Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Ádámnak és Évának 2 fia...

Ha Ádámnak és Évának 2 fia született utána pedig az egyik meghalt akkor egyetlen fiúból hogyan lett enyi ember?

Figyelt kérdés
Bocsi ha rosz kategóriába írtam

2020. júl. 30. 14:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 A kérdező kommentje:
Azért kéne megszüntetni ezt a láncot sztem mert akkor nem lennének beteg gyerekek. Meg sokkal okosabbak lennének mint most
2020. júl. 31. 16:55
 52/75 A kérdező kommentje:
És még azt kérdezném hogy hittan órán miért nem említik meg Ádám és Éva többi gyerekeit?
2020. júl. 31. 17:03
 53/75 anonim ***** válasza:
45%

50-esnek


"Ez már korábban meg lett válaszolva" (én írtam)


"Nem lett megválaszolva, mert én is feltettem ezzel kapcsolatban a kérdést és nem kaptam értelmes választ rá."


Ez volt az egyik korábbi hozzászólásom!


"Igen ahogy a korábbi hozzászóló is mondta az akkori időben még nem okozott ez problémát mert genetikailag az ember még nem ment úgy tönkre. Mózes könyve a későbbiekben már tiltja a rokonok közötti házasságot. (Ekorra már genetikailag más volt a helyzet.)" (10-es)


Neked miért nem értelmes válasz az hogy genetikai okai vannak ennek a kérdésnek?


Gondolom ezek a te kérdéseid voltak:


"Milyen valós leletek és források bizonyítják a genetikai romlást, illetve mit jelent az a tökéletes genetika, amivel lehet több emberöltőn át közeli rokonokkal gyereket nemzeni?"


"Annyira nem ássa bele magát, hogy nem is tartozik a kérdésemhez. Tehát újra akkor... Milyen forrás támasztja alá, hogy az első emberpárnak tökéletes (vagy közel tökéletes) volt a genetikája? Milyen az a tökéletes genetika egyáltalán, hogy kell elképzelni a tökéletes DNS-t? Hol beszél erről a Biblia?"


A genetikai romlást maguk a genetikai hibák bizonyítják. A tökéletes genetika nyilván hibátlan. Ennél konkrétabban meghatározva azonban tökéletesen kellene ismernünk a DNS-t csakhogy ettől még a mai tudomány igen messze áll ha már kutatócsoportok is ilyen kijelentéseket tesznek:


"A teljes genomnak azonban csak körülbelül 1 százaléka kódol fehérjéket, és a kihívást éppen az jelenti, hogy a genom fennmaradó mintegy 99 százalékának funkcióját kitalálják. Ezt a hatalmas részt évekig - tévesen - csak hulladék-DNS névvel illették." (Megalkották a DNS enciklopédiáját (cikk))


[link]


Egy másik cikk:


"Ezt eddig nem tudtuk a DNS-ről: két módon is meghatározza, hogy kik vagyunk"


[link]


A Biblia témája nem a DNS.


Miért nem volt helytelen korábban a testvérek közötti házasság és később miért vált azzá?


A hibás, sérült gének (melyeknek okai lehetnek - általában sugárzás vagy más környezeti tényezők miatt stb.) Ádám és Éva óta folyamatosan halmozódnak az emberben. Ezek a hibás gének nem azonnal okoznak kárt mert általában mindenki örököl egy a fogyatékos génnel megegyező jó gént a másik szülőjétől. Ha viszont a szülők közeli rokonok jóval nagyobb az esélye annak hogy közös ősüktől ugyanazt a hibás gént örökölték. Ha a szülők gyermeke mindkét féltől ezt a hibás gént kapja meg akkor általában valamilyen rendellenességgel jön a világra. Mivel ezek a hibás, fogyatékos gének generációkon keresztül az idő előrehaladtával halmozódnak fel Ádám és Éva gyermekeinek és unokáinak még nem volt sok hibás génjük. Ezért a közeli családtagok közötti házasságok még nem jártak olyan egészségügyi kockázatokkal és következményekkel mint manapság.

Ma már sok helyen tiltják a közeli rokoni házasságokat mert ennek következtében az utódok sok esetben genetikai fogyatékossággal jönnek a világra.


A kérdezőnek


"Azért kéne megszüntetni ezt a láncot sztem mert akkor nem lennének beteg gyerekek. Meg sokkal okosabbak lennének mint most"


Bizonyára a probléma háttere sokkal bonyolultabb ha már Ádám és Éva első látásra jelentéktelennek tűnő engedetlensége is elég volt ahhoz hogy a bűn beíródjon az emberi természetbe! A halálnak vagy a betegségnek az okai a bűnre vezethetők vissza. Ha nem lenne bűn nem lenne betegség sem! A DNS-ben való változások nem az okok csak a következmények. A következmények orvoslásával az okok amelyek az okozatot létrehozták nem változnak meg. Ezért az okozat ismét kiújul!


"És még azt kérdezném hogy hittan órán miért nem említik meg Ádám és Éva többi gyerekeit?"


Ezt kérdezd meg a hittan tanárodtól!


