Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi ér többet:egy óra aktív...

Mi ér többet:egy óra aktív bibliaolvasas,vagy egy vasárnap délelőtti 10perces szentbeszed,ahol amúgy sincs összetartó közösség?!?(mint ált.az összes templom ilyen)?!? Tehat mégis Gyüli vagy otthon marad?;?

Figyelt kérdés

#templom #Isten #hit #Gyuli #Elmegyek?!?
2020. szept. 5. 20:35
1 2 3
 1/24 Prókátor ***** válasza:
59%
Ha gyülibe mész, és az pocsék, akkor természetesen többet érsz az Ige tanulmányozásával. Ha Misére mész, akkor más a helyzet.
2020. szept. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
Ahol 2-n vagy 3-n összejönnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.
2020. szept. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
43%
Bibliaolvasás. De a lényeg, hogy beépítsd az életedbe, amit hallgatsz/olvasol. Ha még csak most ismerkedsz a Bibliával, sokkal többet ér ha azt olvasod, mint a tízperces szentbeszéd.
2020. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Most templom vagy gyüli? Mert teljesen más értelemben használják ezt a két dolgot. Egyébként mi lenne, ha nem valami helyett, hanem valami mellett csinálnád. Elmész a közösségbe is, s utána olvasod a Szentírást is. Talán csak van 2 órád egy héten erre.
2020. szept. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Vissza a templomba irányelvet vallom,sztem lesznek páran akik kiszakadnak gyulibol és visszamennek az első szerelemhez....kijelentést kaptam....
2020. szept. 5. 23:28
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Attól fugg, mi a célod (milyen szempontból "mi ér tobbet?").

Meg attól, mit értesz "aktív Bibliaolvasás" alatt?


A Bibliát nehéz megérteni magyarázat nélkul, szerintem. Hiába olvasod.

Másrészt a templomban más is torténik, nemcsak a 10 perces "szentbeszéd".

2020. szept. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Valaki egyszer magyarázza meg nekem, legyen szíves, mi az a "gyüli"?

Most a templombajárás szinonímája?

Mert a kérdezo így használja.

Látom,a 4-es se nagyon érti, de én még annyira sem értem, mint o. :-)

2020. szept. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Mindenhol mindkettőben Isten üzenetét hallod egyik klasszikus kevesebb közösséggel(templom)keves BB fiatallal másik modernebb lazább több közösséggel:Gyüli a közös:Isten üzenete!!
2020. szept. 6. 09:42
 9/24 anonim ***** válasza:
A 10 perc bibliaolvasás. Méghozzá ilyen felosztásban. 20-30 másodperc olvasás, 9.5 perc gondolkodás. És inkább legyen három ilyen nagyobb mély mondat, ne csak egy. A szentveszédben számít a beszélő bölcsessége, ami sokszor nagyon hiányos.
2020. szept. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
61%

#8

Vagy a sátán üzenete neked, ki tudja.

2020. szept. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!