Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit válaszoljak ha egy ateista...

Mit válaszoljak ha egy ateista azt kérdezi, hogy "Ki teremtette Istent?" És ha az ateista nem akarja hallani a van, volt, lesz örökkévaló dolgot?

Figyelt kérdés

2020. júl. 19. 00:13
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
88%
Tudom, hogy van. Úgy hívják, hogy Ősrobbanás. De én nem azt mondtam, hogy az Univerzum is örökkévaló, hanem, hogy ennyi erővel az Univerzum is létrejöhetett magától, nem csak Isten. És mivel Istenről azt mondják, hogy nem teremtette semmi, az Univerzumot miért kellet volna megteremteni?
2020. júl. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
20+ Ez pont éjszaka volt, amikor gondolkodtam, hogy mindent helyesen tettem-e?.
2020. júl. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
23%
21 Üres de gondolkodés és cselekvés nélküli beszédek, amit itt lefolytattok. Pótcselekvés, mert ha mindezt az energiát amit cáfolásra fektettek be, Istenbe fektetnétek, olyan csodálatos dolgokat tapasztalnátok, hogy az kimondhatatlan. Ehelyett itt tobzódtok, és mint az egér a mókuskerékben rójátok a sehová nem vezető utatokat.
2020. júl. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
0%
*gondolkodás
2020. júl. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
36%
Isten az ember igaz barátja.
2020. júl. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
44%

Tök egyszerű: mivel Isten teremtette az időt és a teret, minket pedig ebbe bele, ezért ő felette áll mindennek, rá nem vonatkoznak ezek a törvények. De így is logikus.

Ha beleköt, hogy nincs olyan, hogy tér és időnélküliség, akkor gratulálsz a mindentudásához és elköszönsz tőle.

2020. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
De arra hogyan jöttünk rá, hogy létezhet Isten, Teremtő? Ki jött rá? Biblia most nincs benne egyáltalán.
2020. júl. 19. 10:23
 28/42 anonim ***** válasza:
36%

27 *De arra hogyan jöttünk rá, hogy létezhet Isten, Teremtő?


Isten minden hozzátartozó-népéhez tartozó-emberrel saját személyes kapcsolatot akar, és alakít ki.


Személy kapcsolat-érted? nem templomba, hanem pl. otthon is megszólíthat, vagy bárhol, bármikor-ha akar szólni hozzád. Ő nem néma, és minden pillanatban ott van.

2020. júl. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

27 *Biblia most nincs benne egyáltalán.


A Szent Szellem igazolja hogy a Biblia minden szava, minden betűje igaz. Ő. nem te gondolod, hanem itt tévednek a világiak.

2020. júl. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

28 De az alap-mielőtt önbecsapásba mész-hogy a saját népe kizárólag megszentelt általa megkeresztelt ember lehet.


Nincs olyan, hogy te gondolsz egyet, és azt mondod, hogy te a népe vagy, de sem megkeresztelve, sem Szent Szellemkeresztséged nincs. Ez hazugság.

Tisztátalan edény(emberi test) nem léphet Isten országába.


Ő nem vallásos néma bálvány, hanem él. Gondolatai vannak, akarata, és meg is tud haragudni, ha nem értesz a szép szóból, intésből.


A néma bálványoknak elég egy kis szentelt viz szórás, és 10 Mi Atyánk a bűnökért.


Óriási hibát követ el valaki, aki néma bálványhoz hasonlítja Őt.

2020. júl. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!