Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusnak vagyok megkereszt...

Katolikusnak vagyok megkeresztelve, de lekonfirmáltam a reformátusoknál és oda is járok templomba, akkor most melyik felekezethez tartozom?

Figyelt kérdés
2010. aug. 5. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:

ökumenikus vagy... :)


egy keresztség van amúgy, eszerint a katolikus egyházhoz tartozol, de a vallásodat református hit szerint gyakorlod


majd csak egyházi esküvődnél lesz ezzel intézendőd

2010. aug. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyházjogilag katolikus vagy. Mivel református vallást gyakorolsz, én is azt mondanám, hogy ökumenikus vagy, bár nem értem, hogy keveredtél a reformátusok közé. A keresztszülőd nagyon nem figyelt oda rád! Persze ha a szüleid közül az egyik református, akkor esetleg arra terelődhettél.


Sok dologban tér el a két felekezet, de ugyanazt az Istent imádjuk.

2010. aug. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy érzed.

De én Református vagyok, szerintem a református vallásúak a legjobb arcok a vallásos világban.

Nem erőlködnek, nem házalnak, kedvesek és segítő készek.

2010. aug. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban egy a keresztség, de az számít, hogy hol teszel hitvallást, ez pedig a konfirmáció.

Valójában pedig oda tartozol, ahova jársz (és amelyik gyülekezetet anyagilag is támogatod, ha már van kereseted).

(Tehát mindenképp református vagy.)

2010. aug. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem zsidó vagy. xD
2010. aug. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!