Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van ez, "keresztények"?

Miért van ez, "keresztények"?

Figyelt kérdés

Egy egészen egyszerű kérdés: miért van az, hogy állítólag keresztény emberek gyilkolják egymást -képletesen- miközben az Ige szavait vágják egymás fejéhez a "vallás" szekcióban és habzó szájjal, egymást szídva és gyűlölködve, elítélve mantrázzák a "szeretet"-et?


(A kérdés lényegében költői...)



2020. aug. 3. 02:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Ide ír olyan is, aki ateista és troll. Hogy tudod megkülönböztetni azoktól, akik keresztények? Kellene a képlet és utána majd tudunk válaszolni.
2020. aug. 3. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon jó kérdés.


Ezek, tudod, olyan "hitbajnokok" - ugyanazt csinálják, mint mindenki a képernyo mogotti névtelenségben. Olyanokat mondanak egymásnak, amit a való életben soha nem mernének mondani. Ez egy jóleso pszichológiai folyamat. Valami olyan hormon termelodik tole, amitol jobban érzi magát az ember. (A másik meg rosszul.)


Azért nem ártana néha kijózanodni belole.


A napokban láttam egy választ, 7 sorban a kovetkezo kifejezésekkel kototte ossze a mondanivalóját:


"nekem ne mondd ... es nincs olyan, hogy ....nehogy mar azt hidd... ezt vedd tudomasul..."


majd a válaszát ezzel zárta:

"Nem, te csak vallásos vagy, de semmi több"


Engem az is zavar, amikor telerakják ájtatos, kegyeskedo, semmitmondo templomos szavakkal meg klisékkel a válaszukat, pl "nagyon alaposan meg kell ismerni miket tanított Jézus, és annak szellemében gondolkodni.", mikozben a kerdezo esetleg komoly lelki valsagban van!

"Olvasd a Bibliát, abban minden benne van."


Meg lehet figyelni, hogy válik a kegyesség kegyetlenséggé.

2020. aug. 3. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

2+ ja igen, vannak a trollok

meg amikor unatkozik valaki es tiszta hulyesegeket kerdez ketnaponta, azokra sokszor csak hulyesegeket lehet irni tenyleg


"mit csinálna Isten, ha nem Isten lenne?" :-D

2020. aug. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#1 Általában aki Igeversekkel "érvel", az nem ateista. (Legalábbis gondolom, hogy a nagy részük nem az.)


#2 Olyan elkeserítő ezeket olvasni... És akkor csodálkozhatunk, ha a keresztény kifejezés egy másfajta rosszat, egy ítélkező, bort ivó, de vizet prédikáló népséget takar valaki szemében.


Aki nem csak vallásos, az nem fog ilyen lelkülettel írni. Hiszen homlokegyenest ellent megy a Krisztusi tanítással.

A saját szád ítél meg téged...

2020. aug. 3. 06:02
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
De, én sokszor láttam már igeverssel érvelni ateistát, amúgy pedig kéne egy példa.
2020. aug. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok, az ateistakat altalaban fel szoktam ismerni, sokszor oda is irja, de inkabb a gunyolodasrol


Kerdezo: igen, ez kepmutatas, de hat ... mindenkivel elofordul, hogy bepoccen.

Meg ez nem is azzal fugg ossze talan, hogy kereszteny vagy nem, hanem neveletlenseg / tiszteletlenseg.

2020. aug. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Én nem mindig ismerem fel az ateistákat.
2020. aug. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert több a képmutató mint a valódi keresztény.
2020. aug. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Talán mert mindenki csak a sajátjait szereti, azaz a saját értékrendjébe tartozót.

Így akkor hót fölösleges a szöveg, hogy "Szeresd felebarátodat".

2020. aug. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan azért, amiért politikai nézetek miatt is ölik egymást az emberek vagy azért, mert milyen autója van vagy milyen zenét szeret...
2020. aug. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!