Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szóval kedves emberek! A...

Szóval kedves emberek! A Mennyország, és a halál utáni élet, csak azok az emberek vágya, akik nagyon félnek a haláltól? És ezzel próbálják magukat nyugtatni?!

Figyelt kérdés
Meg azért hiszünk Istenben, vallásokban = hülye régi emberek miatt. Nem tudták a villám okát, a hirtelen hóvihart, nem tudták, hogy miért nincs hal a folyóban? Sátán műve. Nem tudták, hogy miért van ennyi kukorica a földön? Isten jutalma nekünk... Nem tudjuk, hogy honnan származik az élet, és a világegyetem?! Rávágjuk, hogy Isten! Tehát az egész létezés egy vicc, kész rémálom?! Sőt, értelmetlen, hamár a tudomány mindent megmagyarázott?! Ha megtudjuk, hogy mi az ősrobbanás oka, akkor nem kell Isten... Komolyan, keresztény létemre próbálom magamat nyugtatni, de inkább kapjam el a vírust... Értelmetlen az egész élet, ha nem tudunk semmit sem Istenről! És próbálok Krisztus szerint élni, de inkább csak Istenben hiszek... De Jézusban lassan megyek a 100% hiszek felé. Csak nehéz ezt felfogni nekem.

2020. szept. 2. 00:15
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha meghalunk kiderül kinek van igaza. :)
2020. szept. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
65%

Nem, merthát pl szerintem, annak mi értelme van,ha egyszercsak 'meghalsz', azt' vége? :D :D Szóval én ennek így nem látom értelmét.

(Még nem olvastam el a kérdés kifejtését; csak a főkérdésre válaszoltam.)

2020. szept. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
75%
Valami biztos van. Én inkább olyasmire gondolok, ami már bennünk van. Mint egy álom csak végtelen időbe. Amikor alszol néha, és felkelsz és visszadőlsz 10 percre van az az álom, ami olyan mintha több órán keresztül benne lennél holott csak 10 perc volt. Tehát más az időérzékelésed. Szóval, azt sem tartom kizártnak, hogy az agy kreál a halál pillanatban egy végtelenített időt amibe benne vagy. ;). furcsán hangzik így, de képzeld el mintha egy virtuális valóságba lennél örökre. Sose lehet tudni:D
2020. szept. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos. Rossz biztos nem lesz. Főleg, hogyha nincs semmi akkor nem is fogsz róla tudni még azt sem fogod tudni, hogy meghaltál, hiába tudtad mondjuk halálod előtt azt hogy meghalsz. Minden emlék elszáll. Szerintem kb olyan lehet, ha nincs semmi, mint amikor jól berúgsz és tényleg annyira, hogy egyik pillanatban itt vagy a másikban reggel felébredsz. És ébrenlét alatt tűntek el az emlékeid.
2020. szept. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%

A halál egy természetes dolog éppen a hívők természetes egyszerűséggel fogadják a halált, nem félnek tőle.


Azért nem csak a villám stb. miatt hittek a régi emberek. És a hit alapja nem a csodákban rejlik. Isten kinyilvánulásainak vannak emberközelibb része is, láss egy romolhatatlanságról való cikket. Leginkább Bernadett Soubirous szóló cikket ajánlok elolvasása.


A hit az, amikor a meg nem tapasztalt dolgot elfogadod igaz létezőnek. Pl. Hidd el hogy miniszterelnök leszel. Ez a jövő hite.


Ha az ősrobbanás előtti dolgokat megtudjuk, akkor is a tudomány fel fogja tenni a kérdést és mi volt az előtt, ezért a tudomány soha nem éri el a célját a világ keletkezésének origójáig soha nem fog eljutni. Mert a tudomány tápláléka az anyag nem a lélek.


Látszólag meghalt emberek nagyon élénk beszámolókkal térnek vissza, mi van odaát, de persze ez sem tökéletes bizonyíték, azonban figyelemre méltó, többségében biztat minket jó benyomásaik beszámolói.

2020. szept. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
34%

Tévedsz kedves Kérdező.

A halál utáni élet ha nem lenne, akkor sem lenne semmi, mert ez lenne a megszokott. Sőt, sokan nem is tudnak megnyugodni, vagy elfogadni egy szeretett család tag elvesztését, akár keresztény, akár nem.

Ha ez természetes velejárója lenne az életnek, akkor nem sirnának, meg esnének kétségbe, ill. nem éreznének ürt maguk körül.

Az emberben egyébként sincs az a vágy, hogy meghaljon, és aki teheti, szeretné kitolni az élet idejét.

Vajon miért?

Mert az ember, az örök élet kilátásával lett megteremtve, és ezért nem is öröm forrása az elmúlás.

Mivel Ádámék hibáztak azért halunk meg. De Isten aki az élők Istene, igéretet tett az utódoknak, hogy létrehozott egy elrendezést, ami által, helyre áll az a terve, miszerint az ember békében, öregség, és betegség, valamint halál nélkül élhet.

"nem zörög a haraszt"

Az ember kezdetektől fogva tudja ezt, és ez is lett tovább adva. igy majd minden kultúrában megtalálható az a reménység, hogy az élet folytatódni fog. A különbség a nézetekben hiedelmekben van, de az alap ugyan az.

