Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kirakhatják emiatt a gyermekemet?

Kirakhatják emiatt a gyermekemet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gyermekem most kezdte a bölcsit(állami), én visszamentem dolgozni részmunkaidőben Kedden, szerdán, csütörtökön és szombatonként dolgozom. Mivel hétfőn és péntekenként nem dolgozom, így arra gondoltam azokon a napokon nem vinném a gyerekem, hiszen mégiscsak itthon a legjobb neki. A gondozónők szerint, ennek nincs akadálya, csak le kell mondani az aznapi ennivalót. Beszéltem a vezetőnő el is. Őszintén szólva nem vagyok meggyőződve róla, hogy nem lesz ez majd esetleg probléma. Azt mondta a bölcsi elsősorban azoknak van akik hétfőtől péntekig dolgoznak. Ha a szülő nem hozza, hát nem hozza, de le kell igazolni, illetve ebédet lemondani. Nem volt túl kedves, így nem is szaporítottam a szót. Viszont felmerült bennem, hogy egy esetleges majdani túljelentkezés esetén nem-e mondatja majd azt a vezető, hogy ki teszi a gyermekemet mert kell a hely a teljes állásban dolgozó szülők gyermekeinek. Ezt megtehetik jogilag? Akinek van ebben tapasztalata legyen kedves ossza meg velem.
2020. jan. 15. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem felvett gyereket csak akkor tehetnek ki, ha annak komoly oka van, ami esetleg a többi gyereket veszélyezteti.
2020. jan. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Én inkább amiatt aggódnék, hogy a heti 3 nap miatt nehezebb, elhúzódóbb lesz a beszokás. Mire megszokja, hogy ott van, már másnap nem viszed. Ráadásul ha változik a munkarend, nagy törés lesz, hogy h-p is kell menni.


Ebben az esetben (szép, nem szép) vinném a gyereket minden nap. h-p mondjuk csak délig, ne kelljen bent aludni, de azért a játékban vegyen részt, szocializálódjon csak. Neked meg lesz 2 olyan délelőttöd, amikor nyugodtan tudsz bevásárolni, takarítani, főzni, stb.

2020. jan. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Csinálhatnak ilyet.

Tavaly a lányom állami bölcsibe járt. Ott évente kellett szerződést írni az elhelyezéséről munkáltatói igazolással kísérve. Hivatalosan engedélyezték a távolléteket, mi éltünk is vele, mert orvosi kivizsgálásokra jártunk vele ételérzékenység miatt. Viszont a vezető 2 hónappal a szerződés meghosszabbítása előtt szólt, hogy ha így marad, akkor nem áll módjában újrakötni, mert van olyan gyerek, aki ténylegesen ott lenne heti 5 napot és nem akarják mástól elvenni a helyet. Nem is kaptunk már szerződést. Szerencsére korengedménnyel mehetett oviba, így megoldódott, de enélkül nem tudom, mit csináltunk volna.

2020. jan. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A beszokás könnyen ment. Engem is meglepett, már 2 alkalommal bent is aludt. A munkarend em rugalmas, én döntöttem így, hogy ilyenkor dolgozok. Ha változtatni kell azt is én szabó meg szerencsére. Köszönöm a választ.
2020. jan. 15. 11:01
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
8gen, kirakhatják, hiszen te végülis alkalmi bébiszitternek használod a bölcsit. Felejtsd el ezt a pár napos hurcolást, vidd simán mindennap, max elhozod ebéd után. A gyereknek is jobb az állandóság, plusz nem kell aggódni, hogy kiteszik.
2020. jan. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd minden nap.

Az én munkarendem is úgy volt hogy egyik héten h-k-sz,másik héten csak cs-p dolgoztam !

A többi napon is vittem,de hogy többet legyek vele így ebéd után hoztam el.

Az ebédet viszont nálunk nem kellett azokra a napokra lemondani ha esetleg egyéb okok miatt nem vittem bölcsibe. Az óvónők minden nap leadják ki hiányzik ,így a csekken levonják azokat a napokat.

..

Nekem tudták hogy milyen a beosztásom de sosem szóltak.

2020. jan. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
2-es ez hülyeség. Én itthon vagyok bölcsi nézésben és teljesen ki vagyok ettől, hogy vinni kell öt napban mindenképp meg igazolás, meg anyám segge. Külföldi tapasztalataink voltak csak ezelőtt, ott nincs ilyen és semelyik gyerek se zavarodik össze meg ilyenek. Annyi napon viszed, ahányon akarod, ha viszed, viszed, ha nem viszed nem viszed kb. Most ennyi erővel akkor 5 nap után kettőt itthon van, semmi különbség. Beszoktatásnál meg úgyis tök mindegy, nyilván mikor beszoktatja, akkor viszi végig, utána meg mikor már megszokta, akkor viszi, mikor amúgy is dolgozik.
2020. jan. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!