Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen tudományos bizonyítékok...

Milyen tudományos bizonyítékok vannak a Teremtésre?

Figyelt kérdés

Eddig nem igazán foglalkoztam ezzel a témával, viszont most egyik kérdés kapcsán érdekelni kezdett. Kimondottan a Teremtés érdekel és az ahhoz tartozó tudományos bizonyítékok, tehát ami bemutatja, hogy miért 6 ezer éves a Föld, miért 1 emberpártól származunk, az élet elterjedése a Földön, a fajok szaporodása és sokszínűsége érdekelne. Azt, hogy az emberek hogy éltek a dinók mellett stb.


Előre is köszönöm a segitséget.



2019. júl. 18. 14:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
41%

Ha létezne ilzen bizonyíték, akkor

1. Nem hitről lenne szó.

2. Nem értelmezné a vallásosak nagy része is automatikusan jelképes történetként ezeket.

2019. júl. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Hit az Isten léteséséhez kell, a Teremtés viszont hagyott nyomokat amiket tudományosan vizsgálni amik alapján a kérdéseimre választ kaphatok. Lehet, hogy vannak egyházak, felekezetek amik elfogadták, de a mai napig sokan vannak akik nem fogadták el az evolúciót, rengeteg vita szokott lenni a mai napig a két tábor között.


Viszont általában csak az evolúció cáfolatát látom, azt nem, hogy a Teremtés mellett tudományosan érvelt volna akárki. Tehát engem nem az érdekel, hogy miért hamis az evolúció, hanem azt, hogy miért valós a Teremtés, az evolúciótól teljesen elvonatkoztatottan. Hiszen ez fontos, mert, a Teremtéssel kezdődött minden.

2019. júl. 18. 14:25
 3/26 anonim ***** válasza:
50%

Nincsenek a teremtésre tudományos bizonyítékok, ahogy a világ keletkezését sem tudják megmagyarázni az ateisták. Az evolúciónak pedig ehhez nincs túl sok köze, az a törzsfejlődéssel foglalkozik és nem a világ teremtésével, vagy keletkezésével.

Ez egyszerűen hit kérdése. Én például hiszem, hogy a világ oka Isten, de ezt nem a kozmikus háttérsugárzásból olvastam ki, hanem egyszerűen ez az én személyes hitem.

2019. júl. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

"Nincsenek a teremtésre tudományos bizonyítékok"


Már miért ne lennének? A Teremtés az fizikailag megtörtént és annak nyomai vannak különféle leletek formájában, gondolom akik ezzel foglalkoznak már összerakták ezt amin keresztül bebizonyosodott az amit a Biblia ir a teremtéssel kapcsolatosan.


Ahogy irtam az evolúció engem nem érdekel, engem a Teremtés érdekel.

2019. júl. 18. 14:41
 5/26 anonim ***** válasza:

"A Teremtés az fizikailag megtörtént"

Ilyesmit semmi nem bizonyít.

2019. júl. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

"Ilyesmit semmi nem bizonyít."


Ezalatt az érted, hogy nincsenek bizonyítékok arra, hogy a Teremtés úgy történt ahogy a Bibliában le van írva?

2019. júl. 18. 15:31
 7/26 anonim ***** válasza:
42%

"Ezalatt az érted, hogy nincsenek bizonyítékok arra, hogy a Teremtés úgy történt ahogy a Bibliában le van írva?"

Sem arra hogy valaha bárhol is történt volna bármiféle teremtés.

2019. júl. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
26%

"Milyen tudományos bizonyítékok vannak a Teremtésre?"

Dns: információ csak intelligenciától származhat. Ha a világban van információ, akkor kell egy abszolútumnak lennie, aki az összes információval egyszerre bír.


Lehetőségi lét: térben és időben vagyunk. Kell lennie egy tér és idő felett álló valakinek.


Termodinamika II:

A rendszer entrópiája információ általi szabályozás nélkül növekszik. A világ emntórpiája növekszik, tehát rendezett állapotban van még mindig, tehát információ hozta létre. Információ pedig csak intelligenciától származhat. Természeti törvény


Ezért hit, mert a nem látott dolgokról vagyunk meggyőződve. A hit tehát nem zárja ki a bizonyítást, csak ez nem természettudományos, hanem szellemi, logikai, vagy ahogy a bíróságon mondják: jogi bizonyítás


"miért 6 ezer éves a Föld, miért 1 emberpártól származunk, az élet elterjedése a Földön"

Ezt genetikailag visszafelé felépítve bizonyítottál. Y kromoszómából Ádámhoz eljutottak. Mitokondriumból Éváig


"Azt, hogy az emberek hogy éltek a dinók mellett stb."

Történelmi, írásos emlékek

2019. júl. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
26%
Logikai-filozófiai bizonyítékok százai: [link]
2019. júl. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
2019. júl. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!