Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt miért csinálják jehova tanúi?

Ezt miért csinálják jehova tanúi?

Figyelt kérdés

Feltettem egy kérdést, az volt a lényege, hogy a szervezet tanítása alapján 2-3 század körül Isten nevét "a hitehagyott keresztény egyház addig-addig ügyeskedett, míg teljesen eltávolította az egész Bibliáról készített görög nyelvű kéziratokból és minden más nyelvű fordításból".

Forrás: [link]

A kérdésem csak annyi volt, hogy honnan tudják a tanúk, hogy ha még erre sem tudott vigyázni Isten, hogy benne maradjon a neve, akkor honnan tudják, hogy más változtatás nem történt a Bibliában?


Egyrészt még nekem kellett a saját tanításukat bizonyítani, hogy valóban ezt tanítják! Hat oldalon keresztül szekáltak egyetlen normális válasz helyett! Már a kérdés is kamu szerintük, pedig teljesen világosan feltettem!

Annyit sem tudtak magukból kipasszírozni, hogy bocsánat, tévedtünk, tényleg ezt tanítja a szervezet, hogy a Bibliából 2.-3. században szándékosan ki lett hagyva Isten neve! De nem, ők aztán nem! Inkább jönnek az újabb és újabb szemétkedő kommentek, miközben teljesen egyszerű a kérdés!


2020. júl. 24. 10:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
szerintem te is tudod. Mert szekta az egész, párbeszédre csak addig hajlandóak amíg az ő dogmájukat tudják mondani, rendes hitvitára alkalmatlanok mert egymás közt erősítik csak a berögződéseket.
2020. júl. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Normális párbeszédre számítottam, nem erre. De már az is döbbentő, hogy a saját tanításukat sem ismerik. Így hogy lehet valaki tanú vajon, ekkora hiányossággal?
2020. júl. 24. 11:02
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem csak ők csinálják. Ha ideológiai vitában nincs több érv, jön a terelés, mellébeszélés.
2020. júl. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És a személyeskedés. Azt ne hagyjuk ki.
2020. júl. 24. 11:54
 5/13 vantel ***** válasza:
69%

1 kihívással közelítettél és könnyen kiderül,hogy nem szálta őket meg a szentlélek, még nem igaz hívők.

2 akit a szentlélek megszáll,igaz hívő annak biblia nélkül jön a Krisztusi fő a szeretet mint egyetlen "parancsolat"

Szentlélek megszállása nem bizonyíték semmire ,hanem az egy állapot amely ajó a szeretet irányába visz az életben.

2020. júl. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező.


Eddig nem válaszoltam mint Tanú, mert nem tudom milyen okkal tetted fel a kérdést. Nem mindig szoktam válaszolni, ha provokativnak tűnik.


Azt kérdezed, miért nem "védte meg" a szavát.

Jehova nem minden esetben védi meg az igazát úgy, ahogy Mi emberek gondolnánk. Sokszor tett emberi szemszögből furcsa dolgokat, de azoknak is meg van az oka, ami késöbb kiderült, hogy jó volt.

Jehova leiratta, hogy hitehagyséfog bekövetkezni, tehát ha belevatakozott volna, akkor a saját meglátását, vagy próféciáját hazudtolta volna meg.

Az is irva van, hogy az utolsó napokban mindenki mindent időben megfog tudni, hogy döntésképes legyen a választást illetően.

Mint láthatod, maradandó kárt nem tudtak okozni a szavában, és idővel, még ásatásokkal, régészeti leletekkel, akár tudományosan is bizonyitott lett, hogy igaz a szava.

Jehovának időterve van, és soha nem történik meg semmi előbb, vagy utóbb, a szándéka szerint.

A Messiás megjelenése is akkor és úgy történt ahogy, nem úgy ahogy az emberek gondolták. Akik pedig felismerték az igazságot, azok változtattak.

Ehhez nagy alázat szükséges.

Azok akik türelemmel várnak, még ha nehéz is az élet, nem fogják megketülni Isten dolgait. Ha Isten figyelmeztet, akkor alázattal kell a tévedést elismerni, és kiigazitani.


Gondolj Jónásra. Először nem akart Ninivébe menni, aztán meg haragudott, hogy Isten nem azt tette, amit mondott. Jónás nem volt elég alázatos, de történésekkel, szemléltetésekkel tanitotta meg neki Jehova, a tanulságokat. Ahogy Jézus is Tette.

Ezért Isten a szavát megvédi, és időben helyreállitja, ha valaki belekontárkodik.

A Farizeusok is belekontárkodtak, még sem "védte meg". Hagyta az embereket, hogy bizonyitsanak.

2020. júl. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges kiakadnod. Van akinek a saját Biblájából mutatják meg, hogy mit mond Isten Szava és nem érdekli/csak azért sincs úgy.
2020. júl. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A kérdésem egy ellentmondás miatt íródott ki, amit sajnos nem sikerült feloldani. Így hagyom a témát.
2020. júl. 24. 17:07
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Mást nem igen tehetsz. Biblikus alapon a parttalan vitákat kerülni kell.
2020. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
16%

" honnan tudják a tanúk, hogy ha még erre sem tudott vigyázni Isten, hogy benne maradjon a neve, akkor honnan tudják, hogy más változtatás nem történt a Bibliában?"


Ne nagyon beszélj Isten ellen, hogy mit is miért hagyott ki, meg egyéb idiótaságaid, mert nulla ismereted van, egy fikarcnyi szent szellemmel sem rendelkezel, és beleszövegelsz abba, amiről gőzöd nincsen. Ilyen alapon majd beszólsz Istennek, hogy mit felejtett ki a sejtből, a fotoszintézisből, az állatok ösztönének programozottságából, az ég törvényeinek működéséből. Még azért vagy életben, mert nem jött el az ítélet napja. Ugyanez a stílus volt anno, amikor a csőcselék beszólt: jöjj fel kopasz! Pedig csak embernek szóltak be. És jött a nősténymedve. Te meg Istennek szólsz be? Még erre sem tudott vigyázni? Ateista vagy és Isten előtt halott!

Luk 9:60 Monda pedig neki Jézus: Hadd temessék el a halottak az ő halottaikat:Élő halott vagy!

2020. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!