Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztusnak, az Élő...

Jézus Krisztusnak, az Élő Isten Fiának, miért kellett meghalni a kereszten? Miért nem valami mást választott, ami nem fájdalmas?

Figyelt kérdés

2020. szept. 5. 16:16
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
45%

"Ha úgy lenne ahogy írod, az nem megbocsátás."

Épp ezt írtam le én is. De nem egy fogalom általunk vélt jelentésén kell lovagolni, hanem az egész rendszer logikáját kell megérteni, enélkül bárki bármit értelmezhet bárhogyan.

2020. szept. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
0%
Átvállalta azt, amit ő maga szabott ki és SAJÁT MAGÁRA IS VONATKOZIK. És igen, ezért HAGYTA megölni SAJÁT MAGÁT a fia emberi, halandó képében.
2020. szept. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
35%

A "megbocsátás" azt jelenti, hogy NINCSEN többé harag, SEM büntetés.

Aki ezt nem érti, az gondolkozzon el rajta.


Természetesen olyan lehet, hogy ennek ára van, valamit meg kell tenni érte...

...csak NEM egy tökéletesen jó istennél! Ő egyből megbocsát, hiszen tökéletesen jó!


Az, pedig, hogy "megbocsátok, de valakinek ezért meg kell halni, ÉS ráadásul a bűneitek SEM tűnnek el, hanem megmaradnak az idők végezetéig, és örökké szenvedni fogtok miattuk, valamint az édenbe SEM jöhettek vissza, ÉS egy nehéz élet után még meg is fogtok halni" - na, erre sok mindent lehet mondani, csak ezt a szót nem!

2020. szept. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
17%

Hát, egyáltalán nem vagy otthon a keresztény hitvilágban és amit eddig írtam azt sem jegyezted meg (azt fel sem tételeztem, hogy elfogadod), de többször leírni ugyanazt elég fárasztó.


1. Tökéletesen jó és tökéletesen igazságos, a kettő egy és ugyanaz, nem választható külön. Megbocsát, mert jó, de a törvényt mindig betartja, mert igazságos.


2. Nem valakinek kell meghalni, hanem a bűnösnek - vagy aki átvállalja a bűnös büntetését. De az átvállalásba a bűnösnek is bele kell egyezni (ez az emberek között is így van) és az átvállalónak nem lehetnek saját bűnei, mert kétszer nem lehet megölni valakit, külön a saját, majd külön a más bűnei miatt. Mert a bűnös már eleve halott, ha úgy nézzük, csak az ítélet még nincs rajta végrehajtva. És mivel minden ember bűnös valamilyen mértékben, ezért csak Isten tudja magára vállalni az Isten előtti bűnöket.


3. Nem választottad külön az embereket, mint ahogy a kereszténység és Isten fogja. Vannak akiknek megmaradnak a bűneik önmagukon, mert nem fogadják el az átvállalást. Ezeknek nem lesz "Éden". De akik elfogadják az átvállalást, azoknak lesz.


De sosem értettem ezt (de elfogadom, hogy a világ így működik), hogy akik nem ismerik ezt az egész rendszert, a kereszténységet, nem is értik, nem is hisznek Istenben, azok miért keverednek ilyen vitákba? Sokkal értelmesebb lenne nekik azt mondani, ok, ehhez nem értek vagy nem érdekel és akkor bölcsek maradnának.

2020. szept. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
60%

"Tökéletesen jó és tökéletesen igazságos"

Akkor a világunk NEM ilyen lenne.


"a kettő egy és ugyanaz, nem választható külön"

A te fejedben. Amúgy semmi köze egymáshoz.


"az átvállalásba a bűnösnek is bele kell egyezni"

Sehol sincs ilyen törvény.

Ha én meg akarok bocsátani valakinek, akkor megbocsátok akkor is, ha a bűnösnek erről még fogalma sincs.

Vagy felétek ez másképp megy?


"kétszer nem lehet megölni valakit"

Fura dolog, hogy egy tökéletesen jó is igazságos isten CSAK így képes megbocsátani. Sőt: inkább egy elmebeteg diktátor szokott ilyen lenni. Ha még hozzávesszük, hogy meg se bocsát... lásd:


"akik elfogadják az átvállalást, azoknak lesz."

De mi az, hogy LESZ?!

Ha egyszer MEGTÖRTÉNT a megbocsátás, akkor OTT, AZONNAL vége a büntetésnek! Akkor jön az éden!


"akik nem ismerik ezt az egész rendszert, a kereszténységet"

Tudod, van a magyar nyelv. Abban vannak fogalmak.

Ezeknek a jelentését NEM illik kicsavarni.

Ha te más fogalmakat akarsz használni, akkor meríts nyugodtan a magyar nyelvből: elég gazdag az.

Pl. erre a cselekményre szerintem leginkább a "vérbosszú" szó illik.

2020. szept. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
54%

Figyelj, mindketten tudjuk, hogy nem fogunk közös nevezőre jutni... Nem tudok azzal mit csinálni, hogy neked fáj, hogy emberek hisznek egy számodra nem létező, de azért mindenképpen "vérbosszúállónak" gondolt Istenben.

Most megyek, keresek valami más elfoglaltságot.

2020. szept. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
67%

Én csak egyet kérek:

ha kimondasz egy magyar szót, azt a magyar nyelvnek megfelelő jelentésben mondd ki.

Akkor pl. jobban látszani fog az is, hogy mi van a szavaid mögött: a szándék is, és az igazságtartalom is.

Persze, ha ködösíteni akarsz, akkor nyilván nem fogod ezt követni.


Csak egy helyesbítés: nekem nem fáj, ha valaki egy istenben hisz. Sok embernek ez jót tesz.

De az fáj, ha úgy mond helytelen, nem igaz dolgokat, mintha csakis a tiszta igazságot mondaná.

2020. szept. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
22%
Nekem is ez fáj, hidd el.
2020. szept. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
72%
Akkor miért nem válaszoltál a #35-re?
2020. szept. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
0%
Mert már nincs kedvem, meg van jobb dolgom is. Előző írásokban válaszoltam is rá, az neked nem felelt meg, úgysem közelednénk egymáshoz, jót beszélgettünk, de ennyi volt, köszi és szia. Még összefuthatunk.
2020. szept. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!