Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az elragadtatáskor kik mehetne...

Az elragadtatáskor kik mehetnek a Mennybe? És mi lesz ha nem jut az illető a Mennybe? A Pokolba megy, vagy pedig meghal örökre?

Figyelt kérdés

Nagyon jó ember, de nem hívő = nem megy a Mennybe?


Nagyon rossz ember (Hitler pl) de hívő, hisz Istenben és Jézusban, de csak ennyi, akkor is megy a Mennybe?


És hány éves kor alatt mehetnek a Mennybe automatikusan? pl. ha nem ismerték Istent, vagy nem volt idejük megismerni.



2020. szept. 3. 22:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Az ateisták már csak ilyenek. De majd meglátod kinevet a végén! Ha holnap beköszönt az apokalipszis (Isten tudja, hogy mikor) akkor majd meglátod, hogy kinek lett igaza. És igen. Abban igazad van, hogy MOST ez az egy életünk van. De az élet után aki hívő ember az a Mennybe kerül. Hiszen hiszek Jézusban aki meghalt értünk, és Istenben aki a világot teremtette. Nem félelemből. Már az elején látom, hogy ateista vagy. És te elhiszed azt, hogy 2 év múlva is lesz gravitáció?
2020. szept. 4. 08:25
 12/21 A kérdező kommentje:
És miért a Kereszténység az igaz vallás? Mert a Bibliában Isten szava van benne, aki nem hazudik. És, mert Jézus Krisztus még most is létezik. Akár tetszik, akár nem, ez az igazság! És attól még lehetetlen felfognod még nagyon is lehetséges, hogy pl 1 billiárd ember a Pokolban ég. Isten mindenre képes.
2020. szept. 4. 08:27
 13/21 anonim ***** válasza:
40%
Ateista? Lelkész vagyok 20+ éve, nyugati, elit egyetemen doktoráltam Biblia-tudományból.
2020. szept. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Pedig úgy álltál hozzá. Szóval te szerinted a Biblia hazudik, és mindegy milyen keresztény vagyok, meghalok örökre? Pedig Jézus mondta a kereszten a másiknak: "Ne félj, még ma velem leszel a Paradicsomban!" Én ezeknek a "dokumentumoknak" hiszek, mint egy idegen embernek. Egy idegen ember bármit írhat. Csak nézd meg a 4 evangéliumot.
2020. szept. 4. 08:33
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem hazudik, hanem ez valóban a Biblia ígérete. Az utolsó ítélet valóban népszerű műfaj volt ebben a korszakban -- de azt tudtad, hogy az első keresztények egészen közelre (még a saját életükre!) várták Jézus visszajövetelét?! Ez is az utolsó ítélet témához tartozik. Persze Jézus nem jött, a lelkesedés lelankadt, és hosszú távra kezdtek el berendezkedni. Amit én vallok (hogy Isten mindenkinek megbocsát) egyébként egy elvetett eretnekség, ami engem nem különösebben hat meg, mivel szerintem ez így logikus. És tudok is mellette érvelni. Ezen túl, hogy -- ha van is -- milyen a halál utáni létezés, erről nincs biztos képünk, mivel még soha senki nem jött vissza a túlvilágról (nem, Lázár sem). Mondom: Jézust is csak várták, de csak nem jött...


Van eshetősége igen, hogy csak megszűnsz létezni. Ijesztő, de nem elképzelhetetlen, dacára a bibliai ígéreteknek. És van eshetősége, hogy nem. Ez hit kérdése. Én szeretnék hinni ez utóbbiban. De abban biztos vagyok, hogy a hagyományos "paradicsom/pokol" elképzelés korhoz kötött, naív idea, amelynek nincs köze a valósághoz.

2020. szept. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el. Nem a félelem miatt. Na többé nem tárgyalok veled. Még, hogy a Lázár nem támadt fel, meg hogy Jézus nem volt gyógyító? :D ne röhögtess... Menj inkább aludni.
2020. szept. 4. 08:45
 17/21 KZitus ***** válasza:
8%

Szia

Sokféle magyarázatot olvashatsz a kérdésedről itt. De a "tutit" a Bibliából tudhatod meg. Miért hinnél más emberek meggyőződésének?

Győződj meg magad, ne sajnáld erre az idődet, ha ennyire foglalkoztat. Én is írok egy választ a kérdéseidre, de miért honnéd el? Magad keresd meg a Bibliában! Csak ez lesz számodra hiteles, és meggyőző. Isten vonza az olyan embereket magához, akik keresnek-kutatnak, hiszen minden embert erre ösztönöz a Bibliában. „Állandóan kérjetek, és adnak nektek; állandóan keressetek, és találtok; állandóan zörgessetek, és megnyittatik nektek. Mert mindenki, aki kér, kap, és mindenki, aki keres, talál, és mindenkinek, aki zörget, megnyittatik” Máté 7:7, 8.


"Az elragadtatáskor kik mehetnek a Mennybe?" - csak azok, akiket Isten elhív, és elpecsétel az égi életre. Nem emberektől, akaratuktól, vágyaiktól függ.

