Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy Jézus Krisztus király lett 1914-ben? Nem volt ott senki sem az eseményen.

Figyelt kérdés

2020. szept. 6. 10:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Mi féle kérdés ez miért pont 1914-ben ?
2020. szept. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 szp72 ***** válasza:
89%

Jehova tanúinak az 1914-gyel kapcsolatos számítgatásai és állításai valójában csak egy önkényes emberi kitaláció, számomra legalábbis egy merő szamárság, amelynek számtalan korábbi verziójáról bebizonyosodott, hogy nem állja meg a helyét.


Az ő félelmetes ostobaságuk szerint (bocsánat ha esetleg rosszul értem) a Jelenések könyvének 12,7-12 eseményei 1914-ben mentek végbe. Szerintük Jézus 1914-ben lett király a mennyben, a Sátánt és angyalait 1914-ben taszították le az égből:


"Ezután nagy harc támadt a mennyben. Mihály és angyalai megtámadták a sárkányt. A sárkány és angyalai védekeztek, de nem tudtak ellenállni, s nem maradt számukra hely a mennyben. Levetették a nagy sárkányt, az ősi kígyót, aki maga az ördög, a sátán, aki tévútra vezeti az egész világot. A földre vetették, s vele együtt letaszították angyalait is. Ekkor harsány hangot hallottam az égben: Eljött Istenünk üdvössége, ereje és országa, és az ő Fölkentjének uralma, mert letaszították testvéreink vádlóját, aki éjjel-nappal vádolta őket Istenünk színe előtt. De legyőzték a Bárány vérével és tanúságuk szavával, s nem kímélték életüket mindhalálig. Ezért örüljetek, egek, és ti, akik benne laktok! Jaj a földnek és a tengernek, mert oda szállt le az ördög nagy haragjában. Tudja, hogy kevés ideje van hátra."


Az igazság azonban az, hogy Jézus Krisztus földi eljövetelével és megváltásával jött létre az Isten országa a földön. Persze még nem teljes dicsőségében, hanem kicsiny mustármagszerűen, amely azonban szép lassan növekedni fog, míg el nem éri a teljességet. A Sátán hatalma a Bárány vére, vagyis a megváltás által roppant meg alapvetően, és a vértanúk vére és tanúsága által szorul vissza egyre jobban.


Jézus Krisztus feltámadásával, mennybemenetelével, Isten jobbján és trónján való helyfoglalásával megkezdte helyreállító királyi uralmát a földön. Neki adatott ugyanis minden hatalom a mennyben és a földön, s nem 1914-ben, hanem rögtön miután helyet foglalt Isten trónján.


Ha igazuk lenne, akkor a Sátán 1914-ig éjjel-nappal vádolta a keresztényeket, beleértve a vértanú apostolokat és minden igaz keresztényt. Az igazság azonban ezzel szemben az, hogy a vádló a megváltás által veszítette el ezt a jogát a Bárány vére által megigazultak ellen. Ezért írhatja Pál apostol:


"Ki emel vádat Isten választottai ellen? Isten, aki a megigazulást adta? Ki ítél el? Krisztus Jézus, aki meghalt, sőt fel is támadt, és az Isten jobbján közbenjár értünk?" (Róm 8,33-34)

2020. szept. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

#2


2Tim. 2,16

A szentségtörő, üres fecsegők elől pedig térj ki, mert egyre messzebb mennek az istentelenségben,

2Tim. 2,17

és szavuk úgy terjed, mint a rákos fekély. Közülük való Hümenaiosz és Filétosz,

2Tim. 2,18

akik az igazság kérdésében eltévelyedtek, amikor azt mondják, hogy a feltámadás már megtörtént, és ezzel feldúlják egyesek hitét.


Ez mit jelent?

2020. szept. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
#2 nem bantasbol kerdezem csak nem ertem. Elmagyarazod nekem ezt az igeverset
2020. szept. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
#2 szoval ne vedd sertesnek vagy ilyesmi es bocsanat ha megbantottalak
2020. szept. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
#2 bocsass meg konyorgom
2020. szept. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 szp72 ***** válasza:
Igazából nem értem mit akarsz? Miért bocsássak meg és mit magyarázzak el?
2020. szept. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

1914 júli 17 én magyar idő szerint du 15 òrakor lépett Jézus hatalomra.

Levetette a sàtant du.17 körûl a földre.

2020. szept. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Jól tette. Én keresztény létemre elfogadom ezt az eseményt. :)
2020. szept. 6. 13:53
 10/20 anonim ***** válasza:
40%
Semmi olyan nem történt, amiről a Biblia írna.
2020. szept. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!