Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten azért adja ránk a...

Isten azért adja ránk a gondokat bajokat mert szeret?

Figyelt kérdés

Isten azért adja ránk a gondokat betegségeket szomorúságot bánatot mert szeret minket?


A rossz Sátánista emberekre azért nem ad gondokat azért élnek olyan sokáig a rossz emberek mert őket nem szereti?


És azért halnak meg a jó emberek mert őket szereti és minél hamarabb találkozni akar velük fent a mennyben?


Pl ha baleset ér engem vagy elromlik a kocsim és 500 ezer forint a csináltatás akkor ezt azért adta rám az Isten mert szeret engem?

És megprobáltatások elé tesz hogy probára tegye a hűségem iránta?

Vagy csak egyszerűen szeret és ezért ad gondokat bajokat bánatot szomorúságot rossz dolgokat a életünkbe?



2020. máj. 4. 09:22
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
72%
Azért az jó, hogy már az intézetekben is van wifi...
2020. máj. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
64%
Mindegyik tanít valamire és mindegyik a javadat szolgálja valamilyen uton módon, csak sokan ezt nem tudjak meglátni. A baleseteket el lehetne kerülni biztonságos és szabályos közlekedéssel. Nagyon szeret téged errol kétséges sose legyen, de az élet nem mindig és igen a gondokban, bajokban szeretne latni mennyire támaszkodsz rá. Ő tud segiteni kilábalni belőlük csak, a többi amit nélküle elersz csak ideiglenes. Igazabol szerintem ez az egesz élet csak egy próbatétel.
2020. máj. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
39%

Nem.

Szeretetből nem tesz senki rosszat. Legfőkép az Életadónk.

Hogy megenged valamit, az nem jelenti, hogy Ő okozza.

Ha érdekel az igazság, akkor miért nem kérsz Biblia tanitást, hogy tisztában legyél az alap dolgokkal?

2020. máj. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
39%

haggy, Jehova tanúja!


"Szeretetből nem tesz senki rosszat. Legfőkép az Életadónk."


A szüleink az életadónk.


"Hogy megenged valamit, az nem jelenti, hogy Ő okozza."


A kettő egy és ugyanaz. Ha megengedi, azzal hozzajárul az okozathoz.


"Ha érdekel az igazság, akkor miért nem kérsz Biblia tanitást, hogy tisztában legyél az alap dolgokkal?"


Ezt tőled is meg lehetne kérdezni. Miért nem kérsz tanítást olyan emberektől, akik valóban ismerik a Bibliát? Vajon egy hosszúszoknyás jehovista vénasszony fel tudná olvasni a Teremtés könyve első fejezetét héberül?

2020. máj. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
50%
ha isten jóságos, akkor nem tesz neked rosszat, és nem is hagyja hogy rossz történjen veled. ha hagyja, akkor nem jóságos. ha nem jóságos, akkor minek követnéd? vagy lehet nem is létezik. ki tudja
2020. máj. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
72%

"Isten azért adja ránk a gondokat bajokat mert szeret?"


TE piszkálod meg bántod azokat, akiket szeretsz? Szerintem nem.

Szóval vagy létezik isten és kidfejezetten gonosz, vagy - ami sokkal valószínübb -, nem létezik és véletlenül történnek veled rossz dolok.

2020. máj. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
35%

Vidiripi


Igen kérj bibliai tanítást! De azért óvatosan hogy kiktől kérsz tanítást mert nem mindegy! Mert mindenféle szervezetek előrukkolnak tanításokkal.


"Isten azért adja ránk a gondokat betegségeket szomorúságot bánatot mert szeret minket?"


Nem Isten adja ránk! A gondok ott kezdődtek amikor az első emberpár evett a tiltott gyümölcsből. (tévhit hogy alma volt ,a Biblia csak annyit ír hogy tiltott gyümölcs)


"A rossz Sátánista emberekre azért nem ad gondokat azért élnek olyan sokáig a rossz emberek mert őket nem szereti?"


