Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek melyek a legjobb...

Szerintetek melyek a legjobb Biblia magyarázó könyvek?

Figyelt kérdés
Szerintem Az elfelejtett evangélium Buji Ferenctol.

2020. júl. 29. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Utána olvastam a kérdésben említett könyvnek, nem hogy legjobb, de egyenesen NEM ajánlott.
2020. júl. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan Szentírásom van, amiben külön kommentár is található a lábjegyzetben.

De az alábbi oldalon is elérhető rendkívül színvonalas, remek magyarázat:

[link]

2020. júl. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 zubu ***** válasza:
24%
A Biblia olyan,mint egy könyvtár.A kifejezés,hogy Biblia, könyvek gyűjteményét takarja.Ha egy könyvtárba is bemész,akkor általában céltudatosan válogatsz a könyvek között.A könyvek katalogizálva vannak témakörök szerint.A Bibliát is így érdemes kutatni.Tudnod kell,hogy mire vagy kíváncsi.Talán az egyes könyvek történelmi hátterére? Bibliai próféciák magyarázatára?Esetleg egy Bibliai tanítás megértését keresed?...A legjobb talán téma szerint vizsgálódni.Például,ha megszeretnéd tudni,mi Biblia fő témája,akkor ebben a témában kutass?Ezzel kapcsolatban érdemes megkérdezni,hogy mi is volt a célja Istennek,hogy megíratta a Bibliát ,,természetesen emberekkel,ami nagy kiváltság volt a Biblia íróinak.,A kutatáshoz ajánlani tudom neked az Őrtorony online könyvtárt,ahol ,,talán,,nagyon sok kérdésedre választ kaphatsz.Ezen az oldalon találhatsz Bibliát,hozzá tartozó indexet,függeléket,Bibliai témájú kiadványokat. Ezen kívül küldök egy linket,ami egy kongresszusi anyagot tartalmaz,ami Jehova Tanúi nyári 3 napos online kongresszusi programjának szombati anyagát tartalmazza: [link] és [link] - ez csak egy lehetőség,remélem élsz vele,hogy megnézd.
2020. júl. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!