Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az erdélyi magyarok szeretnék,...

Az erdélyi magyarok szeretnék, ha Erdély Magyarországhoz tartozna?

Figyelt kérdés

2020. máj. 22. 01:36
1 2
 1/14 anonim válasza:
36%
Már több a román azokon a területeken is. Nem érné meg.
2020. máj. 22. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a többségük nem szeretné. Ezt úgy mondom, hogy van néhány erdélyi ismerősöm
2020. máj. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
A szélsőségesek igen, a tobbit nem erdekli. És amíg van hol lakom és mit ennem, addig engem sem.
2020. máj. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
igen, szeretnénk
2020. máj. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Igen, szeretném. És nem vagyok szélsőséges. Ha nem is az egészet, de igazságosabban is fel lehetne osztani.
2020. máj. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Igen.
2020. máj. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
Nem szeretnénk. Törődjetek a belügyeitekkel inkább. Volna mivel...
2020. máj. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Erdélyben több fajta magyar él:

1. szeretné, ha Erdély visszacsatlakozna Magyarországhoz (részben vagy teljesen)

2. nem szeretné, ha Erdély visszacsatlakozna Magyarországhoz, de autonómiát szeretne a magyar lakta területeknek

3. nem szeretné, ha Erdély visszacsatlakozna Magyarországhoz, független Erdélyt szeretne

4. nem szeretné, ha Erdély visszacsatlakozna Magyarországhoz, magyarnak érzi magát, de jól érzi magát Romániában

5. nem érdekli

6. bár minden őse magyar volt, beszéli a magyar nyelvet, de románnak érzi magát

7. minden őse magyar volt, de már nem beszéli a magyar nyelvet, románnak érzi magát

2020. máj. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Kis hozzáfűzés:

Az erdélyi magyarok nagy része azokból áll, akik szeretnék, ha visszacsatlakozna Erdély Magyarországhoz/független országgá válna, ehhez az autonómiát egy első lépésnek tarják.


Magam is erdélyi vagyok, és a környezetemben a többség így gondolkozik.

2020. máj. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

#8: Szerintem az azért nagyon ritka, hogy aki az autonómiát akarja, az a visszacsatlakozást ne akarná. Az autonómiára a többség inkább kompromisszumos megoldásként tekint, hogy ha a visszacsatolás szóba sem jöhet, akkor legalább ennyit.

Az megint eléggé szélsőséges lehet, amikor valakinek minden őse (tehát apja, anyja) magyar, ő mégse beszél magyarul. Ha ilyen elő is fordul akkor ott már a szülőkkel nem stimmelt valami.

2020. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!