Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Normális, hogy fiatal létemre...

Normális, hogy fiatal létemre nem vagyok materialista?

Figyelt kérdés
Hozzám a vallás és az okkultizmus sokkal közelebb áll.

2020. jún. 26. 10:55
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Meg az idealizmus.
2020. jún. 26. 10:56
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkit más érdekel.Unalmas lenne,ha mindenki ugyanolyan lenne :)
2020. jún. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Hogy az említett dolgok állnak hozzád közelebb, az lényegében elárulja jelen személyiségedet. De ebből nem következik, hogy az egyes nézetrendszerek között alá-fölérendeltségi viszony (azaz sorrend) lenne.
2020. jún. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen a személyiséged, az emberek kb. fele ilyen.

A lényeg az, hogy ne tagadd a tudományt, és akkor normális ember lesz belőled.

2020. jún. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Attól függ mit nezevünk tudománynak. Ha azt, hogy a Föld nem lapos, akkor nem tagadom, viszont ha azt, hogy pl. hogy Isten nem létezik, semmit nem ér a népi gyógyítás és nem létezik semmi okkult dolog és mi most mekkora tudósok lettünk ezzel, akkor igenis tagadom. Nem szeretem azokat, akik szerint az a haladás, nincs semmi, nincs erkölcs, nincsen semmilyen múlthoz kötő dolog.
2020. jún. 26. 15:37
 6/31 anonim ***** válasza:
15%

"Isten nem létezik"

Ez az isten pl. tuti nem létezik, de a többi? Na, őróluk nem tud beszélni a tudomány.


"semmit nem ér a népi gyógyítás"

De.

Annyira, hogy sok gyógyszer eleve gyógynövényekből készül.


"és nem létezik semmi okkult dolog"

A tudomány ÁLTALÁBAN nem tagadja ezeket.

Itt két dolog van:

- néhányról már kiderült, hogy nem működnek. Az asztrológia nem működik, az akupunktúrának csak placebo hatása van, stb.

- néhányat pedig még vizsgál a tudomány, és lehetséges, hogy valami nagyon picike igazság van mögöttük. Előfordul pl. olyan, hogy jós, vagy tisztánlátó, stb. 50.01% valószínűséggel meg tudja mondani az igazságot (mármint nem csak egyszer, hanem ez sok vizsgálat átlaga).


Ezeket a tudományos eredményeket te elfogadod?

2020. jún. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Az elsőt nem fogadom el. Az asztrológia és a spirituális, vagy kozmikus olvasás létezik. Személyes tapasztalat, az Univerzum egy végtelenség, egy új a végtelenbe, de a távolságba. Az akupunktúra, pedig a nagymamámnak segített is. Lehetne a végtelenségnek is hívni, a jövő, pedig a végtelenségben van.
2020. jún. 26. 15:53
 8/31 A kérdező kommentje:
A múltban már kiderült és nagyon pontos dolgokat hoztak, pl. majáknál, egyiptomiaknál stb.
2020. jún. 26. 15:58
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

"Az elsőt nem fogadom el."

Mármint úgy gondolod, hogy a keresztények istene létezik?

Miért?


"Az asztrológia és a spirituális, vagy kozmikus olvasás létezik. Személyes tapasztalat"

Létezik - csak nem működik.

Ezt a tudomány bizonyította. Nem hasraütéssel.


"Az akupunktúra, pedig a nagymamámnak segített is."

Lehet, hogy nem értetted, amit írtam?

Tudod, hogyan működik a placebo?


"A múltban már kiderült és nagyon pontos dolgokat hoztak, pl. majáknál, egyiptomiaknál stb."

Ezt nem értem, miért és mire írtad.

2020. jún. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Jó, mindegy. Én kiszállok, mert ez holnapig tartana...
2020. jún. 26. 16:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!