Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik (önkényesen) azt mondják,...

Akik (önkényesen) azt mondják, hogy nekik márpedig nem Ferenc a pápájuk, azok miért nem lépnek ki a katolikus egyházból és keresnek egy másik keresztény egyházat?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam olyan hozzászólásokat a jelenlegi pápáról szóló cikkek alatt, ahol elvileg katolikus emberek jelentették ki totálisan önkényes módon, hogy nekik márpedig nem Ferenc a pápájuk, hanem pl. II. János Pál, ilyeneket lehet olvasni: "II. János Pál, ő a mi pápánk". Ezt így kijelentik, miközben egyébként Ferenc a jelenlegi pápa és olyan nem létezik, hogy egy katolikus csak úgy kijelenti, ő nem az aktuális pápát tekinti annak hanem valaki mást, egy olyan volt pápát, aki neki épp tetszik, vagy akivel épp egyetért az illető. Ha van itt ezen az oldalon ilyen ember, azoktól kérdezem: milyen jogon nevezitek magatokat mindezek után még katolikusnak? Mire jó ez az önkényeskedés, nem gondoljátok hogy ti nemigen szabhatjátok meg kedvtelésből és szimpátiából, hogy kit tekintetek a pápának? Ha pedig annyira nem akarjátok Ferenc pápát elismerni, mégis mi tart vissza benneteket, hogy egy másik egyházat válasszatok (egy olyan egyházat, ahogy SEMMIFÉLE pápát nem kell elismerni)?! Rengeteg egyház van jelenleg Magyarországon. Csatlakozzatok egy olyan egyházhoz, ahol semmilyen pápát nem kell elismernetek magatok felett, így Ferencet sem, tehát ez a probléma meg is lesz oldva. De ilyet egy valóban katolikus hívő nem engedhet meg magának, hogy önkényesen, szimpátia alapján magának "választ" pápát, az egyháza döntését figyelmen kívül hagyva, mindezek után pedig még van mersze továbbra is katolikusnak nevezni magát, visszataszító képmutatás az egész. Mi lesz a következő, hamarosan már saját istent is akarnak maguknak ezek, olyan istent, akivel egyet tudnak érteni?!

2020. szept. 15. 14:34
1 2
 1/16 Prókátor ***** válasza:
17%

Nem vagyok az említett csoport tagja, de szerintem sem teljesen legális Ferenc pápasága. Hogy pontosítsak egy kicsit: ha most XVI. Benedek hozna pápai szintű döntést, pláne, ami ellentétes Ferenc döntésével, akkor Benedeket tekinteném a mérvadónak.

II. János Pált én is az utolsó "igazi" pápának tekintem, de hát nem lehet mindenki egyforma. Volt egy igazán jó pápa, majd jött (eddig) két kevésbé jó. De hogy egyesek őt tekintsék pápának... azt kissl kötve hiszem. Hamarabb valamit félreérthettél.

A más "egyházakhoz" való csatlakozás lehetetlen, mivel csak egy egyház van, meg sok tévelygő csoport, amik esetleg egyházaknak titulálják magukat. De azt hiszem, az általad említett embereknek sem a pápasággal van bajuk, hanem a pápa személyével. Márpedig erre alternatívát egyik "egyház" sem képes adni, és a katolikus egyház sem politikai diktatúra, hogy ne lehetne véleményszabadsága a tagjainak.