Üdv: Gábor

2020. aug. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
48%
Bibliában az is szerepel hogy csak saját nemzedékedből végy feleséget és ne keveredj más fajta emberekkel. (de lehet hogy rodszul tudom szóval ha így van nem kell leszedni a fejemet)
2020. aug. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 Demion ***** válasza:

Csodálatos, amikor kreo-hívők próbálnak genetikával érvelni...


#53

"A genetikai romlást maguk a genetikai hibák bizonyítják. A tökéletes genetika nyilván hibátlan."


Nem, nem bizonyítják. Honnan veszed, hogy volt valaha olyan, hogy "tökéletes gén"? Honnan veszed, hogy genetikai hibák nem eredendően vannak? Erre kértek itt többen bizonyítékot.

Ja, és légyszi ne egy meséből vett idézetekkel akarj érvelni.

2020. aug. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:

55


"Csodálatos, amikor kreo-hívők próbálnak genetikával érvelni...


#53


"A genetikai romlást maguk a genetikai hibák bizonyítják. A tökéletes genetika nyilván hibátlan."


Nem, nem bizonyítják. Honnan veszed, hogy volt valaha olyan, hogy "tökéletes gén"? Honnan veszed, hogy genetikai hibák nem eredendően vannak? Erre kértek itt többen bizonyítékot.


Ja, és légyszi ne egy meséből vett idézetekkel akarj érvelni."


Gondolom nálad semmi sem tartozik a bizonyítékok tárgykörébe ha a Bibliáról van szó, csak ha az ateizmusról! És te honnan veszed hogy nem volt valaha olyan hogy tökéletes hibamentes gén? Ahogy te nem vagy kíváncsi a Bibliára úgy én sem vagyok kíváncsi az ateista mesékre, ahol a véletlen az - isten! Egyébként miért írsz ide a vallás rovatba ha nem érdekel a bibliai válasz?


Üdv: Gábor

2020. aug. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:

#53

A válaszodból az jött le, hogy halvány lila gőzöd sincs róla. Semmi konkrétumot nem tudtál írni, csak néhány homályos, teljesen tudománytalan állítást citáltál ide.

Állítod, hogy tökéletes volt az emberi genom, de erre se bizonyítékod sincs, illetve azt se tudod megfogalmazni, hogy milyen az a tökéletes. Az pedig már csak cifrázza az egészet, hogy a Biblia nem ír még csak hasonló dolgokról sem. Még csak azt sem írja, hogy az első emberpár tökéletes volt.

2020. aug. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:

57


"A válaszodból az jött le, hogy halvány lila gőzöd sincs róla. Semmi konkrétumot nem tudtál írni, csak néhány homályos, teljesen tudománytalan állítást citáltál ide.


Állítod, hogy tökéletes volt az emberi genom, de erre se bizonyítékod sincs, illetve azt se tudod megfogalmazni, hogy milyen az a tökéletes. Az pedig már csak cifrázza az egészet, hogy a Biblia nem ír még csak hasonló dolgokról sem. Még csak azt sem írja, hogy az első emberpár tökéletes volt."


Nem is gondolnám, hogy olyan ember mint te meg akarná látni az igazságot! Te jobban szereted annál a sötétséget! Ez persze a te dolgod. Neked egyébként mi a bizonyítékod arra hogy nem volt tökéletes az emberi genom a teremtésnél?


"Még csak azt sem írja, hogy az első emberpár tökéletes volt."


Neked ez az Igehely mit mond?:


1 Móz. 1,31

És látá Isten, hogy minden a mit teremtett vala, ímé igen jó. És lőn este és lőn reggel, hatodik nap.


Szerintem menjél nyugodtan a szkepticizmus rovatba, az való neked!


Üdv: Gábor

2020. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 Demion ***** válasza:

56

"Gondolom nálad semmi sem tartozik a bizonyítékok tárgykörébe ha a Bibliáról van szó"


Dehogynem lehet bizonyíték a Biblia! Ha alá van támasztva akkor lehet bizonyíték. De te nem támasztottad alá semmivel, csak kijelentetted, hogy ezt írja a Biblia, ezt meg hadd ne kelljen érvként elfogadni genetika témában.


"És te honnan veszed hogy nem volt valaha olyan hogy tökéletes hibamentes gén?"


Én nem mondtam, hogy nem volt ilyen. Te mondtad, hogy volt ilyen, innentől kezdve neked kell bizonyítanod az állításodat, máskülönben az csak lóg a levegőben.


"Ahogy te nem vagy kíváncsi a Bibliára"


Hát, ha genetikáról van szó, akkor tényleg nem érdekel, hogy mit írnak több ezer éves vallási könyvek az ember kialakulásáról.


"úgy én sem vagyok kíváncsi az ateista mesékre"


Mármint a tudományra? Igen, azt látjuk, hogy téged a tudományos tények nem hatnak meg, viszont szó szerint értelmezel egy mesét, amiről még a vallásosok nagy része is azt mondja, hogy metaforikusan kell érteni.

2020. aug. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:

#59 Itt a nagy tudomány amiben te - hiszel -.


[link]


Tekerj 48:30 és nézd meg 49:00-ig

2020. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!