Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Ádámnak és Évának 2 fia...

Ha Ádámnak és Évának 2 fia született utána pedig az egyik meghalt akkor egyetlen fiúból hogyan lett enyi ember?

Figyelt kérdés
Bocsi ha rosz kategóriába írtam

2020. júl. 30. 14:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 A kérdező kommentje:
Na én is ezt kérdezem ehelyett itt veszekedtek
2020. júl. 30. 21:51
 42/75 anonim ***** válasza:
25%

Ádámot és Évat ki teremtette? Na ugyanúgy teremtett Isten több ember párt is rajtuk kívül. Nem csak 2 embert teremtett összesen. Volt Ádám és Éva és pl. Gizi és Pista, pl. Julcsi és Gábor stb.

Az egyszerűség kedvéért Ádám a féfiakat, Éva a nőket szimbolizálja a Bibliában.

2020. júl. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
62%

Isten Ádámot és Évát teremtette nekik pedig lettek gyerekeik. Kaint és Ábelt említi a Szentírás de valószínű, hogy lánytestvéreik is voltak. (A Kain és Ábel történet szempontjából nem ez volt a fontos) Kainról már megjegyzi a Biblia hogy miután elűzetett a feleségével volt és az szülte neki Hánókhot. Nyilván ez a feleség is Ádám és Éva egyik lánya lehetett. Aki Kainnal kellett hogy tartson Nód földjére hiszen egymagában Kain mit tehetett volna ott?! A Szentírás nem írja le konkrétan hogy Kain felesége vele ment e Nód földjére de kikövetkeztethető. A Biblia konkrétan azt említi hogy Kaint száműzte az Úr (1 Móz. 4,16). Ugyanakkor Kain száműzetésével kapcsolatban amelyet az 1 Móz. 4,14-15-ben olvasunk már világos hogy azok az "akárki" emberek akiktől Kain félt már létező emberek lehettek és szintén Ádámtól és Évától származhattak. Isten pedig biztosította Kaint hogy senki sem fogja őt megölni. Ennek a biztosítéknak is csak akkor van igazán értelme ha nem csak Ádám és Éva és Kain létezik. Kain tehát a vérbosszútól félt amit Ádámnak és Évának más gyerekei követhettek volna el rajta! Ádám és Éva elveszítette Ábelt de Kain gyilkossága után Isten adta Séthet helyette és Ádámnak és Évának újabb fiú és lánygyerekei születtek!


Üdv: Gábor

2020. júl. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
30%
Szóval vérfertőző kapcsolatban élt mindenki.Azért van/volt mindig is degenerált emberek.
2020. júl. 31. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:

44


Ez már korábban meg lett válaszolva hogy akkor még a testvérházasság nem volt vérfertőző kapcsolat! Majd olvasd el a korábbi válaszokat!


Üdv: Gábor

2020. júl. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
36%
A Biblia csupa hülyeségeket ír.Szűz Máriát miért a szentlélek termékenyítette meg,József impotens volt?
2020. júl. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
51%

46


Hát aki így áll hozzá mint te az biztos nem is nyeri meg a választ!


Üdv: Gábor

2020. júl. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 A kérdező kommentje:
De ha régen nem volt vérfertőzés akkor most miért van? Tegyük fel hogy Ádámtól és Évától származunk de akkor én itt rokonokkal beszélek nem? És akivel eddig lefeküdtem az is a rokonom. És ha a jövőben lesz gyerekem akkor az beteg gyerek lesz hála istennek nem? Vagy akkor most ha mindenki mindenkinek a rokona akkor csak úgy lehetne megszűntetni ezt a láncot hogy ha nem szülnek gyereket hanem tudományosan előállítanak. Nem?
2020. júl. 31. 09:46
 49/75 anonim ***** válasza:
32%

"De ha régen nem volt vérfertőzés akkor most miért van?"


Itt nem érted vagy nem akarod érteni azokat a válaszokat amiket eddig erre kaptál? - Mert én a 2. látom!


"Tegyük fel hogy Ádámtól és Évától származunk de akkor én itt rokonokkal beszélek nem?"


Igen. Közeli és távoli rokonokkal. Tágabb értelemben mint ahogy ma használjuk.


"És akivel eddig lefeküdtem az is a rokonom. És ha a jövőben lesz gyerekem akkor az beteg gyerek lesz hála istennek nem?"


Mivel mindenki végső soron Ádámtól és Évától származik, igen.

Hogy a gyereked ha lesz beteg lesz e vagy sem azt csak Isten tudja.

Ahogy korábban már írtam Mózes kora óta a Szentírás a rokoni (a családhoz tartozó) nemi kapcsolatokat tiltja.


"Vagy akkor most ha mindenki mindenkinek a rokona akkor csak úgy lehetne megszűntetni ezt a láncot hogy ha nem szülnek gyereket hanem tudományosan előállítanak. Nem?"


Miért kellene megszüntetni ezt a láncot? Nem a közeli vagy távoli rokonokkal kell házasodni és kész!


Üdv: Gábor

2020. júl. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:

"Ez már korábban meg lett válaszolva"

Nem lett megválaszolva, mert én is feltettem ezzel kapcsolatban a kérdést és nem kaptam értelmes választ rá.

2020. júl. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!