Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Ádámnak és Évának 2 fia...

Ha Ádámnak és Évának 2 fia született utána pedig az egyik meghalt akkor egyetlen fiúból hogyan lett enyi ember?

Figyelt kérdés
Bocsi ha rosz kategóriába írtam

2020. júl. 30. 14:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:

Remélem ez nem volt nagy kérés?!


Üdv: Gábor

2020. aug. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 Demion ***** válasza:

66

"A Biblia nem attól igaz mert a Biblián kívülről valaki igazolgatja - az önmagában is igaz! Ezt csak az ateista nem érti!"


És nem érti még a hindu, a moszlim, a buddhista és senki más a keresztényeken kívül nem érti, hogy a Biblia miért lenne igaz "önmagában". Ez önhivatkozás, egy logikai hiba.


"Számos régészeti lelet támasztja alá azt amit a Szentírás mond"


Továbbra is Ádám & Éva a kérdés. Őket mi támasztja alá a Teremtés könyvén kívül?


"Idéztem neked egy Igehelyet:

1 Móz. 1,31

És látá Isten, hogy minden a mit teremtett vala, ímé igen jó. És lőn este és lőn reggel, hatodik nap."


Értem. Tehát a Kr.e. 6. században valaki leírta a Bibliában, hogy Isten szerint minden amit teremtett "igen jó", és ez számodra bizonyíték arra, hogy volt tökéletes gén.

Oké. Ezt már tényleg nem szedem szét, utálok felnőtt emberekkel úgy beszélni, mintha óvodások lennének. Mert egy 5 éves gyereknek még van türelmem elmagyarázni, hogy a Piroska és a farkas csak egy mese, igazából nem lehet egy farkas gyomrából élve kiszedni egy embert, nem kell szó szerint érteni a történetet, de egy felnőttnek ezt nem vagyok hajlandó a szájába rágni.


"Olyan vagy mint a Kaméleon mindig más színt váltasz!"


Nem váltok színt, csak te közben valaki mással is vitázol...


"Márpedig itt a kérdés a Biblia megbízhatóságáról szól!"

"Ha egy Bibliában is említett várost találnak meg akkor az a Biblia mellett megerősíti hogy létezett egy ilyen város."


Abból, hogy Babilon szerepel a Bibliában, továbbra sem következik, hogy a Biblia minden szava igaz. Pláne nem a teremtéstörténeté. Erre hoztam analógiaként az Iliászt és Tróját. Azért mert volt Trója, még jelenti, hogy az Iliászt szó szerint kellene érteni.

Ezt tényleg olyan nehéz felfogni?

2020. aug. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:

72


"És nem érti még a hindu, a moszlim, a buddhista és senki más a keresztényeken kívül nem érti, hogy a Biblia miért lenne igaz "önmagában". Ez önhivatkozás, egy logikai hiba."


Igen azok sem értik mert nem ismerik a Szentírást és annak Istenét!

Nem logikai hiba csak te nem érted. Isten Igéje igazság! Nincs mit hozzátenni és nincs mit elvenni belőle!


"Továbbra is Ádám & Éva a kérdés. Őket mi támasztja alá a Teremtés könyvén kívül?"


Te mit tartasz bizonyítéknak?


"Értem. Tehát a Kr.e. 6. században valaki leírta a Bibliában, hogy Isten szerint minden amit teremtett "igen jó", és ez számodra bizonyíték arra, hogy volt tökéletes gén.


Oké. Ezt már tényleg nem szedem szét, utálok felnőtt emberekkel úgy beszélni, mintha óvodások lennének. Mert egy 5 éves gyereknek még van türelmem elmagyarázni, hogy a Piroska és a farkas csak egy mese, igazából nem lehet egy farkas gyomrából élve kiszedni egy embert, nem kell szó szerint érteni a történetet, de egy felnőttnek ezt nem vagyok hajlandó a szájába rágni."


