Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A magyarországi fiatalok...

A magyarországi fiatalok miért nem olyan vallásosak, mint az erdélyi magyar fiatalok?

Figyelt kérdés

Erdélyben nem ritka, hogy magyar fiatalok összejönnek a kocsmába vagy valahova és a Bibliáról beszélgetnek.


Ottani magyar fórumokon, közösségi oldalakon is sokszor látom, hogy vannak pl. ilyen témák, hogy "Melyik a kedvenc evangéliumod? vagy "Ki a kedvenc apostolod és miért?"


Köznapi beszélgetésben is gyakori szófordulatok egy erdélyi tininél ilyenek, hogy "Mint Dávid és Góliát." "Bálám szamara." stb.



2020. szept. 11. 13:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%
Az erdélyi magyaroknál a vallás főként egy ellenállás a román ortodoxiával, román térhódítással, asszimilációval szemben.
2020. szept. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%
Te kicsit el vagy tévedve. Én azt se tudom, hogy mi az a Bálám szamara, pedig még református iskolába is jártam 9.-12.-ben. (Nem a teológia osztályba)
2020. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%
Ez csak egy sztereotípia
2020. szept. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
8%
Mert rajtuk már csak az Isten segíthet.
2020. szept. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Erdélyben élek, fiatal vagyok és keresztény. Egyáltalán nem vallásosak az emberek. Sajnos nagyon nehéz keresztény barátokat találni.
2020. szept. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
95%

1.egyaltalan nem igaz, hogy minel fejletlenebb egy orszag, annal vallasosabbak az emberek


az igaz, hogy maga a tarsadalom szekularisabb a fejlettebb orszagokban, tehat teljesen szetvalik az egyhaz es az allam, es nem kenyszerit egy vilagnezetet pl. egy diktatorikus rendszer az egesz tarsadalomra - tehat nem viselkednek vallasosan es jarnak templomba azok, akik nem hisznek


USA, Olaszorszag, Spanyolorszag, Kanada, Irorszag - mindegyikben aranyaiban sok magat vallasosnak nevezo van

Nemetorszagban aki vallasos, az altalaban nagyon vallasos, eletmodjaban is, es nyiltan gyakorolja

Hollandiaban a reformatusok kozott eleg mereven konzervativan hivok is vannak: olyan puritanok, hogy a magyar reformatusok szabad liberalis madaraknak latszanak mellettuk


2. nem tudom, Erdelyre mennyire igaz, de a kisebbsegben elok, bevandorlok sokszor azert gyakoroljak buzgobban a vallasukat, mert identitas-kepzo szerepe van


az USA sok bevandorlo csoportjara igaz ez, mai napig, de igaz azokra az Angliaba vandorolt muszlimokra, pl. pakisztaniakra, akik sokkal vallasosabbak lesznek Angliaban, mint otthon voltak, tomegevel - ez nem a tarsadalom fejlettsegevel fugg ossze, hanem a tobbseg felé jelzik az identitasukat, es nem mindig takar oszinte hitet


valaki irta fent, hogy talan a roman ortodoxiaval szemben hatarozzak meg magukat a reformatus, rom. katolikus magyarok

2020. szept. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a szocializmusban tiltották a vallást, tömegek voltak a templomban. Most mindent lehet, üresek a templomok, papnak is alig megy valaki.
2020. szept. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Aki fejletlenségre fogja, az előítéletes. A vallásosság neveltetés kérdése is, az pedig a professzoroktól kezdve az ügyvédeken, tanárokon és művészeken át az asztalostól a masinisztáig nem attól függ, mennyire fejlett a miliő.

Az is hülye, aki lemesekönyvezi azt, ami mondjuk úgy mindent áthat körülöttünk, ma is, mit gondoltok, műveletlenkéim, miafaxtól vannak alapjogok, emberség, tisztesség, méltóság, egyenlő bánásmód, segélyegyletek, nővédelem? Nem a felvilágosodás, dehogyis, ez mind a vallásokban gyökeredzik. És nem kell azzal jönni, hogy egyes emberek a különféle korokban hogy forgatták ki a szavakat, igen, volt olyan is, minden vallásban, ma is van, nincs köze hozzá. Mindezt csak azért írom, mert az erdélyiek közege egy tisztább, autentikusabb, a kommunizmus előtti időkből sokkal több mindent megőrzött közeg. Jobban megvan a harmónia a mindenséggel, és aki olyan idióta, hogy a kereszténységet gyagya altruistáknak hiszi, akik mindenkinek mindent odaadnak, az nem sok fogalommal bír az egészről. Az erdélyi fiatalok között tényleg sok vallásossal találkoztam, a szórvány miatt is van, az ortodoxiával ellentétes oldalon állókként is - és mert szeretik a hagyományaikat. Nekem tetszik, hogy vannak, akik értik a vallást.

2020. szept. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Aki fejletlenségre fogja, az előítéletes.

Akkor nem jártál román falvakban.

Azok az emberek, akik halálra tapossak egymast egy fél liter szentelt vizert es 2 falat sós kenyerert, azokat döntő tobbsegben nem veti fel a penz.

Ahol meg nincs penz, ott fejlodes sincs.

2020. szept. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!