Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Templom vagy gyülekezet?

Baranyi Artur kérdése:

Templom vagy gyülekezet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én gyermek korom óta Hiszek Istenben, számomra ô a világ mindenség Ura, és a mi Teremtô Mennyei ATYÁNK aki úgy szeretett minket hogy Egyszulott Fiát Jézus Krisztust fel áldozta értünk hogy aki benne hisz orok élete legyen! És a szent Lelket küldte el nekünk vigasztalókent hogy bennünk legyen !! Voltam első áldozó , szoktam imádkozni törekszem a jóra és próbálom a rosszat kerülni. De szerintem a gyüliben nagy az agymosás, a templomban pedig nem mossák az agyad elmondja a református Pásztor az igét , van egy közös ima és ének! De ami a hit gyuliben van az agymosás! Te hova járnál templom vagy gyüli? Vagy elég az ha hiszek és ez mindig bennem él? Azt is hallottam a gyuliben leszedik az embert , és nem a szegényeknek adja oda a legtöbb Pásztor hanem nyaralnak meg Jól élnek belőle !
2020. aug. 1. 22:03
1 2
 1/14 MBbpg ***** válasza:
5%
Gyülekezet. Egyébként szerinted miden más a prédikáció a Hitgyüliben mint másutt? Mitől "agymosóbb"? Ez mindig is érdekelt...
2020. aug. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A templom és a gyülekezet is egy közösség. Mind a kettő egy közösséget ad a hívők számára. Mind a kettő támogatást és erőt adhat egy hívő számára, vagy éppen egy megtérni kívánó személynek. De magát a változást Isten viszi végbe. Akár az emberben, akár rajta kívül. Nem történhet semmi Isten tudta nélkül. Az Istenbe vetett hited fog meggyógyítani és azáltal kerülsz a Mennyországba, nem attól, hogy gyülekezetbe vagy templomba jársz. A gyülekezet vagy a templom azért kell, hogy egybegyűjtse, és hogy közösséget adjon a hívőknek.
2020. aug. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 MBbpg ***** válasza:
100%
Jogos, kettesnél a pont - én gyülekezetbe járok ugyan, de a templomokban is szellemi közösség alakul ki Jézusban. Sőt, ha valóban megtért az ember, akkor Krisztusban testvére az a keresztény, aki templomba jár, és az is, aki gyülekezetbe
2020. aug. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sokan mondják hogy kapcsolatban vannak Istennel! De ô egy túlvilági felsőbb rendű hatalom,,, nem lehet vele kapcsolatban lenni! Mert ebből agy zavar hallucináció lesz ! Hinni kell benne mint mennyei Atyankban , és Jezusban ! Ennyi
2020. aug. 1. 23:09
 5/14 MBbpg ***** válasza:
100%
#4 Ez egy korábbi kérdésedben is előkerült, ámde szerintem most már értem mire célzol. Azonban az ima az kapcsolat Istennel! A dicsőítés úgyszintén!
2020. aug. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%

Károli Biblia: Zsidók 10:25 El nem hagyván a magunk gyülekezetét, amiképpen szokásuk némelyeknek, hanem intvén egymást annyival inkább, mivel látjátok, hogy ama nap közelget.


(Héberek 10:24, 25) 24 Ezenkívül figyeljünk egymásra, hogy szeretetre és jótettekre ösztönözzük egymást, 25 és ne hanyagoljuk el az összejöveteleinket, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítsuk egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot. . .


Az Eklézsia kifejezés gyülekezetet jelent, vagy is többen valahol összejönnek Isten disőségére.

Az első keresztények nem Templomba jártak, hanem volt egy hely ahol összegyültek, lehetett ez akár magán otthonokban is.


ezért a lényeg az, hogy Jézus tanitványai, mindig az Igazság, vagy is Isten szava alapján végezték a feladataikat, és éltek keresztény életet.

2020. aug. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Istent ember nem láthatja ebben a világban. De Jézus a kapu Istenhez. Ő általa fel lehet venni a kapcsolatot Istennel. Aki Jézus tanítását befogadja, az Isten fogadja be.

Aki hisze benne, annak kérését, imáját meghallgatja Isten, és aki kér, az kap. Ha Isten maga jött le a Földre emberi alakban, és tanítványai lábát maga mosta meg, az nem elég közvetlen kapcsolat. És hogy Jézus maga gyógyította meg a betegeket, az nem elég erőteljesen mutatja, hogy aki kér az kap?

2020. aug. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mit értesz agymosás alatt?

[link]

Valójában minden hívő ember gondolkodásának meg kellene változnia a Biblia szerint.

2020. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

A Biblia azt tanítja, hogy a túlvilági-felső hatalommal, Istennel kapcsolatba lehet kerülni.

Kérdező, úgy látom ebben nem hiszel, és ezt a kapcsolatot, közösséget az élő Istennel a hitetlenséged miatt agymosásnak vagy hazugságnak tartod.


Az igaz valóban, hogy nem automatikus a személyes közösség és kapcsolat Istennel, sokat kell dolgozni az embernek is rajta, böjttel imával, test cselekedeteinek a megfeszítésével és a szellemének a táplálásával hozzá illő szellemi eledellel. Ez nem agymosás, hanem ha Isten kimunkálja a vonzást Őfelé a keresztényekben, akkor ezt szívből, belülről szabad akaratból megcsinálják, keresik Istent, közelednek hozzá, majd megtalálják, kapcsolatba kerülnek Vele. Ez megtörténik a Hit Gyülekezetében is sok kereszténnyel, és szerte a világon más keresztény gyülekezetekben is.


Ezen lehet nevetni egy hitetlennek, hogy nincs is isten, hahaha, meg ilyenek, vagy van isten de jó messze, ne is keresd, hahaha. De ezek a Biblia tanításával szembemenő hazug állítások, a hitetlenek veszik ezeket be. Kérdező, úgy látom Téged is megfertőzött ez a hazugság sajnos.

2020. aug. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A kérdőjel lemaradt a végéről, bocsánat, remélem enélkül is érthető volt, de javítok:


Aki hisze benne, annak kérését, imáját meghallgatja Isten, és aki kér, az kap. Ha Isten maga jött le a Földre emberi alakban, és tanítványai lábát maga mosta meg, az nem elég közvetlen kapcsolat?

És hogy Jézus maga gyógyította meg a betegeket, az nem elég erőteljesen mutatja, hogy aki kér az kap?

2020. aug. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!