Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan, aki keresztény,...

Van itt olyan, aki keresztény, de nem jár templomba, közösségbe?

Figyelt kérdés

Csak az lehet jó keresztény, aki vasárnaponként templomba jár, részt vesz hétközi csoportokban (bibliaóra, imaóra)?

Ha létezik olyan keresztény, aki nem jár, miért? Hogy éli meg azt, hogy keresztény? (Kérem ateisták ne kotyogjanak bele, ne pontozzák le a hívőket!)



2020. aug. 8. 18:20
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
41%

Jézus a vallást pusztította.


Én keresztény vagyok, de sehova nem járok, Isten bennünk van.


Szóval nincs baj azzal ha nem jársz gyülibe, vagy templomba

2020. aug. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
22%
Mitől lesz valaki keresztény? Bemondásra?
2020. aug. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Isten bennünk van? Ez new age-esen hangzik...


Ha elfogadod az Újszövetséget Pál azt írta, vizsgáljuk meg magunkat, hogy bennünk van e hit. "Ti azonban nem test szerint éltek, hanem Lélek szerint, ha Isten Lelke lakik bennetek. De akiben nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé."

2020. aug. 8. 18:35
 4/43 A kérdező kommentje:
#2 nem bemondásra és nem számít hogy az emberek mit gondolnak. Az számít Isten mit gondol. Ezzel együtt is áll a kérdésem.
2020. aug. 8. 18:37
 5/43 anonim ***** válasza:
68%
Engem megkereszteltek, hittanra is jártam, meg templomba is úgy 16 éves koromig. De nem hiszek Istenben. Kereszténynek számítok, vagy ateistának?
2020. aug. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
50%
Én nem járok ilyenekre, sokan nem is hisznek igazán Istenben, csak unalomból, vagy érdekből vannak ott, tapasztaltam.Bear Grylls is keresztény, komolyan is veszi, mindennap letérdel, imádkozik, teljes hittel hisz az Úrban.De ő sem jár templomba.De ha akarsz, elmehetsz, amit szeretnél...
2020. aug. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

5#

Akkor ateista vagy.

2020. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
#5 nem vagy keresztény, a keresztény Jézus követőt jelent. Hinni kell benne mint Megváltónkban. Az Újszövetség szerint. Jézus személye központi jelentőségű a kereszténységben.
2020. aug. 8. 18:45
 9/43 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, hogy mennyire vagy figyelmes, de jelenleg a nagyobb rendezvények a vírus miatt nem engedélyezettek, és azok a közösségek akik odafigyelnek az embereikre azok kizárólag kihirdetésig csak online Istentiszteleteket tartanak.
2020. aug. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
75%
5 Ateista vagy-mindig is az voltál az Ige szerint.
2020. aug. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!