A mesék világában te élsz nem én. Egyébként nem is Kr. e. 6 században élt Mózes a könyv szerzője!


"Nem váltok színt, csak te közben valaki mással is vitázol..."


Rendben akkor jelezd ahogy kértem hogy ne legyen semmi félreértés!


"Abból, hogy Babilon szerepel a Bibliában, továbbra sem következik, hogy a Biblia minden szava igaz. Pláne nem a teremtéstörténeté. Erre hoztam analógiaként az Iliászt és Tróját. Azért mert volt Trója, még jelenti, hogy az Iliászt szó szerint kellene érteni.


Ezt tényleg olyan nehéz felfogni?"


Neked nem mert nem hiszel Istenben. Nekem igen mert én hiszek benne és kapcsolatom van Vele. Persze ezt te nem érted. Lehet hogy azért hoztad Tróját csak Trója nincs a Bibliában! A vita lényege köztünk pedig éppen a Biblia megbízhatóságában áll! Mellesleg az Iliászt is a tudósok próbálták behatóbban vizsgálni és azt a következtetést vonták le hogy a benne foglalt események életszerűek. De tényleg ne menjünk el más témára. Válaszold meg nekem hogy mit tartanál bizonyítéknak Ádám Évával és a paradicsomkerttel kapcsolatban!


Üdv: Gábor

2020. aug. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 Demion ***** válasza:

73

"Igen azok sem értik mert nem ismerik a Szentírást és annak Istenét!"


Nagyon sok más vallású és ateista ember is olvasta a Bibliát, mégsem gondolják, hogy igaz lenne.


"Nem logikai hiba csak te nem érted. Isten Igéje igazság!"


De bizony, az önhivatkozás egy logikai-érvelési hiba: "A Biblia nem attól igaz mert a Biblián kívülről valaki igazolgatja - az önmagában is igaz!"


"Egyébként nem is Kr. e. 6 században élt Mózes a könyv szerzője!"


Pedig a könyvet akkor írták...

[link]


"Azért mert volt Trója, még jelenti, hogy az Iliászt szó szerint kellene érteni.

Ezt tényleg olyan nehéz felfogni?" -->


Neked nem mert nem hiszel Istenben. Nekem igen mert én hiszek benne és kapcsolatom van Vele."


Az istenhit akadályoz abban, hogy felfogj egy ilyen egyszerű dolgot? :D


"Válaszold meg nekem hogy mit tartanál bizonyítéknak Ádám Évával és a paradicsomkerttel kapcsolatban!"


Milyen érved van a Biblián kívül?

2020. aug. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:

74


"Nagyon sok más vallású és ateista ember is olvasta a Bibliát, mégsem gondolják, hogy igaz lenne."


A Szentírás csak az igazi hívők előtt nyílik meg. Annak nincs nagy jelentősége az igazság szempontjából hogy mit gondolnak az emberek. Az özönvíz előtti világban sem fogadta el a többség az igazságot nem is menekültek meg az özönvíztől! Egyes emberek mindig voltak akik Isten szerint akartak élni. Mások nem!


"De bizony, az önhivatkozás egy logikai-érvelési hiba: "A Biblia nem attól igaz mert a Biblián kívülről valaki igazolgatja - az önmagában is igaz!""


Meg van írva: "A te ígéd igazság." Ján. 17,17

Neked logikai hiba mert nem érted. Ha értenéd akkor nem lenne az.


"Pedig a könyvet akkor írták..."


[link]


Nos az szörnyű tévedés amit ma hisznek éppúgy ahogy Dániel könyvét sem a Ptolemaiszok korban írták. Mózes könyvét Mózes írta amikor Midiánban volt. De a szerzőségről felesleges vitát folytatnunk!


"Milyen érved van a Biblián kívül?"


Majd megmondom ha megválaszoltad a kérdést amit kérdeztem!


Üdv: Gábor

2020. aug. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!