Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az normális keresztény létemre...

Az normális keresztény létemre, hogy nem félek a haláltól, de a Pokoltól annál inkább nagyon félek?

Figyelt kérdés
Sajnos nem elég, hogy hiszek Istenben (démonok is hisznek Benne) hanem fontos a gyülekezet, megkeresztelkedés, az egész Bibliát elkell hinnem, és még sorolhatnám. Mit gondoltok csakis a keresztényektől kérdezem?

2020. szept. 6. 21:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, már mondtam neked, hogy újra kéne olvasnod Spurgeon: mi a hit és hová vezet? c. könyvét.


Másrészt, nehéz témát feszegetsz (pokol), ez még haladó keresztényeknek is fejtörést okoz.


Személy szerint én nem a pokoltól való félelem miatt éreztem vonzalmat Jézus tanításai felé, hanem az erklcsisége miatt, hogy a szeretetet állította a középpontba. Eljön egy olyan világ, amelybe igazság lakozik, nem lesz több szenvedés, igazságtalanság.

Hiszek abban, hogy Isten szeretet (János első levele szó szerint így fogalmaz), és nem bánik el méltánytalanul teremtményeivel, bármit is jelentsen ez.


Ne rettegéssel kezdj neki az Újszövetség olvasásának, hiszen az evangélium jelentése örömhír, egy lehetőség, hogy Isten gyermekeként élhess, vele kapcsolatban, nem pedig szolgaként rettegve.


Római levél

"Nem a szolgaság lelkét kaptátok ugyanis, hogy ismét csak féljetek, hanem a gyermekké fogadás Lelkét, amelyben azt kiáltjuk: »Abba, Atyánk!"


János evangélium

15,14 Ti az én barátaim vagytok, ha azokat cselekszitek, a miket én parancsolok néktek.

15,15 Nem mondalak többé titeket szolgáknak; mert a szolga nem tudja, mit cselekszik az ő ura; titeket pedig barátaimnak mondottalak; mert mindazt, a mit az én Atyámtól hallottam, tudtul adtam néktek.

2020. szept. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!