Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki nem keresztény de hívő...

Aki nem keresztény de hívő azzal mi történik a halála után?

Figyelt kérdés
Isten a szíveket nézi és szeretném tudni,hogy aki nincs megkeresztelve azzal mi lesz.Sajnos a környezetemben vagyis a családban nem nagyon hittek ebben.Mióta az eszemet tudom én hiszek.Ez vajon hogyan lehetséges?Senki nem kényszerített és mesélt nekem erről.Mégis hittem és hiszek is.Köszi az érgelmes válaszokat előre is.
2020. aug. 17. 17:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
16%

Megy a pokolba-lásd 5 bolond szüz példáját.


Nincs olaj nálad.

2020. aug. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%

1+ Jakab 2-


14.

Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?

15.

Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül,

16.

És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, a mikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna?

17.

Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

18.

De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

19.

Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.

20.

Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?

21.

Avagy Ábrahám, a mi atyánk, nem cselekedetekből igazíttatott-é meg, felvivén Izsákot, az ő fiát az oltárra?

22.

Látod, hogy a hit együtt munkálkodott az ő cselekedeteivel, és a cselekedetekből lett teljessé a hit;

23.

És beteljesedett az Írás, a mely ezt mondja: Hitt pedig Ábrahám az Istennek, és tulajdoníttatott néki igazságul, és Isten barátjának neveztetett.

24.

Látjátok tehát, hogy cselekedetekből igazul meg az ember, és nem csupán hitből.

25.

Hasonlatosképen pedig a tisztátalan Ráháb is, avagy nem cselekedetekből igazíttatott é meg, a mikor a követeket házába fogadta, és más úton bocsátotta ki?

26.

Mert a miképen holt a test lélek nélkül, akképen holt a hit is cselekedetek nélkül.

2020. aug. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Mind1 hogy ki milyen ember ha nincs megkeresztelve pokolra jut?Mind1 hány jó cselekedete volt?Illetve csak pap keresztelhet?
2020. aug. 17. 17:34
 4/21 anonim ***** válasza:
25%

3 Így van. + ha nincs Szent Szellem keresztsége.


Még a pápa is. Ha nem vesz Szent Szellem keresztséget és Isten nem igazolja vissza, hogy elfogadta.

2020. aug. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
2-es köszönöm.A cselekedet a fontos anélkül a hit mit sem ér.Csak azt nem tudom,hogy ha nem vagyok megkeresztelve akkor mi a helyzet.
2020. aug. 17. 17:41
 6/21 A kérdező kommentje:
4-es köszönöm.
2020. aug. 17. 17:42
 7/21 anonim ***** válasza:
60%

4+


*Mind1 hány jó cselekedete volt?


Ef.2-


7.

Hogy megmutassa a következendő időkben az Ő kegyelmének felséges gazdagságát hozzánk való jóságából a Krisztus Jézusban.

8.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;

9.

Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.

10.

Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, a melyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk.


Mindegy mennyit jót cselekedett valaki-nem az a lényeg, hanem a Kegyelem a lényeg.

2020. aug. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
42%

5 Világi, hitetlen embernek, vagy tévelygő embernek számítasz. Isten szemében.


Ez alókl egyetlen egy nép kivétel: A Zsidó nép.

2020. aug. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

*Illetve csak pap keresztelhet?


Pap az akit Isten papnak mond.

2020. aug. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Láttam különböző videókban,hogy sokakat nem papok keresztelnek.Folyóknál sőt medencéknél is.Érdekesnek találtam én úgy tudtam csak papok tehetik meg.
2020. aug. 17. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!