Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen jó cselekedeteket...

Milyen jó cselekedeteket végeztek egy nap?

Figyelt kérdés

2020. szept. 10. 19:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Munka után megiszok egy sört, előtte meg egy kávét. Meg aztán elfojtom magamban a gonoszt meg ilyenek.
2020. szept. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Viccen kivul
2020. szept. 10. 20:05
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Több embernek ételt adtam a munkámból adódóan.
2020. szept. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%
Minden egyes cselekedetemben jelen van a jóakaratom, mert amit éppen akarok, az a jó. Néha megbánok ezt-azt, de többnyire azért ezek után is marad elég ahhoz, hogy kellemesen gondoljak vissza az elmúlt napra.
2020. szept. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Minden napra van dolgom Isten imádatát illetően. Ez nem csak abból áll, hogy beszélek Isten szándékáról, de idősebb embereknek is segitséget nyújtok.

Ezek között vannak akik a Hitben is testvéreim, de vannak akik nem, Pl: a szomszédom, vagy ismerősöm, segitséget kérnek időnként, Pl bevásárlás területén.

Nem vagyok anyagilag eleresztve, de soha nem vontam meg az élelemet senkitől, ha kért. Sajnos a tapasztalat, hogy a pénzt kérik, hogy káros dolgokat vásárolhassanak, igy az élelmet elutasitják. Volt, hogy a szemem láttára kidobta az ételt a kukába, amit vettem neki.

Egy másik pedig látva ezt ki vette, neki jó volt, hogy ehet.

2020. szept. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Minden nap elkerülöm azt, hogy néhány gy.k.-s trollt kivégezzek.

Csak még abban nem vagyok biztos, hogy ez jó, vagy rossz cselekedet?

2020. szept. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#5 Az durva :O Ha tehetném rengeteget adakoznék csak eleg nehezen megy es sajnos en egyedul nem tudom megsegiteni az osszes szukolkodo embert :(
2020. szept. 10. 20:52
 8/14 A kérdező kommentje:
#6 Kire gondolsz? Mi volt serto a kerdesben?
2020. szept. 10. 20:53
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem rád, ne félj.

Viszont arra gondolok, hogy a jó cselekedet, az nem úgy néz ki, hogy elhatározod, hogy 1 nap = 1 jó cselekedet, vagy 2. Aztán, ha megvan, akkor kipipáljuk, és örülünk, hogy megint jók voltunk.

A jó cselekedetnek magától kell jönnie, ha a helyzet úgy hozza.

2020. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Pl. Örökbefogadtam egy kutyát, amit elaltattak volna...

Régebben elhajtottam a multiknál bevásárló kocsit kéregetőket, mostanában odaadom nekik a kocsit a pénzzel, sőt volt amelyik még egy csokit vagy olcsó dobozos sört is kapott tőlem (de azt csak azért, mert az egyik ásványvizem kérte, irtó meleg volt, meglepődött, hogy a sört adom oda, de örült).

Kedvesen, türelmesen kommunikálok a sok idiótával a munkahelyen, szemben a sokszor türelmetlen, néha lekezelően beszélő kollégákkal szemben...

2020. szept. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!