2020. szept. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 Mansour ***** válasza:

Az, hogy a vallás régi korok tudatlanságának terméke, a legnagyobb butaság szerintem. A történelem előtti időkre gyakorlatilag igaz, hogy vallás = emberi kultúra. És a történelmi időkben is sokáig, legalább a középkor végéig fennáll ez az egyenlőség kb. 80-90%-ban. Az igaz ugyan, hogy a túlvilági élet utáni vágy része a vallásnak és mindenféle hitvilágnak, de ennél sokkal összetettebb a dolog. Abban is van igazság, hogy régen valami isteni vagy természetfeletti dolgokkal magyaráztak olyan természeti jelenségeket, amit nem értettek. Így látszólag igaz lehet, hogy a természet egyre jobb megismerésével egyre csökken a hit tere, de igazából ez a hit félreértésén és leszűkítéséén alapul. Aki igazán hisz, az Istent látja minden jelenség mögött, akkor is, ha tisztában van a fizikai magyarázatokkal. Isten adja a napfényt és az esőt akkor is, ha pontosan tudom, hogy a Napban hogyan keletkezik a fotonsugárzás és hogy a légkörben hogyan keletkezik a csapadék. Mert a Nap és a Föld is Istenben áll fenn. Sőt én személy szerint tovább megyek, és azt mondom, hogy Isten mindenben jelen van. Ha így fogjuk fel, semmit nem vesz el Isten szerepéből az, hogy ismerjük a fizikai jelenségek okait és részletes magyarázatát.

Az ember számára az Isten vagy valamilyen transzcendencia nélküli világ üres és értelmetlen. Ezt az ürességet az ember csak az egójával tudja kitölteni (már ha tudja), az pedig nem vezet jóra.

Kérdező, mit jelent számodra az, hogy 100% hit Jézusban? Az, hogy a jézusi elvek szerint próbálsz élni, az még nem 100%? Az is kell hozzá, hogy higgy abban, hogy Jézus jelenleg is él mint isteni személy? De ez nem hit kérdése szerintem. Erről vagy kap valaki egy belső meggyőződést, vagy nem. Nem lehet a hitet magadra erőltetni. Abszolút félreértés szerintem, ha valaki ezt várja el.

2020. szept. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 KZitus ***** válasza:

Szia

Ez a kulcsmondat a kérdésedhez: "És próbálok Krisztus szerint élni, de inkább csak Istenben hiszek... De Jézusban lassan megyek a 100% hiszek felé. Csak nehéz ezt felfogni nekem."

Amit leírtál az messze nem hit, csak hiszékenység, de nagyon dicséretes dolog, hogy elindultál Isten felé. Pontosan ezért mutatott ki hatalmas szeretetet mind Teremtőd, mint Jézus Krisztus, az áldozattal amit hoztak értünk! Tudták, a törtélem során lesznek emberek, akik tudomást szereznek mérhetetlen szeretetükről, amilyet kinyilvánítottak irántunk, és ezt értékelni is fogják. Nos úgy tűnik te ezen az úton haladsz. Pál apostol azt írta az ilyen emberekről: „tanúskodom mellettük, hogy van bennük buzgalom Isten iránt, de nem pontos ismeret szerint; mert — mivel az Isten igazságosságát nem ismerték, hanem a magukét igyekeztek megerősíteni — nem rendelték alá magukat az Isten igazságosságának.” Róma 10:2,3. Lehet, hogy az embereknek megvan Isten írott Szava, de nem ismerik pontosan annak tartalmát, mivel nem megfelelően tanították őket. Talán buzgóságot éreznek Isten iránt, mégsem azt teszik, amit Isten megkíván.

Visszatérve az Istenben és Krisztusban valóhitedhez...fogadd meg Krisztus útmutatását: „Senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam” János 14:6. Tehát egyedül a Krisztus tanítása vezethet tégedet, és minden embert Istenhez, az Istenben való hithez. Válj érett kereszténnyé, és boldog ember életét élheted....hosszútávon.

Pál apostol a következőképpen buzdította Timóteust, aki már sok éve szolgálta Jehovát: „edzd magad az Isten iránti odaadást tekintve célodnak” 1Timóteus 4:7. ... Az odaadás olyan szívből jön, amely értékeléssel van tele az iránt a személy iránt, aki felé irányul.

2020. szept. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Én 100%-ban hiszek Istenben, a világ összetettsége és az élet értelme miatt. Mert komolyan, ha meghalok, és csak örök mély alvás van, akkor mi értelme volt szenvedni? Ha tudnám, hogy nincs semmi a halál után, akkor kikerülném a vallást, és elkezdenék szabadon élni. De mivel a semmit is bizonyítani kell, ezért vallásos vagyok :) Én nem is inkább a haláltól félek, mert az tényleg olyan mint az alvás, inkább most már a Pokoltól. Bár pl. nem ölök meg sohasem embert, szóval jó ember vagyok :)


De attól is félek, hogy a kutatók rájönnek, hogy az Ősrobbanást mi okozta, akkor kijelentik, hogy nincs Isten! :( de remélem inkább azt, hogy felfedezik Istent :)


az, hogy nagyon hiszek Jézusban, és nem kételkedek mint Péter aki a vízen járt Jézussal. De még nem nagyon hiszek Jézusban. De próbálok hinni 100%-ban hinni.


Utálom a Sátánt. Már ha létezik.... De ha van Sátán ami miatt a gonosz dolgok történnek, akkor van Isten. De azt tudom, hogy Isten jó, mindig, mindenkor :) A rossz, a jó hiánya.

2020. szept. 2. 11:17
 10/35 Mansour ***** válasza:

"A rossz, a jó hiánya"

Akkor a Sátán egy hiány?

2020. szept. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!