Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért probálják rákenni a sok...

Miért probálják rákenni a sok rosszat a Sátánra? Miért probálják a világ rossz dolgait Isten rossz akaratát rákenni a Ördögre?

Figyelt kérdés

A keresztények azzal probálják a istent védeni hogy nem ő uralja jelenleg a világot hanem a Sátán ezért van ilyen sok gonoszság csúnya dolog a világban.


De ez annyira gyenge védelem a Isten bűneire , egyébként meg amikor valami rossz történik vagy meghal valaki akkor azt szokták mondani a keresztények hogy isten akarata volt ,na akkor hogy is van ez?


Akkor mégis csak a isten tehet a sok rossz dologról nem a Sátán?



2020. jún. 1. 16:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem igy van. A keresztények, akik valóban követői Krisztusnak, nem állitanak ilyet. Mindent Sátánra sem lehet ráfogni. Az tény, hogy Ő kezdte a hülyeségeit, és belevonta az embert. Az ember nemet is mondhatott volna, de nem tette, Tehát a Tettéért az ember a felelős.


Valóban nem Isten uralja a világnak a nagyobb részét, hanem némi engedéllyel Sátán uralkodik, ami nem jelenti, hogy bármikor bármit megtehet.

Ha pedig egy "keresztény" azt mondja, hogy Isten akarata miatt halt meg valaki, az hazudik. Isten soha nem akarta, hogy a halál része legyen az ember létének. Ez sajnálatos módon jelenleg egy "büntetés", amiből van lehetőség kikerülni.

Ennek vannak előzményei, amibe most nem folynék bele, mert ezt 5 percben nem lehet mélységeiben feltárni, vagy megbeszélni.

Hogy Isten, vagy is az életadó védelmére kelünk, annak az az oka, hogy nem az Ő akarata szerint érvényesülnek a dolgok. Hogy ezt megengedte, annak is mélyértelmű okai vannak.

Hogy valamit megenged, vagy Ő okozza, nem ugyan az.

2020. jún. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

Azèrt mert Ördög=rágalmazó.

Nem olvastad bibliát?

Na ott írja ki az Ördög.

2020. jún. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
3%

Nem rákenik, hanem a sátán egy szimbólum a rosszra. Szóval sátán=rossz, negativitás.


Szóval. Én keresztény vagyok. Ez nem összekeverendő az egyházi kereszténnyel, azok mind istemkáromló sátánterjesztők. A világot romlasztják, nem segítik.

Sátán szimbólum. Istené minden irányítás. Övé a létezés minden szelete. Azért van ennyi rossz a világban, mert a sok negatív polaritás miatt itt ilyen ösztönzés kell, hogy fejlődjünk. Ezt ügy értsd, hogy az itt lévő pár milliárd fejlődő szellem annyira eltorzult eddigi fejlődése közben.. így vagy úgy, hogy ilyen környezetben érdemes lennie, hogy ne legyen sokkal rosszabb a belső világa. Szóval most megerőszakolnak és félsz, cserébe két élettel később nem leszel egy végtelenül kiszolgáltatott valaki egy életen át, mert megerősödtél.

Lucifer-szellemcsoport irányítja s földi rendszert, de ők is ahogy minden egyes létező, istent szolgálják, mi értünk teszik ezt.


Mi tehetünk mindenről. A mi sorsunk. Valakinek idő előtt kell távozni, akkor úgy kell lennie. A rossz is csak az egyén számára rossz, de így elkerül egy sokkal nagyobb szenvedést a későbbiekben. Ha kisgyerek megégeti magát, akkor egy későbbi sokkal nagyobb dolognál már elővigyázatosabb lesz.

2020. jún. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%

"hanem a sátán egy szimbólum a rosszra. "


Ha igy volna, akkor Jézust nem tehette volna próbára, mivel Jézusban semmilyen rossz hajlam nem vlt megtalálható. Személyesen beszélgetett Jézus ezzel a gonosz személlyel. Sőt a Jób könyvének 1, 2, részében, Maga Isten is beszélgetést folytatott ezzel a gonosz angyallal.

2020. jún. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló leírta a lényeget. Tény,hogy azt vallják,hogy Sátán a bűn értelmi szerzője,de korántsem hiszi mindenki,hogy mindenért csak ő felel. Sajnos sokan hivatkoznak ilyen szélsőséges papírmasé keresztényekre,akik állítólag minden rossz tettüket azzal magyarázzák ki,hogy a Sátán kényszerítette. Nos,eddig ilyennel nem nagyon találkoztam,nincs kizárva,hogy vannak,de nem a többség. Akiket én ismerek,ők szinte alig említik a Sátánt,mint bűnöst,felhozzák,mint forrást,de az ember cselekedeteiért az ember felel. Aki simán mondhatna nemet az aberráltságaira,mégsem teszik.
2020. jún. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Isten rossz akaratát "


És te miért fogod Istenre? Nem vagyok hívő,nem azért mondom,de még egy idomított csimpánznak is feltűnik,hogy milyen következetlen vagy.

2020. jún. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Azt gondoltam,hogy az új gyík. szabályok megváltoztatják a hozzászolások minősègèt,de ez Rákhelnek nem sikerült,a csimpánzokkal levelezik,a 6 bejegyzèsèben.
2020. jún. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nyilván az előző hozzászólásod túl minőségi volt,azért törölték.
2020. jún. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Mar a kèrdèsben Istent hamisan vádolod.

"Mièrt probálják a világ rossz dolgait Isten rossz akaratát rákenni a Ördögre"?

Azèrt mert eleve a teremtès után az embert a bűnbe vitte ès Kaint gyilkosságban vitte,megölve Abelt,habár Isten figyelmeztette Kaint.

Ördög=rágalmazó

Sátán=ellenálló

Milyen keresztèny aki Istent a teremtőt vádolja?

Nincs bibliád?

2020. jún. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok vallásos de ha azt mondják a keresztények hogy ha meghal valaki abba beletörődnek azért mert isten akarata volt.


Hátha tényleg isten akarata volt az hogy meghaljon egy ártatlan ember akkor a isten is ugyanolyan gonosz mint a Sátán semmivel nem különbözik tőle sőt még gonoszabb.

2020. jún. 4. 06:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!