Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Más vallások, egyházak hívei...

Más vallások, egyházak hívei miért tartják különcnek a katolikusokat?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kérdést-kommentet olvastam itt a GYK-n a téméval kapcsolatban, és arra kellett rájöjjek, hogy a katolikusok ellen hadjárat folyik a más egyházak hívei részéről. Én érzékelem ezt csak így, vagy többi katolikus is lát benne rációt?


FONTOS! A kérdésnek nem az ellenségeskedés a célja! Az nem Istentől való.



2020. aug. 14. 21:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%

"a katolikusok ellen hadjárat folyik a más egyházak hívei részéről"

Ez úgy lenne igaz, hogy néhány felekezet néhány lelkes hangadója által folyik hadjárat itt a katolikusok ellen.

Hogy mi készteti őket erre, azt nem tudom. Ha nagyon biblikus akarok lenni, akkor azt mondanám, hogy Jézus ezt előre megmondta.

2020. aug. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Igazad van ebben, persze! Ez persze nem kollektíve mindenkire vonatkozik!
2020. aug. 14. 22:03
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
Nem tartom különcnek a katolikusokat (református vagyok).
2020. aug. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én látom, an block a keresztényeket nem szeretik ma.

Az őellenük, mai nap is folyó üldöztetésről szó sem esik, míg a zsidók száz évvel ezelőtti (valóban) tragediájáról kötelező szemlesütve beszélni.

Ha egy muzulmánra csúnyán néznek, felrobban az internet, de ha ők robbantanak egy katolikus templomot, akkor "ne legyünk előítéletesek" stb.

Ha valaki meleg, őhozzá kisujjal sem szabad hozzáérni, de ha valaki felvállalja, hogy keresztény, akkor őt lehet bigottozni, szentfazekazni, stb.

Ha más vallások szent embereit vagy isteneit éri kritika, akkor azt nem szabad, de ha Jézust gúnyolják, akkor "ugyanmár, legyen kis humorérzékünk."


Én így látom, és bár katolikus vagyok, igyekszem legalább egymás között nem pártpolitikát folytatni, bár kétségtelen, hogy annak is lehet realitása, főleg egyes felekezetektől.

2020. aug. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 MBbpg ***** válasza:
50%
Részben igazad van, vannak ilyen kérdések, de nyugi, nem csak a katolikusok ellen. Most a legtöbbet a JT-ket támadják (nem vagyok ugyan Tanú, de ami a Valláskritika rovatban megy, az már szerintem gáz), de sok kérdés van a HitGyüli ellen is, nemrégiben jópárat az unitáriusok is kaptak - valamiért mindenki támad mindenkit. A különös az, hogy általában nem ateisták, hanem a keresztények írogatnak egymás ellen mindenféle kérdést
2020. aug. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
32%
Pedig az okumene nevében lehetne több összefogás kiemelni összegyúrjuk egymáset mi jó...
2020. aug. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
42%
Luther miért tartotta antikrisztusinak a pápát? Balvanyimadasnak a misét? Csalásnak a bucsucedula árusítást?
2020. aug. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 MBbpg ***** válasza:
Na Kérdező, ha most megnézed az 5-ös választ, akkor pedig azt láthatod, hogy ha valaki ki meri jelenteni, hogy nem csak titeket támadnak, akkor azt jól lepontozzátok - pedig nem tagadtam, hogy ti is gyakran támadás alatt lennétek, az viszont tény, hogy mivel itt GYIK-en is ti vagytok a legtöbben, titeket támadnak legkevésbé
2020. aug. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
82%
Volt szerencsém katolikusként részt venni egy keresztény gyülekezet házi csoportjában. Sajnos azt tapasztaltam, hogy a katolikus szó, egy szitokszóvá alakult ezekben a körökben. Mindenkinek volt egy katolikus ellenes története, hogy épp az a katolikus mit csinált, mondott. Szerintük a katolikusok nem igaz hitűek, hanem csak vallásosak, akiknek a külsőségek fontosabbak. Persze erősen hangoztatták, hogy az ítélkezést hagyjuk Istenre és tompítva a megjegyzéseket, hozzáteszik, hogy azért katolikusoknál is lehet igaz hitű, csak kevés.
2020. aug. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 NOOOREMALISs válasza:
Szerintem a nem keresztény vallások, azért nem kedvelik feltétlen a katolikusokat, mert pl keleten sokkal természet közelebbi vallásokkal találkozunk és a keresztény számukra egy ilyen "fehér lepel"-ként jelenik meg. Itt arra gondolok pl, hogy Indiában a halált sokkal természetesebben és természetesen kezelik,mint az általában keresztény hitű országokban.
2020. aug. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!