Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény lányok kirakhatják...

Keresztény lányok kirakhatják a hasukat, hátukat, bokájukat, vagy gömbölyű vállaikat?

Figyelt kérdés

2020. aug. 1. 03:14
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem látom jellemzőnek, valószínűleg a paráználkodás enyhébb formája lenne a "hiányosabb" öltözködés. Egyébként az uncsitesóim is beletartoznak ebbe a vallásos közegbe, feltűnően visszafogottak öltözködésileg ők is, meg az anyjuk is.
2020. aug. 1. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
A Biblia többször is írja, hogy a visszafogott legyen öltözetünk. Nőknek a haj eltakarását is írja. Sajnis manapság egyre jobban terjed az, hogy "Jézus bárhogy elfogad és szeret" és nem kell betartani Isten szavait. Így láthatsz sok keresztény nőt és férfit hiányos öltözetben akik még vitába is szállnak, hogy védjék az igazukat.
2020. aug. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Mivel a kulcsszavak közt ott van a hőség, így még hozzá teszem, hogy nézz meg egy sivatagi férfi öltözetét: vékony, szellős, fehér ruha. A bőrünk, főleg aki fehér bőrű, nem véd meg a naptól, viszont a világos ruhák védelmet nyújtanak. Szóval nem kell attól tartani, hogy ruhában milyen rossz az embernek.
2020. aug. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ki.

Templomba elvileg nem illik pl. ujjatlan blúzban menni, de én úgy látom, a nők egy része ott sem tartja be, ha nagy a hőség.

Voltam olyan istentiszteleten, ahol a nők fele szűk, ujjatlan felsőben volt, beleértve a lelkész feleségét.

2020. aug. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4+


De talán a teljes hasukat és teljes hátukat nem EGYSZERRE. :-)

2020. aug. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
És, ha nem gömbölyű a válluk, akkor az nem baj?
2020. aug. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ki, de ezzel semmi gond, a joizles hatarain belul. Ne legyunk mar alszentek...nem a ruhatol leszel hiteles kereszteny, hanem az Istennel valo kapcsolatod reven.
2020. aug. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok. Úgy látom sokan magukra ismertek. Jézus mindig mondta, hogy Isten szemében akarjunk jók lenni, ne a világnak tetszeni. A Kínában gyerekmunkások által gyártott, majd kirakatokba kirakott divatos öltözetek viselése tényleg az Istennel való viszonyunkat erősíti? Nem inkább másoknak akarunk tetszeni? Hol írja a Biblia, hogy "nem a ruhatol leszel hiteles kereszteny, hanem az Istennel valo kapcsolatod reven"? Keresztényként én a Bibliát tekintem Isten szavának és én nem látok erre vonatkozó részt. Viszont ami a visszafogott öltözködést illeti:


2 részlet a Bibliából (Újszövetség) :


"De ha egy nő imádkozik, vagy prófétál, akkor be kell takarnia a fejét valamivel, különben szégyent hoz arra, aki a „feje”. Hiszen, ha nem fedi be a fejét, az olyan, mintha kopaszra nyírták volna! Mert ha valamelyik nő nem takarja be a fejét, akkor akár le is nyírathatja a haját. De ha szégyen lenne a számára kopaszra nyírt fejjel járni, akkor inkább takarja be a fejét!"

(Pál első levele a korinthusiakhoz 11:5‭-‬6)


" Az asszonyok és leányok pedig ne feltűnő módon, hanem szerényen öltözködjenek, tisztességes ruhákat viseljenek. Ne hordjanak különleges frizurát, aranyat, gyöngyöket, vagy drága ruhákat. Inkább azzal díszítsék magukat, hogy Istennek tetsző dolgokat tesznek, mert ez illik azokhoz, akik azt mondják, hogy Istent imádják."

(Pál első levele Timóteushoz 2:9‭-‬10)

2020. aug. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!