1Tessz 4:13–18, Kár.: „Nem akarom továbbá, atyámfiai, hogy tudatlanságban legyetek azok felől, a kik elaludtak [„az elhunytak felől”, ÚRB], hogy ne bánkódjatok, mint a többiek, a kiknek nincsen reménységök. Mert ha hisszük, hogy Jézus meghalt és feltámadott, azonképen az Isten is előhozza azokat, a kik elaludtak, a Jézus által ő vele együtt. Mert ezt mondjuk néktek az Úr szavával, hogy mi, a kik élünk, a kik megmaradunk az Úr eljöveteléig, épen nem előzzük meg azokat, a kik elaludtak. Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először a kik meghaltak volt a Krisztusban; azután mi, a kik élünk, a kik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképen mindenkor az Úrral leszünk. Annakokáért vígasztaljátok egymást e beszédekkel.” Nyilvánvalóan meghalt néhány keresztény a tesszalonikai gyülekezetben. Pál arra buzdította a gyülekezet tagjait, hogy vigasztalják egymást a feltámadás reménységével. Emlékeztette őket arra, hogy Jézust is feltámasztották a halála után; az Úr eljövetelekor tehát a gyülekezet hűséges keresztényei, akik korábban meghaltak, fel fognak támadni, hogy Krisztussal együtt lehessenek.

Itt bővebben olvashatsz az elragadtatásról, ha érdekel: [link]

" És mi lesz ha nem jut az illető a Mennybe?" - az ilyen egyének vagy örökké élhetnek itt a földön a Jelenések 21:3,4 szerint betegség és halál nélkül, vagy az engedetlenségük miatt az Armageddonnak nevezett isteni háborúban meghalnak. Akik korábban meghaltak, azok a János 5:28,29 versei szerint feltámadnak, szintén az örök élet kilátásával.

"A Pokolba megy, vagy pedig meghal örökre?" - hogy mi a pokol arról is itt olvashatsz bővebben: [link]

Mivel a Biblia azt írja, Krisztus is volt ott, ezért nem kellene kínzó helynek tekinteni, már csak azért sem, mert azt olvashatod a halálról: "Mivel mindenkinek ugyanaz a vége, az emberek szíve tele van rosszal. Őrültség van a szívükben, míg élnek, utána pedig meghalnak. Az élőknek van reményük,... Mert az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak, és nincs több jutalmuk, mert teljesen elfelejtik őket. Többé nem éreznek szeretetet, gyűlöletet és féltékenységet, és többé nem vesznek részt semmiben sem, ami a nap alatt történik." Prédikátor 9:3-6

Zsoltárok 146:4 "Kimegy a szelleme, ő pedig visszatér a földbe, még aznap semmivé válnak gondolatai."

A feljebb említett János 5:28,29 szerint nem örökre hal meg az ember.

Sajnos nem tudtam rövidebben írni neked a kérdésedre. De ezt is csak azért, hátha felkeltettem az érdeklődésedet, és alaposabban utána nézel a Bibliában, hogy SAJÁT meggyőződésed legyen.

2020. szept. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
38%

Szia,

Itt fontos, hogy a felekezetek maskeppen ertelmezenek bizonyos dolgokat. De katolikus szemszogbol, karhozatra csak azok kerulnek akik vegleg elutasitjak Istent, mindenki mas, aki pl. nem tudott eleg jot tenni az eleteben vagy lustasagbol, gondatlansagbol nem akarta megtenni ezt, amikor tudta volna nem kerul pokolra, hanem ugynevezett Purgatoriumba vagy tisztitotuzbe kerulnek a hianyossagaik merteke szerint. Amint megtisztulnak a mennybe kerulnek. Mennybe azok kerulnek rogton, akik ugy is elik meg a hituket, hogy ez a fo celjuk az eletben -tehat amit Jezus tanitott, masok segitese, a jo tettek cselekedetei.


Az hogy valaki mennyire tanult nem mindig a leglenyegesebb, Jezus apostolai is egyszeru emberek, foleg halaszok voltak. Pedig az irastudok kozul is valaszthatott volna Apostolokat maganak.


Isten aldjon mindenkit. Hallgass a lelkiismeretedre mit sug neked, ahol nyugalmat talasz ott lesz a helyes valasz is.

+Mindenkinek van vedoangyala is.. :)

2020. szept. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szia,

Ha nem ismertek Istent, pl kisgyerek meghal, akkor is a mennybe kerulnek, attol fuggoen milyen kozbenjarojuk van, pl. a szuleik hivo keresztenyek votlak es rengeteget imadkoztak (megvolt keresztelve), akkor valoszinuleg akar rogton.

De ha a szulei pl. poganyok vagy nem vallasosak voltak, akkor nekik is kell egy bizonyos "tanulasi" ido, hogy ez pontosan kinek-hogy milyen esetben, hogy van az Isten tudja.


Kedves udv.

2020. szept. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
:) és ha egy 11 éves káromkodik, elutasítja, és nem érdekli Istent, akkor mi lesz? Vagy egy 16 évessel? És csak keresztények mehetnek föl? Mi lesz a pogányokkal, hindukkal, afrikai emberekkel? És a többi 8 milliárd emberrel?
2020. szept. 5. 22:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!