Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt Isten megbocsátja? (kénysz...

Ezt Isten megbocsátja? (kényszerbetegségben szenvedek)

Figyelt kérdés
Kényszergondolataim vannak mindig esküdnöm kell valamire amikor eszembe jut. Például: Mai napon megesküdök arra hogy, nem eszek pizzát (ez csak egy példa nem ilyenekre szoktam) és ezekről viszonylag már le szoktam kezeltettem ezt a betegségemet mert nagyon megőritette az életem. Utólag jutott olyan eszembe hogy olyat is mondtam magamba pl: Ha nem megyek ma edzeni akkor azzal azt fejezem ki hogy utálom Istent, vagy nem hiszek benne stb. :/ és volt olyan amikor az ilyen fajta igéreteket megszegtem és utána nagyon bűntudatom volt. Isten vajon megtudja bocsátani? Amennyiben semmilyen fajta ígéret nem lesz mostantól?
2020. szept. 6. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Ezek önmotiváló ígéretek. Kamasz koromban csináltam, de utána ezek nélkül is csináltam a dolgom. Volt olyan, ami rajtam kívül álló volt, pl ha ma késik a busz akkor..., de ezeknek nincs igazi erejük, nem lesz valóság, nem úgy van, ahogy az 'ígéretben' szerepel, ne aggódj. Próbálj lazán magadhoz állni és talán magától abbahagyod.
2020. szept. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem bűn.
2020. szept. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
A bűn az amikor tudva és AKARVA vétessz Isten ellen. Ha ez tényleg kényszeres, akkor ne aggódj, inkább kérd az Atyát, hogy segítsen kimászni ebből.
2020. szept. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!