Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus halála semlegesítette a...

Jézus halála semlegesítette a 10 parancsolatot?

Figyelt kérdés

2020. aug. 15. 11:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Nem.
2020. aug. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Gyors válasz...És Mózes törvényeit akkor miért?
2020. aug. 15. 11:05
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Szia,

Erre a kérdésre maga Jézus válaszol: "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat. Mert bizony mondom nektek, hogy amíg az ég és a föld el nem múlik, egy ióta vagy egy vessző sem vész el a törvényből, míg az egész be nem teljesedik. Tehát ha valaki a legkisebb parancsolatok közül akár csak egyet is eltöröl, és úgy tanítja az embereket, az a legkisebb lesz a mennyek országában, ha pedig valaki ezeket megtartja és tanítja, nagy lesz az a mennyek országában." (Mt. 5:17-19)


Üdv. Péter

2020. aug. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 tgt ***** válasza:
47%

Jézus semmiféle parancsolatokat nem semlegesített, inkább szigorított rajtuk. A mózesi törvényeket pedig csak a zsidóknak kellett és kell betartani, a nem zsidókra Noé fiainak hét törvénye érvényes. Ha ezeket egy nem zsidó teljesíti, részesül Isten országában.


1. a bálványimádás tilalma

2. az istenkáromlás tilalma

3. az ölés tilalma

4. a lopás tilalma

5. a tiltott nemi kapcsolatok tilalma

6. élő állatból származó hús fogyasztásának a tilalma

7. bírósági rendszer felállításának a kötelezettsége

2020. aug. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

Nem semlegesítette a tízparancsolatot, hanem megerősítette.

A régi törvényeket viszont eltörölte. A törvény azért volt, hogy bemutassa, mennyire gyarlók vagyunk, és hogy mennyire nem tudjuk betartani őket, illetve sok volt közöttük az emberi parancs.

Jézus ehelyett Isten parancsait helyezi előtérbe. Nem kell ahhoz úgy öltözködnünk, bizonyos helyekre járnunk, szertartásokat végeznünk, hogy Isten szeressen minket, és hogy a Mennyországba kerülhessünk. Elég csak hinnünk Istenben, és abban, hogy Jézus maga volt Isten, emberi alakban.

A törvények helyett Jézus megerősítette azokat a lelki parancsokat, amiket Isten mondott, és amik a szeretetre és a jóságra épülnek, és amik betartása nélkül az ember eltávolodna Istentől.

2020. aug. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Jézus tanítása a szeretetről szólt, amely növeli bennünk a tudatosságot. A törvény nem áll mindenek felett, hisz a szeretet mellett másodlagos. A szeretetet nem lehet törvényekkel leírni, hisz nem a cselekedet számít, hanem a szándék. Mindennek van jó és rossz oldala. Akármit cselekszünk, mindig követünk el rosszat. És ha rosszat cselekszünk, annak lesz jó oldala is. A rosszat jóvá lehet tenni. A törvényre sem lehet mondani, hogy jó vagy rossz, nem más mint az anyagi élet egyik eszköze. Pl. Ha nem lenne kresz szabály az autók összeütköznének, életveszélyes lenne kimenni az utcára. A hátránya: Hogy ha nem adta meg nekünk valaki az elsőbbséget büntetlenül belehajthatunk, még akkor is ha lett volna lehetőségünk elkerülni.

Ugyanígy a tízparancsolattal is vissza lehet élni. Van olyan, hogy elcsábítják az embert. Majd feljelentik zaklatásért, erőszakért. Vagy úgy viselkednek, mint egy idegennel a szabályokra hivatkozva. Van olyan, hogy segítséget kérnek tőlünk. Majd kirabolnak bennünket, vagy feljelentenek olyanért, amit elvártak tőlünk.

Jézus azt mondta, mikor megvádolták, hogy szombaton is gyógyít. El kell dönteni a szombat van én értem, vagy én vagyok a szombatért.

A törvény nem más, mint egy arany középút. Ha bizonytalanok vagyunk a tetteink következményében, ajánlatos betartani. De ha átlátjuk a helyzetet és tudjuk, hogy nem ártunk senkinek, mindenkinek jót hozunk az életébe, több örömöt okozunk, mint bánatot. Akkor kötelező eltérni a törvénytől!

A gyerekek nevelésében is perverz dolog, mikor nem értékeljük a szeretetüket és a törvényre hivatkozva, akadályozzuk az önmegvalósításukat, rossznak állítjuk be és büntetést is kapnak érte. És még csodálkozunk azon, hogy az állatokban több a szeretet, mint az emberben. Akik a törvényt emelik mindenek fölé.

Isten nem lenne igazságos és bölcs, ha csak a törvények alapján ítélkezne. Jézus bűnöktől való megváltása is erről szól.

Minden embernek saját erkölcsi normája van (törvénye). És vannak a közösség által elfogadott törvények. De mégis mindenkivel egyedi módon kell bánni, hogy a szeretet hozzuk az életünkbe.

Jézus halála nem semlegesítette a tíz parancsolatot, hanem a törvények figyelembevételénél a tudatosságot hangsúlyozta.

2020. aug. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nem.
2020. aug. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

A tízparancsolat a zsidó néppel kötött szövetség alapja volt.

Nekünk nem kell tartani a szombati pihenőnapot. A többi lényegében alap.

2020. aug. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
A szombat a zsidó törvényt jelképezi. Ezzel azt fejeztem ki, hogy Jézus nem tartotta be a törvényt. Jézus a szeretetet fontosabbnak tartotta a törvénynél. Aki fontosabbnak tartotta a törvényt a szeretetnél, azt Jézus egyenesen vaknak nevezte.
2020. aug. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
15%

Soha nem élt gonoszabb vagy kegyetlenebb lény nálam,

vérszomjas,vad és állatias vagyok,

kezmen bilincs lóg és vér tapad,

a Sátán fél tőlem és retteg,

szolgái elemnekülnek.

Szívem sötéségben és örök kárhozatban szenved.

Mindörökkön-örökké!Ámen!

2020. aug. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!