2020. szept. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 CzeneGalaxy válasza:
100%
Ez azért akkor is eléggé önkényes mentalitás, az amerikai fanatikus demokraták viselkedéséhez tudnám hasonlítani, akik kijelentik, hogy nekik márpedig nem Trump az elnökük. Hiába gondolják kevésbé jó elnöknek, hiába szimpatizálnak jobban Obamával, azt nem jelenhetik ki csak úgy, hogy nekik, mint amerikai állampolgároknak nem Trump az elnökük. Ez önkényeskedés. Ez a helyzet ezzel a pápa-üggyel is: jogod van a véleményedhez, jogod van azt mondani, hogy II. János Pál szimpatikusabb, de azt mégis honnan ítélheted meg, hogy Ferenc pápasága nem "legális"? Honnan van tudomásod a megválasztásának körülményeiről, miből következtettél arra, hogy nem "legális" a pápasága? Az meg, hogy utolsó "igazi" pápa.... mit jelent az, hogy "igazi"? Mik a kritériumai annak, hogy valaki "igazi" pápa lehessen? Ez eléggé szubjektív dolognak tűnik nekem. Ha Ferenc nem lenne "igazi", miért választották meg? A más egyházakról pedig: miért lenne lehetetlen csatlakozni, tiltja a törvény? Az meg, hogy "eretnekség" a katolikus egyház szemében, hát.... azt kijelenteni, hogy az aktuális pápa nem legálisan tölti be ezt a tisztséget, eléggé megkérdőjelezi az egyház autoritásába vetett hitedet, vagy nem is tudom. Az pedig nem alternatíva, hogy valaki önkényesen kijelenti, hogy Ferenc pápasága egyszerűen nem legális. Ha illegálisan lenne pápa, akkor valami nagyon nem stimmelne az egyházban....
2020. szept. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
1 ember miatt miért többmillió lépjen ki a hivatalos egyházból?
2020. szept. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
"CzeneGalaxy" nevű válaszoló én voltam, a kérdező, csak másik profillal.
2020. szept. 15. 15:52
 5/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"szerintem sem teljesen legális Ferenc pápasága"


Miért? Mi az illegális benne?

2020. szept. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül kell kilépni, de el kell fogadni, hogy már nem II. János Pál a pápa.
2020. szept. 15. 15:53
 7/16 anonim ***** válasza:
42%

Ez azért ennél bonyolultabb, komoly teológiája van az Egyházon belül is, hogy mikor kell engedelmeskedni egy pápának és mikor nem.

Azt könnyű volt elfogadni, hogy nem II. J. P. a pápa, azt, hogy nem Benedek, már nehezebb.

2020. szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Számomra egyébként azért tűnik képmutatásnak ez az egész, mivel általában politikai fanatikus emberektől látom ezt, hogy kijelentik, nekik nem Ferenc a pápájuk. Raadásul minősíthetetlen, undorító propagandaoldalak kommentszekcióiban hangoztatják ezt előszeretettel, pl. Pesti Srácok, Vadhajtások és hasonló színvonaltalan oldalakon. Feltételezem, hogy ezekben az esetekben ideológiai okok állnak a dolog mögött, nem pedig bonyolult teológiai dilemmák, mivel ezek a kommentelők olyan ostobának tűnnek, hogy az már számomra kínos.... engen leginkább ez az önhitt képmutatás idegesít. Meg az is, hogy több ilyen oldalon jelennek meg a pápát minősítő cikkek is úgy, hogy ezen "mesterműveken" nyilvánvalóan látszik, hogy hozzá nem értő ember írta és politikai, ideológiai alapon történik a minősítés, ráadásul propagandaoldalakon, ahol még az alapvető helyesírás is idegen egyes "újságírók" számára, nemhogy bármiféle teológiai ismeret.... ezt azért el kell utasítani.
2020. szept. 15. 16:06
 9/16 szp72 ***** válasza:
87%

XVI. Benedek pápa nagy nyilvánosság előtt szabadon lemondott, tehát már nem pápa. Ferenc pápát pedig törvényesen megválasztották, tehát ő a pápa. Szabad a pápát kritizálni, szabad vele nem egyetérteni, de a pápaságát vitatni nem túl okos dolog.


Akik azt mondogatják, hogy márpedig Ferenc nekik nem pápájuk, feltehetően és remélhetőleg nem annyira ostobák, hogy a pápa törvényességét vitassák, pusztán csak rossz szót használnak arra, hogy nem értenek egyet az irányvonalával.

2020. szept. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az ilyen cikkekre gondolok például:


[link]


Ezt mindeképp el kell ítélni, mondjuk az nyilvánvaló, hogy ez a Mindenszó.hu legalja-kategória. De akkor is, nem értem hogy ez ellen miért nem szólal fel a magyarországi egyház? Az oldal cikkírói véleményem szerint csimpánzok értelmi szinjét se nagyon súrolják (mármint alulról).

2020. szept. 15. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!