Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bizonyítékok Isten létezése...

Bizonyítékok Isten létezése mellett?

Figyelt kérdés
Tehat korabban vallasos voltam, viszont mara mar teljesen elveszett a hitem. Titeket mi tart meg ennyire a hitben, vannak ugymond bizonyitekok?

2020. márc. 2. 21:16
1 2 3
 1/24 Silurus ***** válasza:
67%
Melyik isten? Melyik vallásról beszélünk?
2020. márc. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%
Én úgy gondolom, hogy semmi kézenfekvő bizonyíték nincs Isten létezése, vagy nem létezése mellett.
2020. márc. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
35%
Folytatva a gondolatot, mindez csak hit kérdése: vagy hiszel benne vagy nem.
2020. márc. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
46%
Mellette és ellne sincs semmi. Ez egy választás, amit minden ember életében meg kell hozni. Én azt választottam, hogy hiszek Benne, valaki meg azt választja, hogy nem hisz.
2020. márc. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Silurus ***** válasza:
26%
Mindenki hisz valamiben. Van aki egy felsőbb intelligenciában (isten), van aki abban hogy tud ezerszer egymás után hatost dobni egy dobókockával!
2020. márc. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Ha létezne ilyen, nem hitnek hívnák.
2020. márc. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
26%

Ezt nem kellene már hatodszorra megkérdezni.

Az alatt a pár év alatt nem születtek újabb bizonyítékok.

Amúgy ez az isten nem létezik, ez bizonyított.

2020. márc. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
35%
A néma csend elég gyanús. A profétái szemében pedig te vagy a sátán. Honnan tudhatnád?
2020. márc. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
36%

Erre a kérdésre akkor tudunk adekvát választ adni, ha definiálod Istent, valamint definiálod a lét fogalmát. Illetve, kedves Kérdező, oszd meg velünk, mit értesz hit alatt.


Figyelünk rád.

2020. márc. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 KZitus ***** válasza:
49%

Szia

A Teremtő Istenről beszélünk!

Érdekes, hogy a bibliai időkben nem volt kérdés az Isten létezése. Teljesem bizonyosak voltak az emberek a létezésében, a zsoltáros (8:3,4) ezt írta erről:"Amikor látom az eget, ujjaidnak műveit, a holdat és a csillagokat, melyeket készítettél: micsoda a halandó, hogy gondolsz rá, és az emberfia, hogy gondját viseled?"

és

"Az ég Jehováé, de a földet az embereknek adta" Zsoltárok 115:16

De most, amikor a tudomány rengeteg mindent felfedezett Isten teremtésművéről/ből, most megkérdőjelezik az Alkotó létezését. Itt egy rövid videó arról, mennyire visszatükrözi Isten teremtésműve az irántunk kimutatott szeretetét:

[link]

A Biblia pedig nagy mértékben megismerteti velünk az egyéniségét, személyiségét, azt, miért mondhatjuk el Alkotónkról, hogy Ő maga a szeretet.

Ha valaki a minket körülölelő világból és a Bibliából nem tudja felismerni Istent, az kómában van. Fel kell ébreszteni!

A kérdésed is erre utal.

2020. márc. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!