Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megbocsátja valaha az...

Isten megbocsátja valaha az abortuszomat?

Figyelt kérdés
2019. máj. 6. 07:32
1 2 3
 1/21 lilla64 ***** válasza:
70%
Igen.Ha kérni fogod megbocsájtja.
2019. máj. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
53%

Én nem vagyok vallásos egyáltalán de vannak hívők körülöttem és én úgy tudom mindent meg bocsát isten.


Az relatív hogy ki mit érez bűnnek. Szerintem ez jobb mint hogy úgy válaltál volna gyereket hogy nem tudnád megteremteni az ideális környezetet neki .

2019. máj. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
25%

Isten nem létezik.

Az abortusz valóban etikailag nem túl jó dolog. De gondolom oka volt, hogy amellett döntöttèl. Magadnak kell megbocsàtani és nem rágódni tovább rajta.

2019. máj. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Alain Delon ***** válasza:
28%
Isten nincs.
2019. máj. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
6%

Igen, Isten megbocsájtja, ha megbántad az elkövetett tetteted!


Hogy mennyire irgalmas és megbocsátó az Isten, idézek ezzel kapcsolatban egy könyvből, ahol egy katolikus pap adja át Jézus üzenetét egy abortuszt vállaló nőnek:



ABORTUSZRÓL

1. Gyerekemet elvetettem. Isten megbocsát?

2. Rendeződik-e férjemmel kapcsolatom?

3. Elhunyt édesapám a túlvilágon van még?


Drága Gyermekem!


1. Gyermekedet nem azért kellett volna megtartanod, hogy férjeddel újból összekerülj. Azért kellett volna bármi áron megtartanod, mert egy emberélet kioltása ordítóan ellentétes a szeretettel. Ha tanulmányozod evangéliumaimat, a HANG könyveket és ezekből megismersz, nem lehet kérdés számodra, hogy megbocsátok-e vagy nem! Olvasd el a Máté 18:22-t és a Lukács 7:41-43-at, bánd meg amit tettél és ne vétkezz többé.

Én Jézus megbocsátok neked. A kérdés nem is az, hogy Isten megbocsát-e neked, hanem az, hogy te meg tudsz-e bocsátani magadnak. A Máté 18:22 önmagaddal szemben is vonatkozik! Csak akkor tudsz igazán befogadni Engem Jézust, csak akkor tudod megélni boldogítóan jelenlétemet, ha követsz Engem és magadnak is, férjednek is, apósodnak is, mindenkinek megbocsátasz.

A senkinek nem ártás, mindenkinek megbocsátás, a segítés mindennek az alapköve. Alapok nélkül nem építhetsz házat. Házadat a szeretet, az önfeláldozás tégláiból kell felépítened, ha Országomba akarsz költözni. Ha őszintén kéred, minden lehetőséget megadok neked, hogy annyi szeretetcselekedetre, téglavetésre nyíljon alkalmad, hogy könnyebb legyen számodra múltad feldolgozása, és jelenedet egyre boldogabban éld meg. Boldogságodnak az a feltétele, hogy Én éljek a szívedben, nem az, hogy férjeddel együtt élj. Férjeddel való kapcsolatod alakulása kettőtökön áll. Beszélgess Velem többet párbeszédimában (Hang 1, 25 kötet), napra lebontott tanácsokkal tudok segíteni.


Édesapád tudja mi történt veled, és innen segít imáival. Te ugyanezt teheted érte. Megáldalak a


MEGTISZTÍTÓ BŰNBÁNAT és a HÁLÁS SZERETET LELKÉVEL!

Jézus; A HANG - könyv 2583

2019. máj. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%

A meg nem született gyermek is megbocsát neked!

A felelősség vállalása csak akkor kezdődjön el,ha érettek vagyunk mindenféle szempontból megfelelni ennek hosszútávon.

2019. máj. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
35%
Az az isten, aki ölbe tett kézzel nézi a rákos kisgyerekeket és azokat a gyerekeket , akik civilekként halnak meg háborúkban, inkább ne ìtélkezzen feletted egy abortusz miatt. Jogod van dönteni a tested fölött, kizárólag magadnak kell elszàmolni vele.
2019. máj. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
20%

Hát ez sok mindentől függ, azonban nem könnyű ez.

Jehova sok mindent megvizsgál. Miért tetted, volt e lehetőséged kivédeni, vagy más megoldást kivitelezni.Milyen elmebeli állapotban voltál, stb stb.

Azonban, fontos, hogy ezt őszintén bánd, sajnáld, és soha többé ne tedd, mert itt ember életről van szó.

Isten pedig gyilkosságnak tekinti a más megfogant életet.

2019. máj. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%
Jézus Krisztus minden bűnt magára vett a golgotai kereszten, és megbűnhődött értük helyettünk. Ezért "Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól." 1 János 1,9
2019. máj. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%
Isten boldogságra és szeretetre teremtett minket. A boldogságra törekedni kell, a szeretet meg a céljaink eléréséhez. Nem a tettek fontosak, hanem a szándék. A valódi Isten maga a szeretet, tehát nem büntet, hanem lehetőséget biztosít a fejlődésre, a hibák jóvátételére, a lelki fejlődésre. Büntetni csak mi emberek szoktunk, magunkat és másokat. Ha azt szeretnéd, hogy megbocsássanak neked, akkor te is légy megbocsátó. Mert hiba nélkül nincs ember, ma nekem, holnap neked. Amit adsz, azt kapod vissza. Mert Isten bennünk van. Amit mással cselekedsz, az olyan mint ha magaddal tennéd.
2019. máj. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!