Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sztárban sztárban történő...

A Sztárban sztárban történő átváltozás férfiből nőbe, és fordítva szerintetek belefér a szórakoztatás kategóriájába, vagy úgymond vallási, Bibliai szempontból aggályos?

Figyelt kérdés
Mit mond erről a hit, és a Biblia?

2020. szept. 14. 13:02
A kérdező szavazást indított:
Belefér a szórakoztatás kategóriájába
Határeset
Isten elleni lázadás egyik jele
Kifejezetten Isten ellenes
Egyéb
31 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézem a műsort, így nem tudom, hogy ők milyen céllal csinálják ezt.

De régen a színészek is csak férfiak lehettek, női szerepet is ők játszottak. Ettől nem lettek melegek vagy genderisták, csak egyszerűen akkor ez volt a szokás.

Szerintem ha ma valaki eljátszik egy másik nemű szerepet, azzal semmi gond nincs, ha ezzel nem tüntet a nemek ellen, vagy ha ez nem párosul valami kifacsart, valóban romboló elmélet népszerűsítésével.

Viszont kiindulva a mai társadalmi-politikai struktúrákból, szokásokból félek, hogy ma sokszor nem csak a szórakoztatás kategóriája, hanem üzenet.

2020. szept. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Ez csak egy szerep. A Bibliában sehol sincsen leírva, hogy tilos szerepet játszani. A középkorban is népszerűek voltak a vándorszínészek, a karneválok, ahol beöltöztek mindenfélének. De például a Sorbonne-on a gólyák beavatási szertartásának része volt, hogy ördögnek öltöztek és bekenték egymás arcát ürülékkel.

Régen is volt ilyen, ma is van, a jövőben is lesz.

Ha valaki a krisztusi utat követi, akkor tök mindegy, hogy hogyan néz ki.

És ha valakinek a "crossdressing" továbbra is megbotránkoztató, akkor itt van ez a kép: [link]

2020. szept. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon is szokás (volt) lakodalmon a kikérésnél először egy hamis menyasszonyt kiadni, aki egy beöltöztetett férfi volt. Jót kacagott a násznép, és senki nem gondolta, hogy ezzel Istennek nem tetsző dolgot tennének.

Mert ez (is) csak egy játék, mindenféle szexuális tartalom nélkül.

2020. szept. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3-ról jutott eszembe a kabaré-klasszikus: Márkus László, Haumann Péter és Körmendi János előadásában a Csehov: Három nővér. :D

Ez csak egy poén, senki nem látott benne szexualitást vagy bármilyen ideológiát...

2020. szept. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudom, az Ószövetségben volt ez-az írva, és sokan szeretnek rá hivatkozni, de ennyi erővel, ha tényleg szó szerint akarná bárki is venni azokat az ősrégi parancsolatokat (és itt most nem a Tízparancsolatra gondolok, mert azok legalább erkölcsileg normálisak), akkor bizony ma nagyon sok ember bűnben élne. Lásd az elnök emberei című sorozat idevágó beszédét, mennyire nem szabad szó szerint venni azt. Azóta jött egy Jézus és lett egy új szerződés, egy Újszövetség. Jézus a szeretetről beszélt. Megjegyzem, van egy transz hívő a youtube-on, néha megnézem, mit mond, és ha neki nincs baja ezzel, meg közben még igét is hirdet, akkor meg?... De ez csak avlóban szórakoztatás a fentiek részéről, ez van több száz éve. Vannak emberek, sokan, akik sokkal rosszabb dolgokat is elkövetnek, mégis emberek milliói szarnak rá, pedig azok tényleg bűnös dolgok... Akkor ne már pár ruhadarabon akadjunk fenn...
2020. szept. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én gyakorló római katolikus vagyok, nézem a műsort is, és ez eszembe sem jutott, soha nem fordult meg a fejemben. A pápa is mindig hangsúlyozza, hogy fontos a humor. Ez az a kategória, semmi rosszat nem érzek benne. Szerintem még a pápa is jókat mosolyogna rajta, a Bíborosi Kollégiummal együtt.
2020. szept. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!