Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Miért erőlködtök...

Jehova Tanúi! Miért erőlködtök ha a ti "bibliátok" hazudik és sok mindenben téves? Nem is vagytok keresztények! Erre nagyon kíváncsi vagyok, hogy miért...

Figyelt kérdés

1. Jézus azt mondta, hogy "Atyám házában sok hely van, ha nem így volna, megmondtam volna nektek"


Soha nem volt olyan, hogy 144 000 férőhely van ott.


2. Nem oszlopon halt meg a keresztények Istene (mármint a Jézus), hanem a kereszten!

3. Olyan nincs, hogy a Biblia azt írná, hogy a születésnapot és a karácsonyt ne ünnepeljük. Sőt nem csak ezek az ünnepek pogány szokás, hanem pl. nem tudom... Igazi keresztények segítsetek, hogy mi volt még pogány szokás vagy milyen pogány találmányok vannak még!



2020. aug. 18. 16:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
42%

1. Jelenések könyve.


2. Az eredeti szöveg szerint fán. Mivelhogy volt oszlop, kereszt, T betű formájú kivégzőeszköz is, kár ezen vitázni. Másrészről a kereszt imádat attól még Biblia ellenes.


Jézus az Atyját nevezte Istennek, ő is Őt imádta.


3. Jézus nem karácsonykor született, nem adott parancsot rá, hogy ünnepelni kellene a születésnapját. Dec. 25nek nézz utánna honnan ered. Születésnap pedig két esetben van említve a Bibliában, mindkét személy pogány volt. Ókori keresztények nem ünnepelték.

2020. aug. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Én most csak a 3-ra tudok válaszolni. Remélem nálam okosabb megtudja válaszolnia a többit! De azt sem mondta, hogy ne ünnepeljük ezeket! És Isten parancsolatai ahogyan én ismerem kezdő keresztényként a Mózes táblája volt a 10 parancsolata vagy mi. És mivan a három bölcsel aki ajándékokat vittek a Jézushoz amikor megszületett az istállóban?
2020. aug. 18. 17:44
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
Akkor nem kellene a JT-nak nyakkendöt és jegygyűrűt sem hordaniuk, mivel mindkettőnek "pogány" eredete van.
2020. aug. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Még Jób is ünnepelte már a születésnapját! Azt meg hogy semmit nem ünnepelték meg az első századi keresztények, ez sem igaz, mert 4 ünnep is elő volt írva (Bibliában benne van), amit kötelező volt megtartaniuk.
2020. aug. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
60%

- Az én mesekönyvem az igaz!

- Nem igaz mert az enyém!

- Nem mert az enyém!

- Ne hazudj mert az enyém!

- Nem is, az ényém!

- A tiéd hazudik!

- Nem a tiéd hazudik!

2020. aug. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Hát eez jó... D:)
2020. aug. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Nézd kérdező.
2020. aug. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nézem.
2020. aug. 18. 21:56
 9/26 anonim ***** válasza:
40%

Bocsi, valamiért megbolondult a gépem. :)


Amikor ezt Jézus a Tanitványainak mondta, még nem értették, mit jelent.

Nem mindenkinek mondta ezt, hiszen Isten szándékában nem volt, hogy az ember az égbe éljen, a halála után, és nem is szándékozik ezen változtatni.

A Héber iratokban sehol nem olvasunk olyat, Isten az égbe szándékozik az embereket vinni. A Feltámadás a Földre vonatkozik, mert az embernek ez az életközege, és az életet ami örökké tart ide szól nekünk nem az égbe.

Ádám ezt az elhatározást huzta keresztbe saját magának, és egy időre az utódaonak is. Jézus pedig ezt a szándékot hivatott helyre állitani.


Az újszövetséggel viszont hozott Isten egy rendelkezést ezzel kapcsolatban. Úgy döntött, hogy néhányan abban a megtiszteltetésben részesülnek,hogy meghivja Őket a Fia királyságába, ami 1000 évig fog tartani. Jézus nem azért mondta, hogy "sok hely van", mert mindenki oda fog menni a halála után.

A Jelenések könyve szerint néhányan a hűségesei közül Jézus királyai és Papjai is lesznek a Földön lakottak felett.

Isten tudja, hogy az emberi kormányzatok sohasem lesznek sikeresek a földi ügyek irányításában. . Ezért intézkedést tett egy égi kormányzatra vagy Királyságra, amely végül átveszi a föld feletti ellenőrzést és eredeti céljának megfelelően Paradicsommá alakítja át


Ha nem igy volna, akkor ez a Biblia vers értelmetlen volna, Isten eredeti Földre vonatkozó szándékával együtt.(Jelenések 5:10) 10 és királyokká meg a mi Istenünknek a papjaivá tetted őket, és királyokként fognak uralkodni a föld felett.”


Hogy miért és kik találták ki hogy Istennek megváltozott volna a Földdel kapcsolatos szándéka, jól tudjuk.

Azonban Isten szándékát nem fogja senki meghiusitani, és véghez is fogja vinni, ha kezdetben egy kicsit elcsuszott is a dolog.

Ellenben azt lehetne mondani, hogy Isten erre képtelen. Felmerül a kérdés, hogy valóban egyetlen ember sem képes Ádámmal ellentétben helyesen élni?

2020. aug. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

"És mivan a három bölcsel aki ajándékokat vittek a Jézushoz amikor megszületett az istállóban?"


A szövegben nincs írva, hogy hárman voltak, bár van ami erre enged következtetni. Nyilván nem pont a születése napján értek oda, hiszen hosszú volt az út, Lukács evangéliuma szerint csecsemő volt, Máté szerint kisgyermek. Nem születésnapot ünnepeltek, hiszen akkor minden évben mentek volna, ilyet pedig sehol sem olvasunk.



"Még Jób is ünnepelte már a születésnapját!"


Idézd légyszíves a Szentírásból.



"Akkor nem kellene a JT-nak nyakkendöt és jegygyűrűt sem hordaniuk, mivel mindkettőnek "pogány" eredete van."


Majd utánanézek tüzetesebben, de annyi biztos, hogy nem korrekt a Napisten születésnapjára ráhúzni, hogy Jézus Krisztus születésnapját ünnepeljük, miközben nyilvánvalóan nem is télen született.



Ha komolyan érdekel valami kérdező, megmutatom a te Bibliádból idézve a választ, ha nem fogadod el a miénket. Bár véleményt úgy korrekt mondani róla, ha legalább megvizsgáltad tüzetesebben.


#5

Hidd el, nem vitázni jöttem ide, tett fel kérdéseket, megválaszoltam, ennyi. Ha egy reformátust kérdeznek meg a hitnézeteiről szabadon elmondhatja itt, ránk meg egyből ugranak (nem rád értem).

2020. aug. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!