztaltam saját magam Isten létezését, és napi szinten kapcsolatban állok vele, és nem néma?

Tegnap pl. ezt kaptam tőle:


János III.

János Apostol III. levele 1. rész


1. A presbiter a szeretett Gájusnak, a kit én igazán szeretek.

2. Szeretett barátom, kívánom, hogy mindenben jól legyen dolgod, és légy egészséges, a mint jó dolga van a lelkednek.

3. Mert felettébb örültem, a mikor atyafiak jöttek és bizonyságot tettek a te igazságodról, úgy, a mint te az igazságban jársz.

4. Nincs annál nagyobb örömem, mintha hallom, hogy az én gyermekeim az igazságban járnak.

5. Szeretett barátom, híven cselekszel mindenben, a mit az atyafiakért, és pedig az idegenekért teszel,



Min is kéne elgondolkodjak? Max. azon, hogy a szemellenzőt hordó embereknek egy darabig segitek, hogy mozduljanak előre, hogy tapasztalják ők is.


Isten nem néma bálvány, hanem él, és mindent lát.

2020. júl. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!