Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi, testvérei...

Kedves Jehova Tanúi, testvéreim. Tavaly keresztelkedtem meg, viszont ezen az éven kb 1 hónapja olyan 4x megcsójolt osztálytársam, mert szerelmes belém. Mit csináljak? Elmonjd am véneknek? 20/L

Figyelt kérdés
A családomban a szüleim nem Tanúk. Sokat imádkozok emiatt.

2017. jún. 11. 11:57
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Fura. Csak azért nem csókolnak meg, mert az egyik fél szerelmes. Ehhez két ember kell ...
2017. jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy megcsókolt, még nem feküdtél vele össze. Az sem bűn, hogy szerelmes beléd. A bűnök megvallása pedig nem az, hogy elmondod más mit csinált, hanem csak azt, hogy te mit követtél el.


Biztos a szüleid is nagyon sokat imádkoznak érted, reméljük imájuk egyszer meghallgatásra talál.

2017. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a szüleid nem tanúk, így valószínűleg egyéb keresztény nevelésben részesülhettél (tehát ez a vallás nem annyira az életed része, mintha ebben nőttél volna fel). Ha a Királyság terem fontosabb, mint a srác, akkor mondd el nekik, de szerintem nem lesznek boldogok. Ha szeretnél valamit a fiútól, akkor viszont ne mondd el nekik.
2017. jún. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Senki nem tud az esetről... Anyum és nevelőapum nem Tanú. Nagyim, dédnagyim, a bátyám és én viszont igen. Ha anyának elmondom, nagyon ki lesz akadva. Nagyon szigórú. Félek, hogy megverne miatta...
2017. jún. 11. 12:43
 5/39 A kérdező kommentje:
Jehova a legfontosabb az életemben. A fiú iránt nem érzek semmit. Csupán szerelmes belém néhány hónapja, és nagyon kellek neki. Mivel soha nem tetszettem még ennyire senkinek se, ez kezdett jó érzéssel eltölteni.
2017. jún. 11. 12:46
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondod anyukád nem tanu. Szóval biztos nem fanatikus, hogy ezért megverjen. Egyébként 20 éves vagy, azt se lenne kötelező elmondanod, ha összefekszel valakivel. Persze ez utóbbira nem bátorítalak, mert szerintem házasság előtt nem helyes. Csak jeleztem, ha azt szeretnéd, akár csinálhatnád, senkinek sem nagyon van beleszólása.
2017. jún. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
86%

Ne jehovázzál már. Ez egy kitalált nőnemű műszó, Isten sosem mondta, hogy ez a neve.


Amúgy meg nálatok nem szokás Istent kérdezni ilyenekről? Vagy azt hazudták neked, hogy ő csendben van és soha senkinek nem válaszol?

2017. jún. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Már 20 éves vagy bakker, egy ilyenért nem tartozol felelőséggel sem a szüleidnek sem senki más embernek. Ha keresztény vagy, akkor egyedül Istennek tartozol felelősséggel. Szóval én azt tanácsolom, ne mondd el a véneknek. Egyszerűen csak döntsd el mit akarsz. Akarsz a Fiútól valamit vagy sem? A csókhoz tényleg két ember kell, szóval ha nem akarod őt boldoggá tenni egy kapcsolattal, akkor ne menj bele és kész. De ehhez semmi köze más embereknek, lévén nagykorú vagy.
2017. jún. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Anyám képes lenne megverni emiatt, mert rögtön azt hinné, hogy akkor le is feküdtünk és kitalálna mindenfélét.

-hallgatag-! Ki íratta le a Bibliát? Isten. Mit ír a Zsoktárok 83:18? "Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova, Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett." És még sorolhatnám, hogy a Biblia tele van Isten nevével. Rengeteg bizonyíték támasztja alá, hogy Isten neve Jehova.

2017. jún. 11. 14:10
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem ez a kérdés, de ha már felhoztad kedves kérdező.


A Biblia könyveit emberek írták le, noha Isten sugallmazta. Aztán a katolikus Egyház állította össze a könyveket, mivel nem egy könyv, hanem írások gyűjteménye.


A "jehova" szó egy helyen sem szerepel benne, csak egy középkori helytelen szóösszetétel (egyébként szintén katolikus), a JHVH és az Adonáj szavakból. JHVH helyes kiejtése Jahve.

2017. jún. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!