Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ciki ha járok templomba...

Az ciki ha járok templomba viszont nem nagyon hiszek Jézusban?

Figyelt kérdés

Igazából én örülök azoknak akik hisznek benne...és azért járok mert szüleim engem is szeretnének vinni :)


Lehetek ateista¿



2020. aug. 14. 10:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Az vagy. Nem ciki, mert így legalább hallod az igét. Senki sem születik hívőnek.
2020. aug. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

38 év alatt még nem találkoztam olyan emberrel, aki tényleg hívő lett volna, pedig 4 évet egyházi gimnáziumban tanultam.

Sokan inkább azért járnak templomba, hogy ne legyen oka másoknak megszólni.

2020. aug. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%

Minek? hogy még több dologgal legyél démonizálódva? nincsenek már elegen benned?

Egy valódi hívő, akinek élő hite van,. és ismeri Istent, mert megmutatkozott neki, az be sem teszi a lábát olyan helyre ahol bálványimádás van, és szobrok előtt hajlonganak, mert feleslegesen nem szennyezi magát.

2020. aug. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igazából a pap is aki tartja a misèt ő is “eltaszított” ettől az egésztől...egy összefüggő mondtatja sincs;nemtudom hány éve pap(de olyan 30 biztos) viszont ennyi idő állat igazán meg jegyezhette volna hogy miből áll pl. egy vasárnapi mise -_-
2020. aug. 14. 10:45
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Spirituális helyekre járni mindenképp hasznos. Nem kell tökéletességet várni a papoktól, ők is emberek, sokan azért mennek papnak, mert melegek, de nem akarják felvállalni, így viszont nem fogja furcsállni a család, hogy nincs soha nőjük. Valódi tehetsége kevés papnak van, ahogy más hivatásokban sem sok az igazán képességes ember. A templomok gyönyörű építészeti-szobrászati-festészeti műalkotások, felemeli a lelket a látványuk, hogy mire képes az emberi szépérzék, a tehetség.
2020. aug. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Pekka ***** válasza:
57%
Nem ciki, csak vallási megközelítésből teljesen felesleges. De ha jól érzed magad közben, akkor semmi gáz. A nagyon régi templomok általában jó energetikával rendelkeznek (nem véletlenül építették arra a helyre, ahol vannak), lehet pihenni, feltöltődni. És ahogy az előttem válaszoló írta: "A templomok gyönyörű építészeti-szobrászati-festészeti műalkotások, felemeli a lelket a látványuk, hogy mire képes az emberi szépérzék, a tehetség."
2020. aug. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Egyáltalán nem ciki. Egyrészt a pap vagy a lelkész csak örülni fog, hogy egyel több ember ül ott, másrészt ha és nem érzed nyűgnek és szívesen mész oda (még ha csak azért is, hogy a szüleid kedvében járj) akkor végképp nem látok benne kivetnivalót.

Egyébként is, a templom Isten háza, ha nem áll nyitva mindenki előtt (akár ateisták előtt is) akkor nem templom.

2020. aug. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Honnan és ki tudná meg, hogy te hívő vagy-e vagy sem??? Ha mise közben felállsz, és azt ordibálod, hogy ateista vagy, na az ciki.
2020. aug. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

nem ciki, ld 6.8. valaszok


"nemtudom hány éve pap(de olyan 30 biztos) viszont ennyi idő állat igazán meg jegyezhette volna hogy miből áll pl. egy vasárnapi mise" - ezen nagyon jot nevettem! :-D

2020. aug. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%
Nem ciki. Ezt zsidó vallásnak hívják.
2020. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!