Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik vallásosak! Szerintetek...

Akik vallásosak! Szerintetek Jézus Krisztus hány éven belül jöhet vissza? Mik az előjelei?

Figyelt kérdés

2020. szept. 5. 22:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:

"akkor még nem volt eredeti gyülekezet csak házicsoportok...rómában"

Ezt hol írja a Biblia? Különösen a házicsoportok érdekel, mert ilyen kifejezéssel nem találkoztam benne. Ellenben sokat hallottam különböző "kisegyházak" révén.

Viszont történelmi források írnak katakombákról, ahol a keresztények összegyűltek az üldöztetések alatt. Ezt tárgyi bizonyítékok is alátámasztják.

2020. nov. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:

katakomba=közösségi tér mai modern formában=Gyülekezet=kisegyház/ak

bár pont az utálatra okot adó katolikus filmeknél készült film alapján mutatj be Péter a kősziklában-ezt a jelenséget....

2020. nov. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:

"katakomba=közösségi tér mai modern formában=Gyülekezet=kisegyház/ak"

Mi ez a hülyeség? Komolyan kérdezem. A katakombák föld alatti járatok, temetkezési helyek voltak. De egy gyors google keresés is segített volna neked:

[link]


Semmi köze nincs a mai gyülekezetekhez, se külső formában, se másban. Ezt több száz fennmaradt történelmi forrás bizonyítja.

2020. nov. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
péter a kőszikla katolikus filmből mondtam a katakomba értelmezését rosszul írtam de a többi releváns...ezek a gyülik ujjulhatnának meg ilyen megosztással:szomszédolással stb...(több keresztény lakna egy tömbben)
2020. nov. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:

#64

Továbbra se értelek. Az őskeresztényeknél nem voltak gyülik. Manapság minden egyes gyüli lényegében egy kis felekezet, amik más-más dolgokat vallanak, hol kisebb, hol nagyobb mértékben térnek el egymástól. A korai keresztényeknél ilyen nem volt, hanem egységesek voltak. Nem azért gyűltek össze házaknál vagy inkább katakombákban, mert az olyan jó dolog, hanem mert üldözték őket. Ahol nem volt üldözés vagy amikor már megszűnt, ott erre kialakított épületekben, templomokban gyűltek össze. Ilyen leletek is maradtak fenn.

Ezt az egységes hitet az apostolok által kinevezett püspökök garantálták. Nem valami holmi külön-külön élő bokorközösségek, egy egységes Egyház, amit Krisztus alapított az apostolokon keresztül. Az apostolok saját képviseletükre püspököket választottak, akiken keresztül garantálták az egységes tanítást.


Ezért írtam, hogy semmi hasonlóság a mai kis gyülekezetek és az akkori állapotok között.

2020. nov. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
és a mai keresztényüldözés és az akkori?!?vagy ez csak állami szinten van?!?
2020. nov. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, hogy miről beszélsz. Melyik mai keresztényüldözés? A nyugati világban nincs, közel- és távol-keleten van, de ott is sok helyen összegyűlnek templomokban. Meg hogy kapcsolódik mindez ehhez?
2020. nov. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
a péter a kőszikla(az apostol kit fejjel lefelé szögeztek "fára")Öban van keresztény üldözés-m.o-n még hivatal államtitkárság is épül rá az üldözöttek megsegítésér-erről/ezért írtam..lehet nem kapcsolodik teljesen ide....de látom Te is mélyen vallásos-jó ember vagy...
2020. nov. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:

#68

Valóban igyekszem az lenni, bár továbbra se értem, hogy mit akarsz mondani, mert nem kapcsolódik a felhozott témához.

2020. nov. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
tanítványozás/plántálás/prédikálás/térytés végülis csunyán szólva Jézus tanai-ezt érdemes tenni a visszajövetelig...."és akkor nem bolond módjára"cselekszünk...
2020. nov. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!