Mit jelent az hogy valaki sokáig él? Mennyi a sok? 20,30 vagy még több év? Te mit tartasz soknak?

[link]

Velük akkor mi a helyzet?

- Ők már öregek voltak? Vagy inkább csak arról van szó hogy nagyon felszínesen nézed a dolgokat! Mennyire mélyen látsz bele az emberek életébe?


"És azért halnak meg a jó emberek mert őket szereti és minél hamarabb találkozni akar velük fent a mennyben?"


Ki számít jó embernek? Ha van egy sebész-orvos aki sok ember életét megmenti a szaktudásával de otthon bántalmazza a feleségét akkor ő jó ember? Hogyan ítéled meg hogy ki jó és ki rossz?


"Pl ha baleset ér engem vagy elromlik a kocsim és 500 ezer forint a csináltatás akkor ezt azért adta rám az Isten mert szeret engem?"


Miért gondolod azt hogy Isten adna rád ilyesmiket? Mi a helyzet akkor ha azért következik be a baleset mert te nem figyelsz eléggé vagy túl gyorsan hajtasz? Nem Isten adja rád a bajt hanem a saját döntésed miatt következik be és Isten hagyja hogy bekövetkezzen azért hogy tanuld meg hogy a döntéseidnek következményei vannak. De ugyan akkor Isten ki is ment a bajból. Ismered Jónás történetét?


"És megprobáltatások elé tesz hogy probára tegye a hűségem iránta?"


Vagy inkább a hitedet!


"Vagy csak egyszerűen szeret és ezért ad gondokat bajokat bánatot szomorúságot rossz dolgokat a életünkbe?"


Ezt gondold át még egyszer!

2020. máj. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 KZitus ***** válasza:
27%

Szia

Amikor elolvastam a kérdésed, és amit alatta írtál, végtelen szánalmat éreztem irántad! Miért? mert fogalmad sincsen arról, mit jelent a szó "Szeretet". Ettől száraz, gyümölcstelen sivár pusztaság lehet az életed :-( Nincsenek színek, ízek, árnyalatok az életedben.

Jézus ezt mondta az apostoloknak: „A béke, amit tőlem kaptok, veletek marad. A világ nem tudja megadni nektek ezt a békét.” Ján 14:27

Ennek a békének a hiánya szüli az ilyen, és ehhez hasonló kérdéseket. Őszintén sajnállak.

2020. máj. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
39%

Nem feltétlen ő adja ránk, sokszor mi rakjuk magunkra. Illetve sajnos más emberek rakják ránk.

Isten azért engedi ezt, mert tanulhatunk belőle.

Pl. adott egy alkoholista. Májzsugorodást kap. Isten rakta ezt rá? Szerintem nem. A piálás okozta és a piás tudta, hogy a túlzott alkoholfogyasztás betegségeket okoz. A betegsége viszont egy eszköz lehet arra, hogy megváltozzon az élete. Isten nem szól bele a biológiai működésekbe, de arra ösztönöz, hogy ha már beteg lettél hozd ki a legjobbat ebből és ez biztosan a javadra válik.

2020. máj. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
87%

"Amikor elolvastam a kérdésed, és amit alatta írtál, végtelen szánalmat éreztem irántad! "


A ti istenképetek is elég szánalomra méltó. Csupa-csupa szeretetből arra kér,hogy közösítsetek ki valakit,aki csak meg meri kérdőjelezni az Őrtorony hitelességét,forduljatok el tőle,fordítsátok ellene a családját,ha az is tanúkból áll,hogy aztán ennek a hatalmas nyomásnak a hatására visszatérjen. Ezt maga za Őrtorony írja le,hogy így működik,nem én. Szerintetek tök tanító jellegű lelkileg megkínozni valakit,mert a magány miatt majd kénytelen lesz visszakullogni. Ez csak egy példa volt,de még sorolhatnám,mi szépeket tesz a ti jehovátok,mert úgy szeret minket...

2020. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!