Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csináljak, ha már nem...

Mit csináljak, ha már nem akarok Jehova Tanúi közé tartozni? Mit fognak szólni a szüleim?

Figyelt kérdés
10 évig ráncigáltak magukkal (vagy több),hogy mindig ott legyek.Volt,hogy azért kaptam sorozatban egyeseket mert nem volt időm tanulni mert elrángattak (és persze még azért is kaptam mert szégyent hoztam Jehovára),de elég volt most már nem akarok járni és elegem van és persze nem értek egyet a nézeteikkel és nem hiszek Jehovában sem.Próbáltam velük közölni a nézőpontom de azt mondták,hogy ez Sátán csapdája és akkor adták a bibliát,hogy olvassak belőle és tömték a fejem bibliai meg egyéb gondolatokkal.Mit tegyek,hogy tisztességesen úriemberek módjára tudassam velük a nézetemet,hogy nem hiszek abban amiben ők?Ötletek? 16/F

2013. júl. 15. 19:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
A jehovistáknál a megszöksz vagy megszoksz elv érvényesül...
2013. júl. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%

Mondd meg nekik, hogy nem érdekel a dolog, hiába is nyaggatnak vele, azzal csak még inkább eltávolítanak a dologtól. Bár én lennék a legjobban meglepve, ha meg lehetne győzni egy tanút ész érvekkel. Lassan 18 leszel, akkor majd megszabadulsz.

Biztos nem könnyű neked, de azért az, hogy azért kaptál egyest és nem volt időd tanulni, mert elrángattak tanús partikra, az országos kamu. :D

2013. júl. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
13%

Csatlakozom előttem szóló Pipőkéhez.


egyébként pedig, amit itt leírtál, a szüleiddel kellene megbeszélni, és nem lejáratni őket,és a többi 7 millió embert.

Az Én lányom 13 évesen döntött így és közölte Én tudomásul vettem. Bár ennek ellenére azért néha eljött.

s soha nem azért kapta az egyest ha kapott, mert eljött a gyülekezetbe.

Más részt miért nem kérsz a vénektől segítséget ebben, megfognak érteni. A lányommal is beszéltek annak idején.

egy úri ember nem jött volna ide ilyen kérdéssel, mert tudnád, mit kell tenned. :(

2013. júl. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
87%
Mond hogy a zsidó vallást välasztod mert Jézus is azt vallotta.Ebbe nem hiszem hogy bele fognak kötni.
2013. júl. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%

Itt tudnak neked segíteni azt hiszem ezzel foglalkoznak:


jehovatanui.blog.hu

2013. júl. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%
Nehéz tölük szabadulni,teljes agymosàssal munkàlkodnak! bírd ki 18 êves korodig,akkor a szüleiddel megbeszélheted,hogy Te felnõtt ember vagy,tiszteletben tartod az õ nêzeteiket,de nem kérsz belöle. Nem a sàtàn vagyok,csak egy valaki...
2013. júl. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
18%

Mondd, hogy leszbikus lettél. :)


Bocs, ezt nem tudtam kihagyni.

Kedves fiatalember!

Ha a kérdés valódi, akkor annyi lenne szerintem a helyes, hogy szerencsétlen megrémült szüleiddel beszélj és ne egy weboldalon gyalázd őket, még ha anonim, akkor sem. A szülők felé való tiszteletlenségről még Jézus is beszélt.

Ők a legjobbat akarják neked, az örök életet. Gondolom még olyan piszok dolgot is csináltak, hogy felneveltek. Persze, tudom, a mai világban menő dolog lázadni, ahogy sátán is tette, de én nem ajánlom.

Ha menni akarsz, akkor menj. De tisztességes módon, ahogy a szüleid megérdemlik.

2013. júl. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%
Mit
2013. júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
92%

Azért nem kellene mindig a kérdezőt izélgetni, inkább segítsetek neki ötletekkel- bár az őszinteség a legjobb- szerintem név nélkül írt, úgyhogy nem a szüleivel volt tiszteletlen, csak a Jehova Tanúival.

Kérdező, készülj fel, hogy az egész Bibliát kiforgatják és a fejedre olvassák. Lelki hadviselés van kilátásban.

2013. júl. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

Hopp a lényeg lemaradt...

Nos, akkor újra:


Mit fog szólni Jehova? :D

2013. júl. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!